Przystań żeglarska

  • Ocena
  • Dla dwojga
  • Dla dzieci
  • Dla dorosłych
  • Dla seniorów
Opis

Niewielka marina, przystosowana do małych i lekkich jednostek - miejsc cumowania przy niespełna 50-metrowym pomoście (służącym również za kameralne molo) nie ma wiele, większość żaglówek i jachtów wyciąga się na brzeg wąskiej plaży. W przeszłości Rewa była w stanie przyjąć zdecydowanie większe statki.

Według przekazów historycznych, przystań w Rewie zbudowano już w XVI stuleciu. Jeszcze przed wybuchem II Wojny Światowej zawijały tutaj spore żaglowce i wycieczkowce pasażerskie. Dziś można tu spotkać wyłącznie małe, kilkuosobowe żaglówki i motorówki. A także sprzęt do nowszych sportów wodnych, jak windsurfing czy kitesurfing.

Organizacją regat na różnym poziomie (od klubowej ligi do Mistrzostw Polski w klasie Puck),przygotowaniem jachtów w wypożyczalniach czy przeprowadzeniem kursów i egzaminów na kolejne stopnie i patenty żeglarskie w Rewie, zajmuje się miejscowy Yacht Club. Podobny ośrodek żeglarstwa i innych sportów wodnych funkcjonuje w pobliskich Mechelinkach.

Rewa nie posiada wydzielonej przystani rybackiej - kutry i wyciągarki obecne są właściwie na całej długości północnej plaży, otwierającej się na wody Zatoki Puckiej.

Mini przewodnik

W przeszłości całkiem istotny ośrodek ruchu morskiego - w końcu statki pasażerskie i wielomasztowe żaglowce nie zawijały byle gdzie. Aktualnie przystań w Rewie służy celom stricte rekreacyjnym i szkoleniowym. Niewielkie jachty różnych typów i klas służą miłośnikom sportów wodnych do ciekawego spędzenia czasu lub przeprowadzenia sportowej rywalizacji.

Blogi

Przystań żeglarską warto uwiecznić na wideo - może to zrobić KM Studio kamerzysta Wrocław


Opinie

Dodaj opinię
Ocena ogólna:
Dla dwojga:
Dla dzieci:
Dla dorosłych:
Dla seniorów:

Komentarze (0)
Dodaj komentarz
Lokalizacja