Krynickie Zdroje i nie tylko - o odnowie biologicznej, górach i Krynicy-Zdroju

Turyści poszukujący usług z zakresu odnowy biologicznej prawdopodobnie nie mają lepszego wyboru, jak popularne i cenione od dziesiątek, a nawet setek już lat uzdrowiska. Najlepiej jeszcze w takich regionach, w których walory klimatyczne są tylko jednym z kilku prozdrowotnych atutów miejscowości. Na przykład gdzieś w górach, gdzie biją źródła leczniczych wód mineralnych. Taką właśnie kompleksową odnowę biologiczną - relaks i kurację w jednym - gwarantuje wszystkim chętnym wczasowiczom Krynica-Zdrój (woj. małopolskie) w Beskidzie Sądeckim.

Niby każde uzdrowisko ma ściśle określony profil leczniczy, w tym przypadku wynikający z konkretnych właściwości miejscowych krynic. Jednak wcale nie trzeba skarżyć się na jakiekolwiek dolegliwości zdrowotne, żeby cieszyć się z rekreacyjno-pielęgnacyjnych możliwości w tym górskim kurorcie. Odnowa biologiczna w Krynicy-Zdroju to nie tylko degustacje w pijalniach wód mineralnych oraz kuracyjne kąpiele. Od momentu założenia uzdrowiska do dnia dzisiejszego w Kryniczance upłynęło mnóstwo wody, zaś szeroko pojmowana fizjoterapia poczyniła znaczące postępy. A do tego stała się impulsem do rozwoju czegoś, co dziś funkcjonuje pod nazwą SPA & Wellness.

Jeśli ktoś szuka relaksu na najwyższym dostępnym poziomie, właśnie tego powinien spróbować. SPA to masaże - niejednokrotnie z wykorzystaniem naturalnych olejków, gorących kamieni i innych, pomysłowych dodatków - rytuały saunowe, jacuzzi, aroma- i koloroterapie… długo by wymieniać, jakie jeszcze procedury odnowy biologicznej wykorzystuje się do odprężenia ciała i umysłu, słowem: radykalnej poprawy samopoczucia. Całkiem naturalne było, że takie usługi prędzej czy później zawitają do Krynicy - bo to górska miejscowość wypoczynkowa, bo to doskonałe uzupełnienie oferty dla wszystkich ośrodków uzdrowiskowych. I nie tylko dla nich. Strefy SPA & Wellness bodaj najczęściej powstają w hotelach i dużych pensjonatach. Tych z wyższej półki.

Ów poziom tyczy się nie tylko komfortu i maksymalnie wyśrubowanych standardów, ale i kosztów pobytu. Pakiety pobytowe z odnową biologiczną zwykle należą do najdroższych, jakie turyści mogą wybrać w obiektach noclegowych ze SPA w górach. Można jednak zorganizować sobie wariant pośredni. Takie strefy relaksu często dostępne są dla wszystkich chętnych, tyle że za same zabiegi goście z zewnątrz płacą nieco więcej. Krynica pozwala zrobić taki miks: tanie noclegi w jednym obiekcie i korzystanie ze SPA w drugim. Może i niezbyt to komfortowe, za to finansowo korzystniejsze. Trzeba tylko mieć jeszcze na uwadze, że o wolny termin dla takich przychodzących tylko na odnowę biologiczną turystów generalnie jest trudniej. Zwłaszcza w momentach szczytowych sezonu turystycznego.

Nie ma żadnych wątpliwości, że z Krynicą-Zdrojem wiąże się spore grono atrakcyjnych możliwości do przyjemnego, a nade wszystko przynoszącego pożądane skutki wypoczynku. Uzdrowisko, wody mineralne, malownicze pejzaże, świetny klimat w górach, okoliczności mocno sprzyjające aktywnemu spędzaniu czasu… Profesjonalna odnowa biologiczna znakomicie wpisuje się w całościową ofertę tego beskidzkiego kurortu turystycznego.

Dodano: 2017-10-20 09:21:00

Komentarze (2)
Anonim
20.10.2017 11:27

Z Krynicą-Zdrojem w kontekście odnowy biologicznej nie miałem styczności. I nie spodziewam się, żeby nadarzyła się do tego okazja. Prędzej do jakiegoś sanatorium trafię, jak już nie będzie innego wyjścia niż długi odpoczynek. Skoro lepiej zapobiegać niż leczyć, to właściwie czemu nie można by refundować przynajmniej części kosztów pobytu w SPA ze składek na powszechne ubezpieczenie zdrowotne? Wszędzie mówią, że leczenie kosztuje więcej niż profilaktyka, a jakoś nikt nie chce dołożyć środków właśnie na zapobieganie poważniejszym chorobom...

Anonim
4.06.2019 10:58

Krynica Zdrój to mój cel na wakacje w tym roku. Odnowa biologiczna SPA&Wellness to było moje marzenie. Nareszcie je spełnię w tym roku.

Dodaj komentarz