Wystawy w Zakopanem

(8)
0.7 km od centrum

Ważny ośrodek kultury wysokiej na przepełnionych komercją Krupówkach. ZMGS eksponuje w pierwszym rzędzie najwyższej klasy obrazy, rysunki, plakaty i wszelkiego typu grafiki. Wystawy obejmują także inne dziedziny sztuk plastycznych. Organizuje się tutaj też pokazy filmowe, wieczorki autorskie czy branżowe targi. Galeria mieści się na piętrze “Bazaru Polskiego”.

0.9 km od centrum

Prywatna pracownia jubilerska z wybitnie artystycznymi wyrobami. Unikatami łączącymi współczesne trendy z lokalnymi zwyczajami. Czeka tu skarbiec niezwykłych ozdób, wykonanych z kamieni szlachetnych lub mniej oczywistych materiałów. Chętni mogą nie tylko obejrzeć, ale też fachowo porozmawiać o błyskotkach, a także kupić lub zamówić wyjątkowe egzemplarze.

2.2 km od centrum

Znane również jako Muzeum PrzyrodniczeTatrzańskiego Parku Narodowego. W zwięzłej i całkiem łatwo przyswajalnej formie prezentuje najważniejsze informacje o naturze naszych najwyższych gór - od niuansów geologicznych po niezwykłe bogactwo fauny i flory. Bogatemu zbiorowi eksponatów i tablic edukacyjnych towarzyszą regularnie organizowane zajęcia dydaktyczne.

2.5 km od centrum

Interesująca ekspozycja, której główną część stanowią przedmioty zebrane z wypraw na Bliski i Daleki Wschód. Większość wystawy to najróżniejsze bogato zdobione, kunsztowne dywany, kobierce i inne tkaniny. Ta filia Muzeum Tatrzańskiego posiada też sporą kolekcję rysunków i obrazów Marka Żuławskiego. Galerię urządzono w stylowym dworku, wybudowanym w 1924 roku.

0.4 km od centrum

Część oficjalnego Biura Promocji Zakopanego. Dzięki temu zebrane tutaj dzieła regionalnej sztuki rzemieślniczej - malunki na szkle, biżuteria, ludowe stroje czy oryginalne przedmioty codziennego użytku z drewna, porcelany czy gliny - z całą pewnością powstały pod Tatrami, a nie w chińskiej fabryce. Galeria Gazduś prowadzi też sprzedaż takich cennych pamiątek.

1.0 km od centrum

Prezentacja niebywałych dokonań będących udziałem życia i twórczości Władysława Hasiora. Rzeźbiarz, plastyk, malarz i scenograf w swoich pracach wyjątkowo kreatywnie czerpał z modernistycznych trendów i zakopiańskich tradycji. Galeria działa w dawnej pracowni Hasiora, zebrano ponad 150 jego dzieł. Na wystawach czasowych swoje miejsce znajdują tu inni artyści.

1.6 km od centrum

Muzeum w wyremontowanym domku w stylu zakopiańskim, poświęcone twórczości artystów związanych w jakiś sposób w Zakopanem i pracom, w których powstaniu istotne były inspiracje tutejszą przyrodą i folklorem. Większość prezentowanych dzieł sztuki (autorstwa m.in. Z. Stryjeńskiej czy S.I. Witkiewicza) pochodzi z przełomu wieków i dwudziestolecia międzywojennego.

1.0 km od centrum

Instytucja działająca przy Zespole Szkół Plastycznych im. Antoniego Kenara, mieszczącej się w stylowym gmachu z 1913r. Budynek ma w sobie coś wyjątkowego, skoro powstają tu piękne grafiki, obrazy, rysunki, zdjęcia czy rzeźby. Początkowo galeria prezentowała wyłącznie prace uczniów i ich mistrzów, jednak wystawia się także dzieła artystów z Polski i zagranicy.

Nasi partnerzy