Stacja Narciarska Palenica

Zimą życie w Szczawnicy toczy się przede wszystkim na przygotowanych dla narciarzy trasach narciarskich, na wzniesieniach Palenica (722 m n.p.m.) i Szafranówka (742 m n.p.m.). Na szczyt góry z centrum miasta wszystkich chętnych wywozi opisywana już w lin kolej krzesełkowa „Palenica”.

Na stokach Palenicy działają cały kompleks narciarski który zawiera 4 wyciągi orczykowe, przy czym najdłuższy ma 333 m długości, pokonuje 74,2 m różnicy poziomów i przewozi 760 os/h.

Zorganizowane są tam trasy zarówno dla narciarzy początkujących jak i zaawansowanych, tj:

  • Palenica o długości 1000 m, różnicy poziomów 250 m - trudna, sztucznie dośnieżana, posiada homologację FIS, są na niej rozgrywane zawody w slalomie i slalomie gigancie,
  • Szafranówka I (400/75) - łatwa, sztucznie dośnieżana,
  • Szafranówka II (500/100) - średnio trudna, sztucznie dośnieżana,
  • Palenica II (1800/270) - średnio trudna, nazywana „rodzinną”, sztucznie dośnieżana i oświetlona,
  • Szafranówka - HALFPIPE to rynna śnieżna do snowboardu, jej nachylenie wynosi 200 m, szerokość podstawy 15 m, wysokość ścian 3,5 m - odbywały się na niej zawody w slalomie gigancie, slalomie równoległym i halfpipe.

Na stokach Palenicy można skorzystać z usług instruktorów narciarskich a także z wypożyczalni sprzętu narciarskiego i snowboardowego a operatorem ośrodka są Polskie Koleje Linowe S.A.

Dodaj opinię

Ocena ogólna:        

Dla dwojga:        

Dla dzieci:        

Dla dorosłych:        

Dla seniorów:        

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Nasi partnerzy