Dzień Misia, Miodu i Bartników

  • Ocena
  • Dla dwojga
  • Dla dzieci
  • Dla dorosłych
  • Dla seniorów
Opis

Małe co nieco nie tylko dla Puchatków. Dzień Misia, Miodu i Bartników to doskonała okazja by skosztować najróżniejszych odmian miodu. Oczywiście można zakupić więcej tych rodzajów pszczelich bogactw, które przypadną do gustu. Przy okazji rozkręca się kiermasz innych produktów regionalnych, nie tylko spożywczych, ale też i rękodzieła.

Dodatkowych atrakcji dostarczają nieodłączne wybory Królowej Miodu. Kandydatki wykazują się fachową wiedzą na temat pszczelarstwa i miodu oraz historii i dziejów najnowszych gminy Poronin. W trakcie Dnia Misia, Miodu i Bartników można również podziwiać kunszt i umiejętności folklorystycznych grup tanecznych i muzycznych – również zza granicy.

Imprezę organizuje Gminny Ośrodek Kultury w Poroninie w drugiej połowie sierpnia, w ramach Tatrzańskich Wici – szeregu wydarzeń kulturalnych w wakacyjne miesiące (lipiec, sierpień, wrzesień) na terenie podhalańskich gmin, promujących region i jego tradycje.

Mini przewodnik

Wakacyjna zabawa z naturalnymi słodkościami w rolach głównych, przeprowadzana w ramach Tatrzańskich Wici. Święto stanowi wspaniałą okazję do skosztowania wszelkiego rodzaju miodów i zrobienia odpowiednio dużych zapasów. Degustacjom i targom towarzyszą występy folkowych artystów, muzyków i tancerzy - również zza granicy - oraz wybory Królowej Miodu.

Blogi

Dzień Misia wart uwiecznienia na wideo - świetnie to zrobi firma KM Studio filmowanie wesel Wrocław


Opinie

Dodaj opinię
Ocena ogólna:
Dla dwojga:
Dla dzieci:
Dla dorosłych:
Dla seniorów:

Komentarze (0)
Dodaj komentarz
Lokalizacja