Kaniówka Ski

Stacja narciarska w południowej części Białki Tatrzańskiej, bardzo blisko zintegrowana z innym pobliskim ośrodkiem sportów zimowych - Kotelnicą Białczańską. Zresztą obie bazy uczestniczą w programie TatrySki, w którym jeden skipass pozwala jeździć aż w 9 różnych miejscach. W sezonie 2016/17 karnety obowiązywały jeszcze na Bania Ski & Fun, Kozińcu, Grapa Ski, JurgówSki, Czorsztyn-Ski w Kluszkowcach, szczawnickiej Palenicy oraz słowackiej Bachledova Ski.

W ramach Kaniówki funkcjonują 4 trasy narciarskie, obsługiwane przez 5 wyciągów. Stoki generalnie należą do łatwych i przyjaznych początkującym - nie brakuje też szkółki. Doświadczeni i obyci zjazdowcy, szukający poważnych sportowych wyzwań, raczej będą się tutaj czuć jak na rozgrzewce. Wszystkie zbocza są dobrze oświetlone, a w razie potrzeby i możliwości naśnieżane. Trasy mają od 65 (w strefie dla dzieci) do 470 metrów długości. Łącznie amatorzy aktywnego wypoczynku mają tutaj do dyspozycji niespełna 1,2 kilometra zjazdowych stoków.

Jeśli chodzi o transport narciarzy do góry, tę usługę w Kaniówka Ski zapewniają taśmowy przenośnik Baby-lift, 3 wyciągi orczykowe oraz czteroosobowy wyciąg krzesełkowy. Zsumowana zdolność przewozowa to ponad 4600 osób na godzinę.

Dodaj opinię

Ocena ogólna:        

Dla dwojga:        

Dla dzieci:        

Dla dorosłych:        

Dla seniorów:        

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Nasi partnerzy