Miejska Galeria Sztuki

  • Ocena
  • Dla dwojga
  • Dla dzieci
  • Dla dorosłych
  • Dla seniorów
Opis

Jedna z najstarszych galerii na terenie Polski, o ponad 100-letniej tradycji. To miejsce powinni odwiedzić przede wszystkim ci, którzy interesują się współczesną sztuką polską.

Zakopiańska Miejska Galeria Sztuki specjalizuje się w obrazach, rysunkach, plakatach i grafikach, prezentuje również dzieła z innych sztuk plastycznych - można tu podziwiać rzeźby, figury, tkaniny, dywany. W zbiorach znajdują się dzieła m.in. Urszuli Kołaczkowskiej, Władysława Hasiora, Krzysztofa Jędrzejowskiego, Marka Szali czy Jacka Walusiaka.

Placówka organizuje spotkania autorskie, wieczorki poetyckie, pokazy filmów poświęconych szeroko rozumianej sztuce oraz specjalistyczne targi. W swojej historii organizowała wystawy prac takich twórców jak Stanisław Witkiewicz, Zdzisław Beksiński, Maria Anto czy Magdalena Abakanowicz. Galeria współpracuje z Muzeum Karola Szymanowskiego przy koncertach kameralnych i okolicznościowych.

Galeria Sztuki mieści się na piętrze budynku nazywanego „Bazar Polski”. Budowlę w 1911 r. ufundował Władysław Zamoyski – hrabia planował otwarcie tu magazynów, sklepów (które wciąż się tu znajdują) oraz sali wystawowej, gdzie miały być eksponowane produkty polskiej myśli technicznej i wyroby rzemiosła artystycznego z wszystkich trzech zaborów. W praktyce szybko okazało się, że rozległe piętro lepiej nadaje się do wystawiania wszelkiego rodzaju grafik i obrazów.

Mini przewodnik

Ważny ośrodek kultury wysokiej na przepełnionych komercją Krupówkach. ZMGS eksponuje w pierwszym rzędzie najwyższej klasy obrazy, rysunki, plakaty i wszelkiego typu grafiki. Wystawy obejmują także inne dziedziny sztuk plastycznych. Organizuje się tutaj też pokazy filmowe, wieczorki autorskie czy branżowe targi. Galeria mieści się na piętrze “Bazaru Polskiego”.


Opinie

Dodaj opinię
Ocena ogólna:
Dla dwojga:
Dla dzieci:
Dla dorosłych:
Dla seniorów:

Komentarze (0)
Dodaj komentarz
Lokalizacja