Hostel w Krakowie - mieście o ponad tysiącu lat historii

Kraków, stolica województwa małopolskiego a w latach 1039-1569 całej Polski. Miasto o bogatej i długiej historii. Pod względem turystycznym niesamowite i unikalne: przyjezdni mogą podziwiać Zamek Królewski na Wawelu, Stare Miasto oraz Rynek Główny - jeden z największych w Europie i Polsce. Oprócz tego w Krakowie znajduje się aż 136 kościołów, z czego blisko połowa liczy ponad 100 lat. Warto wiedzieć, że historyczne centrum Krakowa znajduje się na liście światowego dziedzictwa UNESCO. Draggo House - Kraków Hostel znajduje się zaledwie 75m od Rynku Głównego.

Gdzie nocować? Hostel w Krakowie

Miasto to warto odwiedzić i spędzić tu przynajmniej kilka dni, by chociaż trochę poczuć atmosferę tego miasta. Bardzo dobrym pomysłem na nocleg jest hostel w Krakowie. Na gości czekają miejsca o zróżnicowanym standardzie, w zależności od zapotrzebowania. Miasto dysponuje bardzo szeroką bazą noclegową. Na turystów czeka wiele hoteli, hosteli, apartamentów i kwater prywatnych. Krakowskie hostele charakteryzują się zróżnicowaną ofertą.

Nocleg Hostel - Kraków

Po wypoczynku w krakowskim hostelu warto zobaczyć coś innego niż zabytki. Kraków oferuje mnóstwo wydarzeń kulturalnych, dysponuje szeroką ofertą przedstawień teatralnych oraz wydarzeń muzycznych (w tym muzyki klasycznej). Na miłośników historii oraz historii sztuki czekają wystawy w muzeach, których w tym mieście jest od groma. Przy takim nagromadzeniu atrakcji warto usiąść i na spokojnie zaplanować pobyt. Najważniejsze, by dotrzeć wszędzie tam, gdzie się najbardziej pragnie, zgodnie z własnymi upodobaniami.

Jeśli pobyt trwa nieco dłużej, warto przyjrzeć się krakowskiej okolicy. Łatwo i szybko można dotrzeć np. do Niepołomic, gdzie na turystów czeka Zamek Królewski, będący gotycką budowlą z połowy XIV wieku. Na wielbicieli przyrody i ciekawostek geologicznych czeka Park Krajobrazowy Dolinki Krakowskie, położony na północny zachód od Krakowa. Natomiast na północ od miasta znajdziemy najmniejszy park narodowy w Polsce-Ojcowski. Oba te obszary charakteryzuje obecność wapiennych ostańców skalnych i jarowych dolin, w tym słynnej Maczugi Herkulesa w Pieskowej Skale. W Ojcowskim Parku Narodowym można zwiedzić udostępnioną dla ruchu turystycznego Jaskinię Łokietka.

W kontekście podkrakowskich atrakcji nie wolno zapomnieć o kopalni soli "Wieliczka". Razem z kopalnią soli "Bochnia" wchodziła w skład żup krakowskich, od XIII wieku aż do pierwszego rozbioru Polski w 1772.

Warto też zwrócić uwagę na sezonowe atrakcje miasta. Wiosną w pierwszy wtorek po Wielkanocy na Kopcu Krakusa odbywa się Rękawka. Zwyczaj ten pierwotnie nawiązywał do wiosennych Dziadów. Z kolei z przesileniem letnim związany jest impreza zwana Wianki, inspirowana ludowymi obrzędami. Odbywa się ona co roku na krakowskich bulwarach w zakolu Wisły. Niezwykłe widowisko, podczas którego noc rozświetlana jest przez setki sztucznych ogni.

Zimą z kolei, od końca listopada na Rynku Głównym swoją działalność rozpoczynają Tagi Bożonarodzeniowe, które trwają do 26.12, czyli Dnia św. Szczepana.

Hostel w Krakowie

Jeżeli już zakochałeś się w Krakowie albo dopiero ta miłość rozkwita, warto zawczasu zarezerwować nocleg. Godnym polecenia miejscem noclegowym w Krakowie jest hostel, o którym więcej można się dowiedzieć pod podanym adresem: https://draggo.house/pl/ . Zdecydowanie lepiej jest poznawać nowe miasto z wypoczętym umysłem. Dzięki temu tworzą się wspomnienia na całe życie a człowiek może "wycisnąć" z podróży jak najwięcej. Nie od dziś wiadomo, że podróże kształcą. Hostel i miasto Kraków razem mogą być idealnym połączeniem, które pozwoli na zmaksymalizowanie korzyści płynących ze zwiedzania.

Galeria
Dodano: 2018-12-04 13:01:00

Komentarze (0)
Dodaj komentarz