Podziel się

Udostępnij znajomym

Atrakcje

Białki Tatrzańskiej

i okolic

Atrakcje turystyczne

Przedstawiamy Państwu listę najciekawszych atrakcji turystycznych z miejscowości i jej najbliższej okolicy. To zestawienie wielu miejsc, atrakcji, rozrywek, zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. Przy każdej atrakcji znajduje się szacowana odległość od obiektu Białczański Dworek, krótki opis oraz dane kontaktowe. Zapraszamy do poznawania uroków BIAŁKI TATRZAŃSKIEJ.

Pobierz przewodnik

Odległość od obiektu Białczański Dworek

* podane wartości są wartością przybliżoną

5,792.7 km od obiektu

ul. Kuźnice 1 , +48 182 023 200

Powołany do życia w 1955r., co zwieńczyło ponad 100 lat starań miłośników przyrody o zachowanie naturalnego stanu jedynego w regionie wysokogórskiego rejonu o profilu alpejskim. TPN obejmuje ponad 200km² cennych obszarów, na których występują rzadkie rośliny i zwierzęta. Dewastacji z XIX i początków XX wieków nie da się odwrócić, ale warto ocalić to co ocalało.

5,795.6 km od obiektu

Amatorzy górskich wędrówek uważają ją za jeden z najtrudniejszych do osiągnięcia punktów w całych Tatrach. Podejście jest na dobrą sprawę jedno - strome, z ostrymi skałami, bez ułatwiających wejście łańcuchów czy metalowych drabinek. Przełęcz wynagradza zdobywców oszałamiającymi widokami. Jej nazwa pochodzi od pobliskich szczytów i wyniosłej, 15-metrowej turni.

5,795.9 km od obiektu

Wspaniały masyw w Tatrach Zachodnich, naturalnie rozgraniczający Polskę od Słowacji. Tworzą go 4 dumne szczyty - turyści podziwiający je od strony Zakopanego, widzą od lewej kolejno: Kondracką Kopę, Małołączniaka, Krzesanicę oraz Ciemniaka. Najładniej jest tu późnym latem i jesienią, kiedy wszechobecna roślinka, sit skucina, mieni się niezwykłą czerwienią.

5,795.9 km od obiektu

Majestatyczna góra, gwarantująca najwspanialsze panoramy, jakie tylko można podziwiać w Tatrach. Swoje zrobiły tu opinie “zdobywców” z XIX wieku, w tym takich osobistości jak Maria Curie-Skłodowska czy Stefan Żeromski. Rysy mają łącznie trzy wierzchołki - Polsce przypadł ten na 2499m n.p.m., najwyższy (2503m) i najniższy (2473m) są już w granicach Słowacji.

5,796.5 km od obiektu

Najdalej na południe wysunięte jezioro w Polsce. Unikatową, czarniawą barwę zawdzięcza położeniu w cieniu wysokich szczytów Tatr Wysokich - rzecz jasna również Rysów - oraz charakterystyce żyjących w nim sinic. Czarny Staw powstał w polodowcowym kotle, na wysokości 1583m n.p.m. Spod akwenu wypływają Czarnostawiańskie Siklawy wpadające do Morskiego Oka.

5,796.8 km od obiektu

Niebywale malownicza kaskada, spadająca dwoma niemalże równoległymi strumieniami z kotła polodowcowego o wdzięcznej nazwie Nadspady. Dwoistą Siklawę nad Morskim Okiem tworzą większy Prosty Wodospad i wyraźnie bardziej stromy Skośny Wodospad - oba zasilane przez boczne odnogi Mnichowego Potoku. Zimą mocno skuwa je lód, co czyni z nich trasy dla taterników.

5,797.1 km od obiektu

+48 182 077 609

Bezcenny skarb natury, a swego czasu ważki element długotrwałego sporu terytorialnego między Węgrami a Galicją. Przy okazji czarujące szafirową taflą Morskie Oko, opiewane przez takie tuzy jak Jan Kasprowicz, Leon Wyczółkowski czy Kazimierz Przerwa-Tetmajer, jest największym jeziorem w Tatrach. Ma niemal 35ha powierzchni, a głębokość przekracza 50 metrów.

5,797.4 km od obiektu

Dumny, wymagający dla potencjalnych zdobywców szczyt - i to mimo obecności turystycznego szlaku. Prowadzi on przez wyższy z dwóch wierzchołków góry, na wysokość 2301m n.p.m. Okolicę porasta rzadka saussurea wielkogłowa. Na najbardziej stromych stokach Świnicy często spotyka się miłośników górskiej wspinaczki - mają tu do dyspozycji nawet 350-metrowe ściany.

5,797.5 km od obiektu

+48 182 077 609

Sławny i stylowy ośrodek z tradycjami, sięgającymi jeszcze pierwszej połowy XIX stulecia. Najstarsza zachowana do dzisiaj część to dawna wozownia z 1875r., z konieczności przystosowana na potrzeby noclegowo-wypoczynkowe po spłonięciu głównego budynku w 1898r. Tzw. Nowe Schronisko wybudowano dekadę później. Łącznie nad Morskim Okiem na wędrowców czeka 78 łóżek.

5,797.6 km od obiektu

Czerwony szlak pomiędzy przełęczami Krzyżne i Zawrat, o długości niespełna 4 kilometrów. Tylko brzmi łatwo, bowiem na wąskie skalne półki, stromizny, wytarte kamienie oraz łańcuchy i drabinki Orlej Perci lepiej się nie wybierać bez starannych przygotowań i wieloletniego doświadczenia we wspinaczce. Od zbudowania trasy w 1903 r. zginęło na niej ponad 120 ludzi.

5,797.8 km od obiektu

Gdyby ktoś uważał ochronę tatrzańskich krajobrazów i przyrody za kompletnie nieuzasadnione działanie, po ujrzeniu tego zakątka zmieni zdanie. 4-kilometrowa dolina zawdzięcza swoją magię majestatycznym szczytom Tatr Wysokich i pięciu polodowcowym jeziorkom: Czarnemu, Wielkiemu, Małemu, Zadniemu i Przedniemu Stawowi. Żyją tu m.in. kozice górskie i niedźwiedzie.

5,797.8 km od obiektu

+48 224 446 601

Niezwykła góra, która swoją niemałą sławę zawdzięcza nie tyle walorom naturalnym, co wspaniałej wysokogórskiej kolei linowej i bodaj najsłynniejszym nartostradom w Polsce. Gondole wjeżdżają pod szczyt, położony na wysokości 1987m n.p.m., już w 1936r. Zmodernizowana kolejka pokonuje ponad 4-kilometrową trasę w 12min, zabierając do 60 osób w jednym wagoniku.

5,797.9 km od obiektu

Królowa polskich wodospadów, wypływająca z Wielkiego Stawu. Dwie, trzy kaskady - w zależności od zasobności jeziora w wodę - spadają z ponad 60-metrowego skalnego progu. na ścianie stawiarskiej, rozdzielającej Dolinę Roztoki od Doliny Pięciu Stawów. Wielka Siklawa nie opada pionowo, a pod średnim kątem ok. 35°, co zapewnia niepowtarzalne wrażenia wizualne.

5,798.1 km od obiektu

+48 781 055 555

Placówka PTTK wybudowana w 1954r. w odpowiedzi na rosnący ruch turystyczny po Tatrach Wysokich. Jak mówią gospodarze, goszczą u siebie wyłącznie prawdziwych miłośników górskich wędrówek - w końcu samo dotarcie do Doliny Pięciu Stawów wymaga sporego wysiłku. W doskonale wyposażonym schronisku wygodnie wyśpi się - i wyekwipuje się w dalszą drogę - nawet 67 osób.

5,798.2 km od obiektu

Wizytówka Zakopanego i całych polskich Tatr. Doskonale rozpoznawalny sięga 1895m n.p.m. Wierzchołek wieńczy krzyż, umieszczony na górze w 1901 roku z inicjatywy ks. Kazimierza Kaszelewskiego. Masyw Giewontu widziany z północnej strony, przy odrobinie wyobraźni, przywodzi na myśl śpiącego rycerza. Wiąże się z tym wiele fantastycznych legend o wojach i skarbach.

5,798.6 km od obiektu

Przepiękny obszar polodowcowy wielkości 11,5km², jedno z najładniejszych miejsc w całych Tatrach. Jej największym skarbem jest Morskie Oko - w strumieniu wypływającym z jeziora licznie występują m.in. lipienie oraz pstrągi. Dolinę bardzo łatwo przemierzyć dzięki utwardzonej drodze im. Oswalda Balzera. Szerokim traktem kursują także góralscy fiakrzy.

5,799.7 km od obiektu

inne Hala Gąsienicowa

Bodaj najpiękniejszy zakątek - jeśli nie w całych polskich tatrach, to przynajmniej w Dolinie Gąsienicowej. Łąka pasterska, od wprowadzenia w latach ‘60 XXw. zakazu wypasu owiec - po wykupieniu ziemi od blisko 400 różnych właścicieli - stopniowo zarasta kosodrzewiną i lasem. Hala Gąsnienicowa stanowi istotny węzeł mniej i bardziej znanych szlaków turystycznych.

5,800.6 km od obiektu

os. Krzeptówki 17 , +48 601 412 221

Zabytkowa góralska chata, wybudowana jeszcze na przełomie XVIII i XIXw. w stylu śląsko-spiskim. W uroczym domu funkcjonuje ludowe muzeum, odkrywające tajemnice Podhala i samego Zakopanego z XIX stulecia. Większość wystawy poświęcona jest najsłynniejszemu gospodarzowi chałupy - Janowi “Sabale” Krzeptowskiemu, wspaniałemu muzykowi i gawędziarzowi.

5,801.6 km od obiektu

+48 609 001 760

Jedno z najlepiej zorganizowanych górskich schronisk w całej Polsce - często trafia na podium rozmaitych rankingów turystycznych. Obiekt w Dolinie Roztoki wybudowano już w 1907 roku. Obecnie to bardzo nowoczesna i kompleksowo wyposażona placówka, dysponująca m.in. 75 łóżkami, wypożyczalnią sprzętu i zapleczem do przeprowadzania konferencji, prelekcji i szkoleń.

5,802.0 km od obiektu

ul. Czecha 1 , +48 182 632 660

Najsłynniejszy obiekt w Zakopanem i najważniejsza skocznia narciarska w całym kraju. Ma niezwykle bogatą historię, sięgającą 1922 roku. Poza IO, na Wielkiej Krokwi przeprowadzano już wszystkie najważniejsze zawody. Chętni mogą poczuć się jak skoczek i wyciągiem wjechać na górę. Stromy rozbieg widziany na żywo robi znacznie większe wrażenie niż na ekranie.

5,802.4 km od obiektu

ul. Droga do Rojów 6 , +48 182 012 294

Ekspozycja w zabytkowej chacie, wybudowanej w 1830 roku. Zgromadzone przedmioty i odrestaurowane wnętrza wiernie odtwarzają wystrój i klimat góralskiego domu z epoki. Tej, która zainspirowała Stanisława Witkiewicza do stworzenia stylu zakopiańskiego. Interesującym dodatkiem jest kolekcja etnograficzna Marii i Bronisława Dembowskich, wystawiona w jednej z izb.

5,802.5 km od obiektu

ul. Czecha 1 , +48 182 632 660

Kompleks obiektów sportowych z wyjątkowo szeroką ofertą. Funkcjonuje przede wszystkim jako ośrodek przygotowań dla zawodowców i reprezentantów kraju. Jednak z bogactwa zakopiańskiego COS-u mogą korzystać również amatorzy. Do wyboru duża pływalnia, liczne korty tenisowe, tor łyżwiarski, stadion lekkoatletyczny, boiska, rozbudowana hala i wiele innych.

5,802.8 km od obiektu

ul. Chałubińskiego 42a , +48 182 023 312

Znane również jako Muzeum PrzyrodniczeTatrzańskiego Parku Narodowego. W zwięzłej i całkiem łatwo przyswajalnej formie prezentuje najważniejsze informacje o naturze naszych najwyższych gór - od niuansów geologicznych po niezwykłe bogactwo fauny i flory. Bogatemu zbiorowi eksponatów i tablic edukacyjnych towarzyszą regularnie organizowane zajęcia dydaktyczne.

5,802.8 km od obiektu

os. Kasprusie 19 , +48 182 020 040

Instytucja dbająca o przybliżenie postaci genialnego kompozytora. Karol Szymanowski czerpał natchnienia m.in. z muzyki orientalnej oraz podhalańskiego folkloru. Znajduje to wyraz w udostępnianej kolekcji pamiątek po artyście. Muzeum mieści się w zabytkowej willi utrzymanej w stylu zakopiańskim, gdzie przez kilka lat Szymanowski mieszkał i pracował. Placówka to oddział krakowskiego Muzeum Narodowego.

5,802.8 km od obiektu

ul. Przerwy-Tetmajera 15 , +48 182 012 263

W jakich okolicznościach powstały takie klasyki jak “Szatan z siódmej klasy” czy “Przygody Koziołka-Matołka”? Na to pytanie najlepiej odpowie wizyta w willi Opolanka - czyli dawnym domu pisarza, dziennikarza i krytyka sztuki. W zaaranżowanych wnętrzach zebrano mnóstwo rękopisów, zdjęć, artykułów, pamiętników Kornela Makuszyńskiego i wiele innych dokumentów.

5,802.8 km od obiektu

ul. Kościeliska 18 , +48 182 013 602

Pierworodne dziecię architektonicznego nurtu, który wymyślił Stanisław Witkiewicz. Styl zakopiański to odpowiedź na wpływy szwajcarskie i tyrolskie, łączącą rozwiązania secesyjne z góralskimi chatami na Podhalu. Willa Koliba to pierwsza taka konstrukcja, wybudowana w 1893r. dla Zygmunta Gnatowskiego. Muzeum wiernie odtwarza pierwotny układ i wystrój rezydencji.

5,803.0 km od obiektu

ul. Makuszyńskiego 15b

Cykliczna impreza o zasięgu międzynarodowym. W Kinie Sokół oraz paru pobocznych salach wyświetlane są produkcje dokumentujące wysokogórskie wyprawy. Filmy powinny wykazywać się walorami artystycznymi, w trakcie festiwalu przyznawanych jest kilka różnych nagród. Projekcjom towarzyszą spotkania autorskie, wystawy, zawody wspinaczkowe i wycieczki po Tatrach.

5,803.0 km od obiektu

ul. Zamoyskiego 25 , +48 692 029 817

Muzeum w wyremontowanym domku w stylu zakopiańskim, poświęcone twórczości artystów związanych w jakiś sposób w Zakopanem i pracom, w których powstaniu istotne były inspiracje tutejszą przyrodą i folklorem. Większość prezentowanych dzieł sztuki (autorstwa m.in. Z. Stryjeńskiej czy S.I. Witkiewicza) pochodzi z przełomu wieków i dwudziestolecia międzywojennego.

5,803.1 km od obiektu

ul. Krupówki 10 , +48 182 015 205

Główny oddział najważniejszej placówki kulturalno-wystawienniczej Zakopanego. Udostępniane tutaj ekspozycje prezentują polską stolicę Tatr z trzech punktów widzenia: historycznego, etnograficznego oraz przyrodniczego. Niezwykle bogate i zróżnicowane zbiory Muzeum Tatrzańskiego umieszczono w zabytkowym budynku z 1922 roku, zaprojektowanym w stylu zakopiańskim.

5,803.1 km od obiektu

ul. Krupówki

Cząstka Nowego Jorku w stolicy Podhala. W tym sensie, że na tej nieco ponad kilometrowej bez przerwy tętni życie - czy to handel wszelakimi produktami i usługami, czy dzięki popisom ulicznych artystów, czy też w napotykanych co krok restauracjach i nocnych lokalach. Krupówki są także niepozbawianą typowo zakopiańskiego uroku, zadbaną i szeroką aleją spacerową.

5,803.1 km od obiektu

ul. Droga na Koziniec 8 , +48 182 012 936

Interesująca ekspozycja, której główną część stanowią przedmioty zebrane z wypraw na Bliski i Daleki Wschód. Większość wystawy to najróżniejsze bogato zdobione, kunsztowne dywany, kobierce i inne tkaniny. Ta filia Muzeum Tatrzańskiego posiada też sporą kolekcję rysunków i obrazów Marka Żuławskiego. Galerię urządzono w stylowym dworku, wybudowanym w 1924 roku.

5,803.2 km od obiektu

ul. Kościuszki 8 , +48 883 928 350

Pluszowy miś - wierny towarzysz z lat dziecięcych i kochana przez wszystkie maluchy zabawka. Gdyby kogoś ciekawiło, gdzie i kiedy powstała pierwsza taka maskotka, to odpowiedź znajdzie w Muzeum Misiów. Podobnie jak wiele innych ciekawostek i niezliczone, nieraz unikatowe egzemplarze. Sezonowa placówka posiada niezwykle bogatą kolekcję magicznych pluszaków.

5,803.2 km od obiektu

al. Maja

Tutaj świat dosłownie stoi na głowie. Dach domu dotyka ziemi, fundamenty pną się ku niebu, meble wiszą u góry na podłodze, a goście spacerują tam, gdzie powinien być sufit… Jakby tego było mało, cała konstrukcja jest lekko przechylona. Błędnik może zwariować. Wejście do domu do góry nogami zapewnia niepowtarzalne, oderwane od szarej rzeczywistości przeżycia.

5,803.3 km od obiektu

Centrum tradycyjnego handlu w Zakopanem. Największy bazar w stolicy polskich Tatr jest wypełniony po brzegi regionalnymi wyrobami, przygotowywanymi zgodnie z wielopokoleniowymi zwyczajami. Można tu kupić oscypki, sery, miody, konfitury, soki, góralską odzież, ozdoby, zabawki i wiele, wiele innych rzeczy. Niestety nawet tu trafiają się tandeta i podróbki.

5,803.3 km od obiektu

ul. Na Gubałówkę , +48 185 314 900

Jeden z najpoważniejszych turystycznych magnesów Zakopanego. Podróż charakterystycznymi wagonikami stała się już obowiązkowym punktem wycieczki. Tory mają ok. 1300m i pozwalają pokonać 300m różnicy poziomów. Kolejkę wybudowano w rekordowe 168 dni w 1938r., w 2001r. przeszła gruntowną modernizację. Na szczycie Gubałówki można udać się na letni tor saneczkowy.

5,803.4 km od obiektu

ul. Sienkiewicza 24c , +48 608 806 030

Jeden z większych organizatorów spływów kajakowych, wypraw raftingowych oraz innego typu aktywnych wypraw w okolicy Zakopanego. Główna przystań znajduje się w Sromowcach Niżnych na brzegu Dunajca. Typowa trasa liczy ok. 17 kilometrów w jedną stronę. FunTime, poza sprzętem wodnym, dysponuje jeszcze m.in. rowerami, quadami czy mocnymi samochodami terenowymi.

5,803.5 km od obiektu

+48 182 061 320

Cykl kilkudziesięciu imprez i wydarzeń, systematycznie organizowanych pod Tatrami od lipca do września włącznie. Tatrzańskie Wici to podhalańska góralszczyzna w najlepszym, jak najbardziej tradycyjnym wydaniu. Regionalne zespoły, muzyka, śpiewy, tańce, najróżniejsze pokazy artystów i rzemieślników, specjały góralskiej kuchni, rozmaite konkursy... Czego tu nie ma!

5,803.5 km od obiektu

+48 182 066 950

Jeden z najistotniejszych punktów w kulturalnym kalendarzu Zakopanego. Sierpniowa, tradycyjnie już wielodniowa impreza pozwala bardzo dokładnie poznać góralski folklor. Zarówno podhalański, jak i obecny w wielu różnych zakątkach świata. W trakcie festiwalu organizowane są koncerty, parady, prelekcje, warsztaty rzemieślnicze i wiele innych, kolorowych wydarzeń.

5,803.6 km od obiektu

Szczyt na wysokości 1490 m n.p.m., doskonale znany ze swojego krajobrazowego potencjału już pierwszym turystom wędrującym po Tatrach w XIX wieku - m.in. dzięki działalności dr. Tytusa Chałubińskiego. Z Gęsiej Szyi, leżącej na zielonym szlaku pomiędzy schroniskiem Murowaniec a Wierchem Poroniec, rozciągają się niezwykłe widoki na “sto szczytów i przełęczy”.

5,803.7 km od obiektu

ul. Jagiellońska 18b , +48 182 066 871

Prezentacja niebywałych dokonań będących udziałem życia i twórczości Władysława Hasiora. Rzeźbiarz, plastyk, malarz i scenograf w swoich pracach wyjątkowo kreatywnie czerpał z modernistycznych trendów i zakopiańskich tradycji. Galeria działa w dawnej pracowni Hasiora, zebrano ponad 150 jego dzieł. Na wystawach czasowych swoje miejsce znajdują tu inni artyści.

5,804.1 km od obiektu

Cudna łączka pod Wiktorówkami, położona na tuż przy krzyżówce niebieskiego i zielonego szlaku. Rusinowa Polana zajmuje ok. 100ha tatrzańskiej ziemi. Z uwagi na ochronę przyrody, większość szałasów służy teraz jako turystyczne wiaty. Wypas owiec został drastycznie okrojony czasowo i do ok. 200 sztuk. Pracujący tu bacowie i juhasi chętnie sprzedają swoje wyroby.

5,804.4 km od obiektu

ul. Wiktorówki 1 , +48 182 019 850

Kaplica Matki Boskiej Królowej Tatr, wybudowana w 1936 roku w miejscu objawień. Otóż w 1860 r. młodziutkiej pasterce Marysi Murzańskiej miała ukazać się Maryja, która pomogła jej odszukać zagubione zwierzęta i poleciła umacniać wiarę u miejscowych. Pierwsza kapliczka powstała w 1921 - dziś znajduje się w prezbiterium drewnianego, pięknie dekorowanego kościółka.

5,806.3 km od obiektu

ul. Harenda 12a , +48 182 068 426

Zbiór pamiątek związanych z życiem i twórczością cenionego artysty. Od większości podobnych instytucji różni się tym, że tutaj panują domowy klimat i wrażenie zatrzymania czasu. Muzeum Jana Kasprowicza mieści w dawnym dawnej willi poety, wybudowanej w 1920r. jako typowo zakopiański pensjonat. Często odbywają się w nim dyskusje na temat różnych dziedzin sztuki.

5,806.7 km od obiektu

+48 182 015 205

Instytucja przedstawiająca mało znany epizod w powstaniu Krakowskim, które w praktyce było serią małych zrywów w całej Galicji. Lutym 1846 roku kilkudziesięciu górali - w tym legendarny “Sabała” - zdobyło kilka małych posterunków. Muzeum mieści się zabytkowej chacie z 1798 r., można tu podziwiać oryginalną broń, dokumenty i szereg tablic informacyjnych.

5,807.7 km od obiektu

+48 182 084 184

Najpopularniejszym we wsi Małe Ciche terenem narciarskim jest Stacja Narciarska „Małe Ciche”. Posiada ona 2 nowoczesne, czteroosobowe koleje krzesełkowe, o długości 1250 m i 750 m i przepustowości...

5,810.9 km od obiektu

ul. Sportowa 22 , +48 182 020 070

Symbol pewnego przełomu w wypoczywaniu w Tatrach - jeden z największych kompleksów wykorzystujących źródła termalne po polskiej stronie gór. Naturalne bogactwo pozwoliło stworzyć obiekt z 20 wszelkiego typu nieckami basenowymi, do tego po brzegi wypełnionymi wymyślnymi atrakcjami. Terma Bukovina posiada również spore saunarium i ofertę zabiegów SPA.

5,811.0 km od obiektu

ul. Słoneczna 17 , +48 604 372 277

Zdecydowanie jeden z najciekawszych adresów dla miłośników relaksu w siodle - również tych, którzy dopiero chcieliby zacząć swoją przygodę z jazdą konną. Bukowiński GOJ prowadzą osoby z pasją i właściwym wykształceniem. W ofercie są różne lekcje dla początkujących, wycieczki i rajdy terenowe, różne obozy i egzaminy jeździeckie czy imprezy integracyjne dla firm.

5,811.5 km od obiektu

ul. Wierch Olczański , +48 669 552 511

Stacja narciarska na północnych i północno-wschodnich stokach Wierchu Olczańskiego, usytuowanym w ścisłym centrum Bukowiny Tatrzańskiej. Powstała w efekcie nawiązania ścisłej współpracy przez właśc...

5,811.9 km od obiektu

+48 696 232 312

Całkiem duży ośrodek narciarski znany niektórym pod nazwą Centrum Rekreacji i Wypoczynku “Hawrań”. JurgówSki usytuowany jest tuż przy głównej drodze z Nowego Targu i Białki Tatrzańskiej na Słowację...

5,811.9 km od obiektu

ul. Kościuszki 87 , +48 182 077 221

Regionalne centrum kultury, skutecznie promujące twórczość lokalnych artystów ludowych już od lat ‘30 XX wieku. Powstał dzięki zaradności i pozytywnie rozumianemu uporowi mieszkańców. Kalendarz imprez i warsztatów w Domu Ludowym im. Franciszka Ćwiżewicza jest niebywale bogaty. Przy okazji sama budowla to imponująca konstrukcja w stylu witkiewiczowskim.

5,812.8 km od obiektu

Ambitny cel dla doświadczonych turystów, godny polecenia wszystkim wytrwałym miłośnikom górskich wędrówek oraz piękna przyrody. Wybierając się na słowacką stronę Tatr, z pewnością warto odwiedzić spiskie osady i zabytki, uzdrowisko Stary Smokowiec, największą stalaktytową grotę - Jaskinię Bielską czy też Tatrzańską Łomnicę z kolejką linową.

5,812.8 km od obiektu

Trasa górska Bukowina Tatrzańska – Czarna Góra – Leśnica – Bukowina Tatrzańska40-kilometrowa, trudna pętla. Do jej pokonania potrzeba nawet 4 godzin. Z Bukowiny przez Czarną Górę, Trybsz, Gronków i...

5,813.4 km od obiektu

ul. Wierch Rusiński 70 , +48 604 102 302

Stacja narciarska na północnych krańcach Bukowiny Tatrzańskiej, zbierająca w tematycznych serwisach i rozmaitych plebiscytach wyjątkowo pochlebne recenzje i opinie. Na taki stan rzeczy niewątpliwie...

5,813.6 km od obiektu

Gospodarski zabytek z 1861 roku, przystosowany na potrzeby oddziału etnograficznego Muzeum Tatrzańskiego. W drewnianych zabudowaniach - izbie mieszkalnej, owczarni i drewutni - dokładnie odtworzono wyposażenie z XIX w., zebrano też bogatą kolekcję ludowych strojów. Zagroda Sołtysów to jeden z przykładów budownictwa spiskiego, które zachowało się w Jurgowie.

5,813.7 km od obiektu

+48 182 077 942

Jeden z najciekawszych i najcenniejszych zabytków drewnianych na całym Podhalu. Wybudowany pomiędzy 1650 a 1675 rokiem, we wnętrzach dosyć skromnej konstrukcji kryje wielkie skarby. Jurgowskikościół św. Sebastiana to czołowy przedstawiciel spiskiego rokoko. W środku można podziwiać wiele obrazów i figur, w tym obrosłą legendami rzeźbę św. Michała z diabłem.

5,814.9 km od obiektu

ul. Kaniówka 19 , +48 182 654 535

Stacja narciarska w południowej części Białki Tatrzańskiej, bardzo blisko zintegrowana z innym pobliskim ośrodkiem sportów zimowych - Kotelnicą Białczańską. Zresztą obie bazy uczestniczą w programi...

5,815.6 km od obiektu

os. Osiedle Nowe 20 , +48 721 100 800

Zespół 4 basenówtermalnych o łącznej powierzchni lustra wody wynoszącej 970 m². 2 niecki są zadaszone, a kolejne 2 funkcjonują pod chmurką. Termy Szaflary to raczej nie jest miejsce na sportowy trening - tutaj goście przede wszystkim się relaksują na mnóstwo najróżniejszych sposobów (w stylu SPA&Wellness) i korzystają z korzystnych dla zdrowia właściwości wód.

5,816.0 km od obiektu

ul. Nadwodnia 170 , +48 605 050 184

W miejscowości Czarna Góra, między Bukowiną a Białką Tatrzańską, znajduje się Stacja Narciarska Koziniec - Czarna Góra.Wyróżnione są tu 4 trasy narciarskie:1A - łatwa (niebieska),długość 1000 m,2A...

5,816.3 km od obiektu

os. Osiedle Nowe 45 , +48 727 525 252

Kompleks basenowy spod znaku SPA&Wellness. Wszystkie niecki zasilane są wodami termalnymi. Ich wysoka temperatura oraz skład chemiczny stwarzają wspaniałe warunki do relaksu i delikatnej kuracji. W Gorącym Potoku nie ma wprawdzie basenu sportowego, za to bogactwo atrakcji dla dzieci i dorosłych zapewnia dobrą zabawę. Niezwykłym dodatkiem jest mini-park linowy.

5,817.1 km od obiektu

ul. Środkowa 181 , +48 182 654 163

Kameralna stacja narciarska, funkcjonująca niejako w ramach obiektu hotelowego, sąsiadująca z Kotelnicą Białczańską. Rzecz jasna na trzech trasach Bania Ski & Fun może szusować każdy, kto zaopa...

5,817.3 km od obiektu

ul. Środkowa 181b , +48 182 654 133

Bardzo dobre miejsce do tego, żeby zacząć swoją przygodę z narciarstwembiegowym. Na górskiej grani, na terenach pomiędzy Jankulowskim Wierchem a Kotelnicą Białczańską, wytyczono pięć pętli - raczej łagodnych - dla amatorów tego zimowego sportu. Ich długość wynosi od 1250 do 4380 metrów (łącznie blisko 14 km),a różnica poziomów mieści się w przedziale 30-62 m.

5,817.3 km od obiektu

ul. Środkowa 178 , +48 505 104 007

Sportowa, typowo letnia atrakcja dla całej rodziny - ale i zimą można liczyć na ciekawe propozycje. Podstawą są jednak tory pełne rozmaitych przeszkód, zawieszonych ładnych parę metrów nad ziemią. W białczańskich “Tatrach” przygotowano 3 trasy - “Leśnych Ludków” dla małych dzieci, dość łatwą “Adventure” i trudną “Extreme” - i 8-metrową ściankę wspinaczkową.

5,817.3 km od obiektu

ul. Środkowa 181 , +48 182 612 540

Park wodny w Tatrach, oferujący multum atrakcji z pięknymi górskimi krajobrazami w tle. Kompleks dysponuje kilkunastoma różnego typu nieckami basenowymi, wypełnionymi wodą termalną i szeregiem umilających kąpiel urządzeń. Łączna powierzchnia lustra wody w Bani to blisko 1400 m². Bardzo rozbudowana jest także oferta saunarium oraz zabiegów SPA & Wellness.

5,817.5 km od obiektu

ul. Zagóra 200 , +48 667 922 299

Ośrodek narciarski na północno-zachodnich zboczach Litwinki (902 m n.p.m.),nad prawym brzegiem rzeki Białki. Trasy na czarnogórskiej Grapie w większości należą do łatwych - tylko jedna z czterech,...

5,818.1 km od obiektu

+48 182 015 205

Zabytkowe gospodarstwo, budowane i systematycznie od końcówki XIX do połowy XX wieku. Należało do bogatej rodziny Korkoszów, a obecnie mieści się tu etnograficzna placówka Muzeum Tatrzańskiego. Ekspozycja i wiernie zrekonstruowane wnętrza pozwalają bardzo dokładnie wyobrazić sobie, jak wyglądało życie mieszkańców polskiego Spiszu w okresie międzywojennym.

5,818.3 km od obiektu

ul. Kościelna 1 , +48 182 755 567

Zabytkowa świątynia zbudowana na przełomie XVIII i XIX stulecia na potrzeby parafii erygowanej w 1350 roku. Murowany, neorenesansowy przybytek zbudowano w miejscu drewnianego kościoła zniszczonego w pożarze. Podobno część średniowiecznego wyposażenia i cennych ozdób - w tym relikwii patrona - udało się uratować z płomieni. Mają spoczywać w kościelnym skarbcu.

5,820.4 km od obiektu

+48 669 051 001

Bezcenny zabytek, pochodzący jeszcze z XVI stulecia. Gotycki kościół zbudowano z modrzewiowych belek w 1597 roku. Największym skarbem w kościele św. Elżbiety Węgierskiej są wszechobecne malowidła. Polichromie na ścianach, suficie i stałych elementach wyposażenia ilustrują biblijne sceny. W niektórych przypadkach mogły zostać wpisane w górski krajobrazregionu.

5,820.6 km od obiektu

ul. Kościelna 2 , +48 182 659 777

Zabytkowa świątynia, wybudowana w latach 1759-76 dzięki szczodrości barona Ioanello de Toluano, ówczesnego dzierżawcy zamku Dunajec. Z zewnątrz kościół św. Piotra i Pawła wygląda niepozornie, za to wnętrze to już podręcznikowy przykład na bogactwo epoki rokoko. Drogie dekoracje, egzotyczne ornamenty są wszechobecne, a bodaj najefektowniej wyglądają ołtarze.

5,825.0 km od obiektu

Niebywale atrakcyjny turystycznie region, pełen różnego rodzaju zabytków najwyższej, bo światowej klasy. Spisz to kraina historyczna w Karpatach Zachodnich. Jej słowacka część jest zdecydowanie większa - do szczególnie wartych polecenia miejscowości należą Stara Wieś Spiska, Poprad, Kieżmark, Stara Lubowla, Lewocza czy też słynny Czerwony Klasztor.

5,827.3 km od obiektu

+48 182 629 721

Atrakcja obowiązkowa dla wszystkich turystów ściągających w Pieniny. I totalna niechęć do kajaków nie jest dobrą wymówką, mając na uwadze liczne flisackie tratwy - istotny element tradycji tutejszych górali. Sezon zwyczajowo trwa od kwietnia do października, najpopularniejsze trasy liczą 18-23 km. Wyprawom towarzyszą barwne legendy, opowiadane przez flisaków.

5,827.5 km od obiektu

ul. Osiedle Zamek 1 , +48 182 629 489

Gotycko-renesansowy zabytek, którego najstarsze części pochodzą jeszcze z I połowy XIV wieku. Zamek wybudował Kokosz Berzeviczy, by mieć na oku szlak handlowy na Węgry. Madziarska arystokracja sprawowała pełną kontrolę nad twierdzą aż do 1945 r. Muzeum zamkowe w Niedzicy może się poszczycić stylowym wyposażeniem oraz mroczną i krwawą opowieścią o Białej Damie.

5,827.8 km od obiektu

Przepiękny akwen, powstały po wybudowaniu na Dunajcu zapory przeciwpowodziowej i elektrowni wodnej. Prace trwały od 1964 do 1997 r. Jezioro Czorsztyńskie ma ok. 1100 ha powierzchni, jego głębokość dochodzi do 50 m, a maksymalna pojemność sięga 234,5 mln m³ wody. Spacery po tamie, rejsy statkami i wędkarstwo to najważniejsze atrakcje, które zbiornik dał turystom.

5,828.5 km od obiektu

ul. Kościelna 42 , +48 515 457 227

Bezcenny zabytek sakralny, wpisany na listę UNESCO. Kościół w Dębnie pod wezwaniem św. Michała Archanioła zbudowano w XV w., przybytek wyróżnia się liczbą dawnych dzieł sztuki. Najważniejsza jest kunsztowna polichromia na drewnie, najstarsza zachowana w całości w Europie. Szczególną wartość ma też gotycko-renesansowy tryptyk na ołtarzu głównym.

5,828.6 km od obiektu

ul. Zamkowa , +48 182 625 602

Imponujące ruiny potężnej niegdyś twierdzy, wybudowanej jeszcze w XIII w. Zamek w Czorsztynie bronił szlaku handlowego z Krakowa do Budy, a jednocześnie stanowił zaporę dla dalszych podbojów dokonywanych przez Węgrów. Kilkukrotnie przebudowywana warownia straciła wszelką wartość obronną w XVIII w., po pożarze wywołanym przez piorun i serii kozackich napaści.

5,829.4 km od obiektu

ul. Jagiellońska 107b , +48 182 625 601

Pierwszy Park Narodowy na terenie niepodległej RP, powołany do życia 26 V 1932 r. po ponad 10 latach starań. Aktualnie w granicach Polski, razem z otuliną, zajmuje powierzchnię ponad 5020 ha, z czego ok. 2340 to tereny ochronne. A jest o co dbać - żyje tu ok. 7 tys. gatunków zwierząt i rośnie 1,1 tys. gatunków roślin w tym endemiczne mniszki i pszonaki pienińskie.

Kolorowanki małego podróżnika

Specjalnie dla najmłodszych Gości obiektu Białczański Dworek przygotowaliśmy zestaw kolorowanek z najciekawszymi atrakcjami regionu, które po wydrukowaniu skutecznie umilą czas Państwa dzieciom, nawet podczas niepogody.

Pobierz kolorowanki

Informacje kontaktowe Białczański Dworek

Wyślij zapytanie

Białczański Dworek

Pensjonat
Białczański Dworek