Andrzejki 2022 nad morzem

(5)

Andrzejki 2022 nad Morzem Bałtyckim

Wigilia świętego Andrzeja już od dawna stanowi doskonały pretekst do hucznej zabawy. Kto ma już trochę powyżej uszu lania wosku w domowych warunkach, niech spędzi zbliżające się Andrzejki 2022 nad morzem. Taka mała wyprawa na parę dni na bałtyckie wybrzeże, np. do Rewala, Gdańska czy Krynicy Morskiej, będzie w połączeniu z okolicznościową imprezą bardzo miłym urozmaiceniem. 

Noclegi na Andrzejki nad morzem

Zabawa andrzejkowa nad morzem i pobyt w obiekcie noclegowym zapewniają z zasady o wiele więcej nęcących atrakcji, niż tylko i wyłącznie nieodzowne wróżby z dyskoteką. Zanim jednak przyjdzie pora na opcjonalne możliwości zapewniane przez nadmorskie ośrodki turystyczno-wypoczynkowe, trzeba poświęcić chwilę magii i przepowiadaniu przyszłości. “Wypranie” andrzejek nad morzem z tej wróżbiarskiej, ludowej otoczki byłoby istnym barbarzyństwem, z którego tylko wierzący o mentalności średniowiecznego hiszpańskiego inkwizytora mogliby się cieszyć. W tych niewinnych przecież “czarach”, których nikt rozsądny nie bierze na poważnie, kryje się niezwykle barwny folklor. A nie trzeba dodawać, że dzięki temu andrzejki nad morzem będą niepowtarzalnym przeżyciem. 

Andrzejki nad morzem - zwyczaje i tradycje

Dawne zwyczaje Pomorza zdecydowanie warte są poznania i kultywowania. Poza laniem wosku / ołowiu / cyny czy układaniem butów do wyjścia, na zabawę andrzejkową nad morzem mogą się składać m.in. przesolone ciastka dające sny godne wieszczów, prorocza interpretacja zwierzęcych odgłosów, rzucanie skórkami jabłek czy wróżenie z kłębków wełny. Wszystko zależy od tego, jak głęboko sięgną do tradycji organizatorzy i gospodarze andrzejkowego party. To rzecz jasna gwóźdź programu, lecz andrzejkom nad morzem nie powinno zabraknąć innych form rozrywki i odpoczynku. Nie ulega wątpliwości, że andrzejkowe zabawy mają mocno matrymonialne korzenie. A jeśli już udało się znaleźć drugą połówkę? Wtedy pod koniec listopada można wybrać się na romantyczne andrzejki nad morzem - wzajemne wróżenie sobie oraz szalone tańce to przecież niezwykle nastrojowa czynność, w sam raz na wstęp do czegoś więcej. 

Co przygotowali nadmorscy gospodarze na Andrzejki 2022

O stosowny, miłosny klimat dbają również właściciele pensjonatów, hoteli i innych obiektów z okolicznościowym pakietem. Za andrzejkami nad morzem idą rozmaite rzeczy, od specjalnie przystrojonych pokoi po vouchery do strefy SPA & Wellness dla par. A to tylko część tego, czego można spodziewać się po takim wyjeździe. W trakcie andrzejek nad morzem lepiej nie zapominać o atrakcjach na mieście czy spacerowaniu po plaży. Jesienią sztormowe morze wyrzuca na brzeg najwięcej bursztynów, a “złoto Bałtyku” ma swoje miejsce we wróżbiarskich tradycjach. Andrzejki 2022 nad morzem to bardzo dobry pomysł i znakomita okazja, z której aż grzech nie skorzystać.

Wyślij zapytanie