RyterSki Raj

  • Ocena
  • Dla dwojga
  • Dla dzieci
  • Dla dorosłych
  • Dla seniorów
Opis

Centrum sportów zimowych i rekreacji na stokach Jastrzębiej Góry w Beskidzie Sądeckim, na obszarze Popradzkiego Parku Krajobrazowego. RyterSki Raj w Rytrze funkcjonuje od 2005 roku i zapewnia w zasadzie wszystko, czego tylko miłośnicy białego szaleństwa mogą oczekiwać po dobrze zorganizowanej stacji narciarskiej. Od odpowiednio rozwiniętej infrastruktury po sprzyjający mikroklimat.

W ośrodku RyterSki Raj pracują 3 wyciągi różnego typu, o łącznej przepustowości 3 tysięcy osób na godzinę. Są to taśma typu SunKid - typowy wyciąg dla dzieci i początkujących, którzy mają problemy z utrzymaniem równowagi na nartach i/lub snowboardzie - orczyk oraz kolejka linowa z czteroosobowymi krzesełkami (uznanej firmy Doppelmayr). Na terenie stacji wytyczono w sumie 5 tras narciarskich: dwie 400-metrowe o wyraźnie łagodniejszym profilu, a także przeznaczone dla przynajmniej średnio zaawansowanych zjazdowiczów warianty o długości 800, 1000 oraz 1200 metrów. Jeden ze stoków posiada homologację FIS, co pozwala na zorganizowanie zawodów sportowych - np. w ramach imprezy integracyjnej - z bardzo profesjonalną otoczką.

Rzecz jasna stacja narciarska w Rytrze dysponuje również stosownym zapleczem. System sztucznego naśnieżania, sztuczne oświetlenie, ratraki frezujące stoki (kruszące lód),szkółka z instruktorami narciarskimi, wypożyczalnie i punkty serwisowania sprzętu… I jeszcze na marginesie: w ramach kompleksu rekreacyjno-wypoczynkowego RyterSki Raj w Rytrze funkcjonują również dwie restauracje - o profilu regionalnych karczm - a także hotel z własną strefą SPA & Wellness.


Opinie

Dodaj opinię
Ocena ogólna:
Dla dwojga:
Dla dzieci:
Dla dorosłych:
Dla seniorów:

Komentarze (0)
Dodaj komentarz
Lokalizacja