Plaże

  • Ocena
  • Dla dwojga
  • Dla dzieci
  • Dla dorosłych
  • Dla seniorów
Opis

Według rozmaitych rankingów, piaszczyste wybrzeże w rejonie Ustki należy do najlepszych w całej Polsce. Plaże u ujścia Słupi - w połączeniu z pozostałymi atrakcjami turystycznymi miejscowości - zwykle zapewniają miastu pozycję w okolicach podium, wśród wszystkich krajowych kurortów nad Bałtykiem.

Czystość, bezpieczeństwo, stosowne zaplecze sanitarne oraz szeroki wachlarz możliwości dodatkowych - jak choćby zjeżdżalnie, boiska do siatkówki plażowej, przejażdżki bananem, dmuchane trampoliny, wypożyczalnie skuterów wodnych i wiele innych - to wszystko sprawia, że na plażach w Ustce każdy znajdzie taką formę wypoczynku, jaka mu najbardziej odpowiada. Europejski certyfikat Błękitnej Flagi, regularnie przyznawany wschodnim kąpieliskom nad Słupią, jest wystarczającą rekomendacją.

W sumie, w granicach miasta znajdują się blisko 4 kilometry plażowego wybrzeża - mniej więcej po 2 km po obu stronach rzeki. Podzielone są na sektory: 4 na zachodzie i 8 na wschodzie. Oczywiście różnią się rozmiarami (od 770 do 140 metrów).

Nie wszystkie pełnią funkcje strzeżonych kąpielisk. Ratownicy WOPR-u, czuwający na 5 stanowiskach, mają pod swoją pieczą 400 metrów plaży po wschodniej stronie.

W Ustce wyznaczono łącznie 9 zejść na plaże. Jeśli chodzi o ich szerokość, to jest ona zmienna. Morze regularnie wdziera się coraz głębiej w ląd, jednak władze w 2014 r. zdecydowały o wybudowaniu specjalnej opaski brzegowej, która ma zapobiegać erozji plaż. Budowa sztucznej rafy skupia się na 800-metrowym odcinku wschodniej plaży (od Ławeczki Ireny Kwiatkowskiej do zejścia z ul. Rybackiej),która przed rozpoczęciem prac miała nawet poniżej 20 m szerokości.

Generalnie rzecz biorąc, wschodnie plaże w Ustce są najlepsze dla osób preferujących “tradycyjne” formy wypoczynku nad morzem - kąpiele wodne i słoneczne, sport i imprezy na piasku itp. Najbardziej rozbudowane są plaże nad Promenadą Nadmorską (sektory 5-9). Plaże na zachodzie pozostają póki co, bardziej “dzikie”, lepsze dla osób lubiących długie spacery. Ze względu na korzystniejsze warunki, w tej części Ustki zbierają się amatorzy wszelkich sportów wodnych.

Galeria

Opinie

Dodaj opinię
Ocena ogólna:
Dla dwojga:
Dla dzieci:
Dla dorosłych:
Dla seniorów:

Komentarze (0)
Dodaj komentarz
Lokalizacja