Imprezy w okolicy

  • Ocena
  • Dla dwojga
  • Dla dzieci
  • Dla dorosłych
  • Dla seniorów
Opis

W Międzywodziu szum morza i sosnowych lasów na wydmach dominuje nad wszelkim, innym szumem. Ludne i cieszące się powszechnym uznaniem nadbałtyckie imprezy odbywają się w okolicznych miejscowościach. W Dziwnowie, w lipcu mają miejsce Międzynarodowe Regaty Żeglarskie, a w sierpniu Festiwal Gwiazd Sportu, którego tradycją jest uroczyste odsłanianie przez znanych polskich sportowców replik ich medali.

Do Międzyzdrojów przyciągają w czerwcu koncerty Międzynarodowego Festiwalu Pieśni Chóralnej, którego gośćmi są chóry akademickie i dziecięce oraz zespoły kameralne z całego świata, a w lipcu organizowany od wielu lat Festiwal Gwiazd, jakiego bohaterami są największe sławy polskiego kina i teatru.

Wolin to letnia stolica miłośników historii i tradycji Słowian i wikingów. W sierpniu odbywa się tam Festiwal Słowian i Wikingów, podczas którego m.in. dawne bitwy, rzemiosła, obrzędy i muzyka skandynawskich wojowników oraz słowiańskich plemion odtwarzane są i naśladowane z zachowaniem historycznych szczegółów.

Melomani nasycą swój głód wysokiej muzyki na Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej, w ramach którego przez cały sezon organizowane są koncerty w katedrze, w Kamieniu Pomorskim.

Tekst: Sandra Nejranowska-Białka


Opinie

Dodaj opinię
Ocena ogólna:
Dla dwojga:
Dla dzieci:
Dla dorosłych:
Dla seniorów:

Komentarze (0)
Dodaj komentarz
Lokalizacja