ul. Skargi 3 , 485 770 506 79
Zwierzaczkowo Mini Zoo to miejsce pełne magii. Tutaj każdy może poczuć bliskość z naturą, głaskając i tuląc zwierzęta. W naszym gospodarstwie oferujemy możliwość karmienia zwierząt specjalnie...
https://www.relaxtour.pl/dom-wczasowy-bozena ul. Jedności Narodowej 18, 58-580 +75 717 211 7
Atrakcje
i okolic
Przedstawiamy Państwu listę najciekawszych atrakcji turystycznych z miejscowości i jej najbliższej okolicy. To zestawienie wielu miejsc, atrakcji, rozrywek, zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. Przy każdej atrakcji znajduje się szacowana odległość od obiektu Villa Bożena , krótki opis oraz dane kontaktowe. Zapraszamy do poznawania uroków SZKLARSKIEJ PORĘBY.
* podane wartości są wartością przybliżoną
ul. Skargi 3 , 485 770 506 79
Zwierzaczkowo Mini Zoo to miejsce pełne magii. Tutaj każdy może poczuć bliskość z naturą, głaskając i tuląc zwierzęta. W naszym gospodarstwie oferujemy możliwość karmienia zwierząt specjalnie...
Wprawdzie powstały w 2013 r., ale ich głównym zadaniem - poza wskazaniem kierunku do najciekawszych zakątków w Szklarskiej Porębie i regionie - jest kontynuowanie lokalnej tradycji z III dekady XX w. Drewniane, nierzadko żartobliwe w formie drogowskazy jako pierwszy wykonał dla miasta Helmut Benna. 14 prac Ewy Jonas-Wojtowicz to stylowy powrót do przeszłości.
ul. Słowackiego 4 , +48 757 528 000
Hotelowa “pływalnia” wzbogacona o parę maszyn do wodnego masażu oraz wydzieloną wannę jacuzzi. Na basenie o wielkości 72 metrów kwadratowych (12*6 m) można stosunkowo wygodnie popływać - jeśli tylko nie będzie tłoku na obiekcie. Godnym uwagi dodatkiem jest fińska sauna, a w strefie SPA można poddać się pewnym miłym i korzystnym dla zdrowia zabiegom.
ul. Kilińskiego 3 , +48 757 172 191
Rodzinna placówka lokalnych artystów. Gwoździem wystawy są zdjęcia Jana Korpala, członka szwajcarskiej Federation Internationale de l'art Photographique, wyjątkowo skutecznego w przekazywaniu piękna sudeckich krajobrazów. W galerii można podziwiać także prace fotograficzne Janiny Korpal oraz rzeźby, które wyszły spod dłuta Krzysztofa Korpala.
ul. Maja 19 , +48 757 174 930
Hotelowy basen, z którego w miarę swobodnie mogą korzystać również osoby “z zewnątrz”. Użycie słowa “pływalnia” byłoby przesadą - niecka ma ok. 15 m długości. Posiada za to kilka urządzeń hydro-masujących, co wydatnie pomaga się zrelaksować. W skład strefy wypoczynku wchodzą jeszcze dziecięcy brodzik, jacuzzi, 3 różnego typu sauny oraz 3 gabinety SPA&Wellnes.
ul. Listopada 23 , +48 757 172 611
Od 1890 roku posiadłość znanych i zasłużenie docenianych pisarzy. Hauptmannowie prowadzili tu ożywione spotkania i dyskusje z innymi ludźmi sztuki. Po śmierci literatów budynek zachował artystyczny klimat. Zgromadzono tu cały szereg dzieł i pamiątek, nie tylko po dawnych właścicielach. W 2011 r. otworzono dla zwiedzających ciekawy, wielotematyczny Park Ducha Gór.
ul. Kołłątaja 4a , +48 756 106 888
Niewielkich rozmiarów hotelowy kompleks basenowy. Główny obiekt to niecka pływacka o długości ok. 12 metrów. Niby mało, ale w pewnych warunkach w zupełności wystarczy, by się odprężyć i całkowicie “odpłynąć”. Do dyspozycji gości pozostają również łaźnia parowa, atrium z leżakami, zabiegi SPA oraz sauna. Głównym atutem jest jednak całoroczne jacuzzi zewnętrzne.
ul. Matejki 9 , +48 792 244 962
Prywatna ekspozycja rzeźbiarza ze Szklarskiej Poręby, Marka Parceja. Artysta zorganizował stałą wystawę plenerową w swoim własnym ogrodzie. Najlepiej odwiedzić ją przy okazji, np. wycieczki w okolice Złotego Widoku. Parcej tworzy własne wyobrażenia na temat powszechnie rozpoznawalnych dzieł sztuki i abstrakcyjne figury. Jego “Koziołki” zdobią skały “Marianki”.
ul. Matejki 23 , +48 757 172 752
Mini-muzeum poświęcone poecie i malarzowi, urządzone w jego dawnym domu w Szklarskiej Porębie. Można w nim oglądać niektóre dzieła, pracownię i osobiste pamiątki Wlastimila Hofmana. Żył i tworzył tutaj przez ponad 20 lat. Doceniany w kraju i za granicą, malował głównie wizerunki ludzi i piękne krajobrazy. Zwiedzanie niemal wyłącznie po telefonicznym umówieniu.
ul. Kolonijna 27 , +48 502 633 518
Niepozorna, acz ceniona ze względu na artystyczny kunszt i poziom placówka kulturalna. Teatr specjalizuje się w niebanalnym humorze, ale nie ucieka od poważniejszych gatunków. Sala na 80 osób regularnie gości komplet widowni. Każdy, kto poszukuje nieco wyższych doznań duchowych, przebywając w Karpaczu śmiało może wybrać się do nie tak odległych Piechowic.
ul. Kryształowa 73 , +48 757 612 413
Huta Julia w Piechowicach to miejsce, w którym splata się historia, piękno szklanych arcydzieł i ręczny proces produkcji!Podczas zwiedzania z przewodnikiem obejrzycie Państwo niezwykły proces wytwa...
ul. Michałowicka 32 , +48 757 553 286
W Jagniątkowie działa muzeum, które starannie pielęgnuje pamięć o laureacie literackiej nagrody Nobla z 1912r., który znaczną część swojego życia spędził pod Karkonoszami. Wystawa składa się m.in. z pamiątek, opracowań, artykułów i fragmentów filmowych, poświęconych G.Hauptmannowi i jego twórczości. Oprócz tego, placówka pełni rolę konferencyjno-naukową.
ul. Myśliwska 9a , +48 757 556 243
Botaniczny raj u stóp Karkonoszy. Pozwala dokładnie zapoznać się z wyjątkową szatą roślinną górskiego regionu. Wiele spośród prezentowanych i hodowanych gatunków występuje niezwykle rzadko. Miłym urozmaiceniem dla zajęć edukacyjnych w Żywym Banku Genów są altanka z grillem czy plac zabaw dla dzieci. Placówką zarządza Karkonoski Park Narodowy.
Karkonoski Park Ducha Gór Gigantei to miejsce dla całej rodziny, piękny widok na Karkonosze, piękne aranżacje miejsc, zaskakujące postaci i intrygująca historia.
Niektórym może być ciężko rozstrzygnąć, czy większe wrażenie robią odnowione wnętrza barokowej rezydencji z 1725r., czy rozległe tereny przepięknego, zielonego ogrodu. Tak naprawdę porównywanie 15-hektarowego parku z freskami, płaskorzeźbami czy stylowymi meblami byłoby całkowicie niewymierne. Od 2012r. pałac Pakoszów w Piechowicach stał się hotelem.
Dworek z początków XVIII stulecia, wybudowany na potrzeby Schaffgotschów po pożarze, który strawił Zamek Chojnik. Arystokraci wkrótce przenieśli się do Cieplic, a barokową rezydencję oddali zarządcy i sądowi. Dziś właścicielem pałacu w Sobieszowie jest Karkonoski Park Narodowy, który planuje otworzyć tu multimedialne centrum edukacji przyrodniczo-ekologicznej.
Imponująca, nieco ponura kamienna twierdza, wybudowana ok. XIV wieku na wierzchołku wzgórza Chojnik (627 m n.p.m.),tuż nad skalną skarpą. Zamek w swojej długiej historii był kilkukrotnie przebudowywany i modernizowany. Pozostał niezdobyty, choć pożary dokonywały poważnych zniszczeń. Z sobieszowskim zabytkiem związanych jest wiele, nierzadko mrocznych legend.
Ośrodek jeździecki w gospodarstwie agroturystycznym, którego podstawowym atutem ma być zwierzyniec. Stadko koni nie jest może najliczniejsze w okolicy (ok. 10 sztuk),za to charakterków i różnych rozmiarów w nim dostatek. Stajnia Orion to niezły adres zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych - są i miejsca do nauki, i szlak do terenowych rajdów.
Świetnie sprawdzają się nie tylko w trakcie przemierzania arktycznych obszarów. Trasy i szlaki w pobliżu Jakuszyc i Świeradowa-Zdroju, choć znane głównie narciarzom biegowym, idealnie nadają się też dla sań ciągniętych przez czworonogi. Odbywają się tu zarówno treningi jak i profesjonalne zawody, a ich oglądanie dostarcza widzom całe mnóstwo przyjemności.
ul. Cieplicka 11a , +48 757 551 506
Tajemnice Matki Natury jak na dłoni. Jeleniogórskie Muzeum Przyrodnicze bierze swój początek w XVII-wiecznej kolekcji hrabiego Schaffgotscha. Od tego czasu zbiory rozrosły się do ponad 50 tys. preparatów, skamieniałości, skór, odlewów, książek, minerałów i wielu innych obiektów. W placówce funkcjonuje kilkanaście wystaw stałych, nie tylko na tematy przyrodnicze.
Niepozorny leśny pagórek z paroma większymi głazami, które wedle ludowych podań stał się miejscem pochówku Władcy Karkonoszy. Mowa oczywiście o postaci z lokalnych legend: Liczyrzepie, nazywanym również Rzepiórem, Duchem Gór i Karkonoszem. Tajemnicze miejsce znajduje się niedaleko głównej drogi, niedaleko ujścia potoków Płóka i Wodopój do rzeki Kwisy.
ul. Karkonoska 1 , +48 757 522 546
Placówka PTTK, usytuowana na Przełęczy Karkonoskiej, około 4 km na zachód od Wielkiego Stawu. Schronisko Odrodzenie posiada ok. 120 miejsc noclegowych, w pokojach mieszczących od 1 do 8 osób. Znużeni wędrowcy mogą skorzystać jeszcze z łazienek, sauny, niewielkiej jadłodajni oraz grilla i ogniska. Nieco rozrywki, zwłaszcza dzieciom, zagwarantują plac zabaw i tenis stołowy.
ul. Brzozowe Wzgórze 8b , +48 509 843 069
Mała Japonia to miejsce w sercu Karkonoszy, gdzie można zachwycić się roślinnością Ogrody Japońskiego, oraz zdobyć wiedzę o kulturze Kraju Kwitnącej Wiśni przy szumie wodospadów.
pl. Piastowski 38 , +48 757 533 143
Niegdyś samodzielna miejscowość, od lat ‘70 jedna z dzielnic Jeleniej Góry. Największym skarbem Cieplic były, są i zapewne będą naturalne termy. Wzmianki o leczniczym działaniu tutejszych źródeł sięgają nawet XIII wieku. Uzdrowisko specjalizuje się w kuracji różnych schorzeń, posiada również całkiem bogatą ofertę zabiegów typowo relaksacyjnych.
park Zdrojowy 5 , +48 757 546 901
Rozbudowany i popularny aquapark w uzdrowiskowej części Jeleniej Góry. Głównym atutem Term Cieplickich jest wykorzystywanie w basenach naturalnych wód mineralnych o właściwościach leczniczych. Poza tym tak, jak na prawdziwy park wodny przystało - zjeżdżalnie, bicze wodne, tory sportowe, jacuzzi, sauny, hydromasaże, dziecięce brodziki i bogata oferta zabiegów SPA.
Regularnie odnawiane i rozbudowywane gospodarstwo agroturystyczne, które dawny PGR przekształca w klub jeździecki. Stajnia Rybnica oddaje do dyspozycji miłośników rekreacji w siodle m.in. zadaszoną halę, duży i ogrodzony plac do jazdy na świeżym powietrzu czy osobny padok do lonżowania. Dobry sposób na wypoczynek znajdą tu tak początkujący, jak i zaawansowani.
Wystawna rezydencja połączona z parkiem, postawiona przez jeden z najpotężniejszych swego czasu rodów, który rządził niepodzielnie pod Karkonoszami. Współcześnie wysmakowane wnętrza dawnej arystokratycznej siedziby wspomagają studentów w trudnym i szlachetnym procesie nauki. W pałacu Schaffgotschów mieści się bowiem jeleniogórska filia Politechniki Wrocławskiej.
Mała Finlandia nieopodal Karpacza. Kalevala w Borowicach jest i niezwykłym hotelem, i fascynującym parkiem kulturowym jednocześnie. Obok noclegów w typowo północnych namiotach (a nawet w Domu Muminka),Wioska Lapońska oferuje szereg interesujących atrakcji. Relaks w saunach i beczkach kąpielowych, odpoczynek w wiszących namiotach, zajęcia w szkole fińskiej, tematyczne wystawy i wiele, wiele więcej.
ul. Goduszyńska 61 , +48 730 618 740
Certyfikowane centrum jeździeckie, z bardzo rozbudowaną infrastrukturą stadniny - hala, parkur, padok - oraz wykwalifikowaną kadrą doświadczonych instruktorów. W Stajni Gostar miłośnicy koni mogą liczyć praktycznie na wszystkie formy jazdy w siodle - od oprowadzania i nauki absolutnych podstaw, aż po wyprawy terenowe, poważne treningi czy przejażdżki bryczkami.
Pomysłodawcą wybudowania schroniska, które stanęło w 1924 roku, był Joseph Sebelt. Jak zapewniają aktualni właściciele, pomimo wykonania niezbędnych prac remontowych i modernizacyjnych, udało się zachować pierwotny, tradycyjny klimat. Schronisko nieopodal granicy i czeskiego Smreku (1124m n.p.m.),w Górach Izerskich może ugościć (łóżka, łazienki, bufet) do 47 osób.
ul. Karkonoska 5 , 485 040 035 64
Multimedialne Muzeum Karkonoszy - muzeum jakiego jeszcze nie było....a co byście powiedzieli, gdyby muzeum nie było nudne, gdyby nawet 4-latki zapamiętywały ciekawe informacje. Co byście powie...
Jedna z dwóch posiadłości w Staniszowie, współtworzących Dolinę Pałaców i Ogrodów. Powyższy powstał nad uroczym stawem, stąd też jego powszechna nazwa. Rezydencję postawił sobie Heinrich von Reuss, budowę rozpoczęto w 1786 roku. Na przestrzeni dziejów była przerabiana, zmieniała także właścicieli. Obecnie, w znów pięknym pałacu działają hotel i restauracja.
ul. Listopada 1 , +48 757 816 333
Pomysłowa placówka Nadleśnictwa Świeradów, przekazująca wiele interesujących rzeczy o regionalne jprzyrodzie. W ogrodzie, przeciętym przez edukacyjno-zabawową ścieżkę, powstała enklawa izerskiego torfowiska. Postawiono również przysłupową Chatę Drwala, prezentującą pokrótce pracę leśników kiedyś i dziś. Do rozmaitych obserwacji służy Wirtualne Laboratorium.
ul. Zdrojowa 2 , +48 757 820 600
Świeradów, ze względu na odkryte tu wody mineralne, już w XVIIw. zwany był Uzdrowiskową Perłą Karkonoszy. Sanatoria i zakłady przyrodolecznicze pomagają osobom z wieloma dolegliwościami. Odzyskać dobre samopoczucie pomogą też liczne wydarzenia kulturalne, parki i inne atrakcje. Co ciekawe, tutejsza pijalnia wody jest najdłuższym tego typu budynkiem na Dolnym Śląsku
ul. Zamkowa 9
Pierwsza tego typu wypożyczalnia rowerów w Polsce, jeśli zawsze marzyłeś o przejażdżce rowerem w stylu Retro koniecznie musisz ich odwiedzić.
ul. Piastowska 2/2a
Oriental SPA to połączenie pasji, wiedzy i doświadczenia dla Twojego zdrowia, piękna i relaksu…Nasze usługi to holistyczne podejście oraz kompleksowa pielęgnacja ciała, praca nad rozluźnieniem mięś...
ul. Jana Sobieskiego 23 , +48 786 253 513
Barowe rozrywki w szerokim wydaniu. Jeleniogórskie Bowling Centrum oferuje przede wszystkim 4 zautomatyzowane, pełne najróżniejszych udogodnień tory do gry w kręgle. Zarówno klasycznej, jak i wszelkich odmian bowlingu. Lokal wzbogacają ponadto stoły bilardowe, tarcze do rzutków, gry karciane, planszówki, konsole video, transmisje sportowe i rzecz jasna drinkbar.
Specjalnie dla najmłodszych Gości obiektu Villa Bożena przygotowaliśmy zestaw kolorowanek z najciekawszymi atrakcjami regionu, które po wydrukowaniu skutecznie umilą czas Państwa dzieciom, nawet podczas niepogody.
Oto panorama sferyczna z lotu ptaka, z widokiem na obiekt Villa Bożena . Dzięki niej mogą Państwo podejrzeć najbliższą okolicę dookoła obiektu, zorientować się w jego położeniu i poznać najbliższe punkty orientacyjne, które okazać się mogą pomocne przy dojeździe.