Terma Bania

Jeden z największych i najsłynniejszych (w końcu niezwykle szeroko reklamowanych) kompleksów basenów termalnych po polskiej stronie Tatr. Całość - przynajmniej według wizji właścicieli - w wyjątkowy sposób łączy nowoczesne metody wypoczynku i wodnego relaksu z inspirowanym kulturą podhalańskich górali projektem. Wystarczy wspomnieć pagórkowaty, porośnięty miejscowymi gatunkami roślin dach.

Terma Bania podzielona jest na kilka stref*, m.in. Park Wodny, SPA, Relaks, Zabawa czy Lato. Łączna powierzchnia wszystkich parunastu niecek basenowych, tych pod dachem i tych pod chmurką, to blisko 1400 metrów kwadratowych. Każdej towarzyszą najróżniejsze atrakcje: zjeżdżalnie, armatki wodne fontanny, gejzery, kaskady, jacuzzi, bicze wodne, dmuchane zabawki, rwące rzeki, sztuczne fale, wodno-powietrzne leżanki… Do wyboru, do koloru. Wykorzystywana w obiekcie woda termalna wydobywana jest z głębokości 2,5 kilometra, a jej naturalna temperatura wynosi od 34℃ do nawet 72℃. A to wszystko z przepięknym widokiem na majestatyczne Tatry.

Na osobną wzmiankę zasługuje tutejsze saunarium. Do wyboru jest 5 różnych typów łaźni: Sauna Fińska, Ruska Bania, Grota Kamienna, Łaźnia Parowa oraz Sauna Stara Góralska. Do tego dochodzą jeszcze m.in. pokoik z koloroterapią, basen z masażem stóp, solankowa tężnia, basen pływacki z chłodniejszą wodą (24℃) i parę innych przyjemności, jak choćby bar z drinkami. Oczywiście Terma Bania oferuje bardzo szeroki zakres zabiegów pielęgnacyjnych, relaksacyjnych, upiększających etc.

Krótko rzecz ujmując - na bogato!

* nie każdy bilet umożliwia wejście do wszystkich części obiektu

Dodaj opinię

Ocena ogólna:        

Dla dwojga:        

Dla dzieci:        

Dla dorosłych:        

Dla seniorów:        

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Nasi partnerzy