Marina Baltica

Bodaj największa i najważniejsza przystań żeglarska w Sztutowie, położona w zatoczce przy moście na Wiśle Królewieckiej - wśród mieszkańców znanym jako “Most Czterech Pancernych”. Marina Baltica to miejsce, którego nie mogą ominąć miłośnicy rekreacji na wodzie.

Mały port żeglugi śródlądowej położony jest w odległości ok. 5,5 kilometra - do pokonania szlakiem wodnym - od Zalewu Wiślanego. To prawdopodobnie najczęściej wybierany kierunek przez zarówno początkujących, jak też doświadczonych wodniaków. Wypożyczalnia sprzętu Mariny Baltica ma na stanie m.in. rowery wodne, różnego rodzaju łodzie wiosłowe (z kajakami na czele) oraz jachty motorowe. Przystań jest w stanie przyjąć i obsłużyć kilka jednostek prywatnych, które zdecydują się tutaj zacumować.

Dodatkowo Marina Baltica jest jedną z baz wypadowych (drugą jest port w Kątach Rybackich) dla statku wycieczkowego “Marit”, zabierającego w rejsy na Zalewie Wiślanym do 12 pasażerów. Uzupełnieniem oferty jest tawerna, dbająca o zaplecze gastronomiczne oraz dobrą (głównie weekendową) zabawę przy skocznej muzyce.

Dodaj opinię

Ocena ogólna:        

Dla dwojga:        

Dla dzieci:        

Dla dorosłych:        

Dla seniorów:        

Komentarze (1)

Anonim 4.09.2019 16:02

Fantastyczna sprawa dla ludzi lubiących aktywny wypoczynek, na pewno żegluga spodoba się każdemu miłośnikowi takich atrakcji! Polecam.

Dodaj komentarz

Nasi partnerzy