Szkoła Żeglarstwa Magola

  • Ocena
  • Dla dwojga
  • Dla dzieci
  • Dla dorosłych
  • Dla seniorów
Opis

Przygoda z pływaniem na łodziach nie powinna zaczynać się na dużych jednostkach wypływających na głębiny. Spokojne, płytkie wody jeziora Wicko sprzyjają nauce niezbędnych podstaw. Kto nie może pozwolić sobie na własny sprzęt, powinien skorzystać z usług szkoły żeglarskiej w Łęcku, położonym u południowych brzegów Wicka.

Instruktorzy zapoznają przyszłych marynarzy i kapitanów z budową łodzi, zasadami bezpieczeństwa, sposobami przewidywania pogody czy podstawami nawigacji. Praktyce służą rejsy szkoleniowe. Dla najmłodszych adeptów żeglarstwa przydatna wiedza przekazywana jest w przyjaznej formie gier i zabaw. Oprócz szkółki funkcjonuje wypożyczalnia sprzętu pływającego.

We flocie łęckiej szkoły znajdują się m.in. jachty (od 5 do 8,5 metra długości, o powierzchni żagli 12,5-32 m²),łodzie wiosłowe (w tym 4-metrowa szalupa dla 5 osób),kajaki i sprzęt motorowodny.

Dodatkowo „Magola” organizuje egzaminy żeglarskie, imprezy integracyjne, zajęcia wojskowe oraz survivalowe. Szkoła działa na terenach: Jarosławca, Słupska, Ustki, Darłowa.

Mini przewodnik

Zanim żeglarz wypłynie na szerokie wody i zmieni się w wilka morskiego, musi nabrać wprawy w sztuce żeglowania. Dla swojego bezpieczeństwa, lepiej nie robić tego na własną rękę. Szkoła Magola dysponuje m.in. klasycznymi jachtami żaglowymi, a także motorowymi, kajakami oraz łodziami wiosłowymi. Kto nie potrzebuje lekcji, ten może wypożyczyć wymieniony sprzęt.

Blogi

Uwiecznić na wideo Promenadę umie świetnie firma KM Studio filmowanie Jelenia Góra


Opinie

Dodaj opinię
Ocena ogólna:
Dla dwojga:
Dla dzieci:
Dla dorosłych:
Dla seniorów:

Komentarze (0)
Dodaj komentarz
Lokalizacja