
Karkonoski Park Ducha Gór Gigantei to miejsce dla całej rodziny, piękny widok na Karkonosze, piękne aranżacje miejsc, zaskakujące postaci i intrygująca historia.
https://ideabyglamp.pl/ Wojcieszyce, 58-560 +48 601 841 200
Atrakcje
i okolic
Przedstawiamy Państwu listę najciekawszych atrakcji turystycznych z miejscowości i jej najbliższej okolicy. To zestawienie wielu miejsc, atrakcji, rozrywek, zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. Przy każdej atrakcji znajduje się szacowana odległość od obiektu Idea by Glamp, krótki opis oraz dane kontaktowe. Zapraszamy do poznawania uroków KARPACZA.
* podane wartości są wartością przybliżoną
Karkonoski Park Ducha Gór Gigantei to miejsce dla całej rodziny, piękny widok na Karkonosze, piękne aranżacje miejsc, zaskakujące postaci i intrygująca historia.
Niektórym może być ciężko rozstrzygnąć, czy większe wrażenie robią odnowione wnętrza barokowej rezydencji z 1725r., czy rozległe tereny przepięknego, zielonego ogrodu. Tak naprawdę porównywanie 15-hektarowego parku z freskami, płaskorzeźbami czy stylowymi meblami byłoby całkowicie niewymierne. Od 2012r. pałac Pakoszów w Piechowicach stał się hotelem.
ul. Cieplicka 11a , +48 757 551 506
Tajemnice Matki Natury jak na dłoni. Jeleniogórskie Muzeum Przyrodnicze bierze swój początek w XVII-wiecznej kolekcji hrabiego Schaffgotscha. Od tego czasu zbiory rozrosły się do ponad 50 tys. preparatów, skamieniałości, skór, odlewów, książek, minerałów i wielu innych obiektów. W placówce funkcjonuje kilkanaście wystaw stałych, nie tylko na tematy przyrodnicze.
Dworek z początków XVIII stulecia, wybudowany na potrzeby Schaffgotschów po pożarze, który strawił Zamek Chojnik. Arystokraci wkrótce przenieśli się do Cieplic, a barokową rezydencję oddali zarządcy i sądowi. Dziś właścicielem pałacu w Sobieszowie jest Karkonoski Park Narodowy, który planuje otworzyć tu multimedialne centrum edukacji przyrodniczo-ekologicznej.
Imponująca, nieco ponura kamienna twierdza, wybudowana ok. XIV wieku na wierzchołku wzgórza Chojnik (627 m n.p.m.),tuż nad skalną skarpą. Zamek w swojej długiej historii był kilkukrotnie przebudowywany i modernizowany. Pozostał niezdobyty, choć pożary dokonywały poważnych zniszczeń. Z sobieszowskim zabytkiem związanych jest wiele, nierzadko mrocznych legend.
pl. Piastowski 38 , +48 757 533 143
Niegdyś samodzielna miejscowość, od lat ‘70 jedna z dzielnic Jeleniej Góry. Największym skarbem Cieplic były, są i zapewne będą naturalne termy. Wzmianki o leczniczym działaniu tutejszych źródeł sięgają nawet XIII wieku. Uzdrowisko specjalizuje się w kuracji różnych schorzeń, posiada również całkiem bogatą ofertę zabiegów typowo relaksacyjnych.
ul. Goduszyńska 61 , +48 730 618 740
Certyfikowane centrum jeździeckie, z bardzo rozbudowaną infrastrukturą stadniny - hala, parkur, padok - oraz wykwalifikowaną kadrą doświadczonych instruktorów. W Stajni Gostar miłośnicy koni mogą liczyć praktycznie na wszystkie formy jazdy w siodle - od oprowadzania i nauki absolutnych podstaw, aż po wyprawy terenowe, poważne treningi czy przejażdżki bryczkami.
park Zdrojowy 5 , +48 757 546 901
Rozbudowany i popularny aquapark w uzdrowiskowej części Jeleniej Góry. Głównym atutem Term Cieplickich jest wykorzystywanie w basenach naturalnych wód mineralnych o właściwościach leczniczych. Poza tym tak, jak na prawdziwy park wodny przystało - zjeżdżalnie, bicze wodne, tory sportowe, jacuzzi, sauny, hydromasaże, dziecięce brodziki i bogata oferta zabiegów SPA.
Wystawna rezydencja połączona z parkiem, postawiona przez jeden z najpotężniejszych swego czasu rodów, który rządził niepodzielnie pod Karkonoszami. Współcześnie wysmakowane wnętrza dawnej arystokratycznej siedziby wspomagają studentów w trudnym i szlachetnym procesie nauki. W pałacu Schaffgotschów mieści się bowiem jeleniogórska filia Politechniki Wrocławskiej.
ul. Kryształowa 73 , +48 757 612 413
Huta Julia w Piechowicach to miejsce, w którym splata się historia, piękno szklanych arcydzieł i ręczny proces produkcji!Podczas zwiedzania z przewodnikiem obejrzycie Państwo niezwykły proces wytwa...
ul. Kolonijna 27 , +48 502 633 518
Niepozorna, acz ceniona ze względu na artystyczny kunszt i poziom placówka kulturalna. Teatr specjalizuje się w niebanalnym humorze, ale nie ucieka od poważniejszych gatunków. Sala na 80 osób regularnie gości komplet widowni. Każdy, kto poszukuje nieco wyższych doznań duchowych, przebywając w Karpaczu śmiało może wybrać się do nie tak odległych Piechowic.
ul. Jana Sobieskiego 23 , +48 786 253 513
Barowe rozrywki w szerokim wydaniu. Jeleniogórskie Bowling Centrum oferuje przede wszystkim 4 zautomatyzowane, pełne najróżniejszych udogodnień tory do gry w kręgle. Zarówno klasycznej, jak i wszelkich odmian bowlingu. Lokal wzbogacają ponadto stoły bilardowe, tarcze do rzutków, gry karciane, planszówki, konsole video, transmisje sportowe i rzecz jasna drinkbar.
ul. Michałowicka 32 , +48 757 553 286
W Jagniątkowie działa muzeum, które starannie pielęgnuje pamięć o laureacie literackiej nagrody Nobla z 1912r., który znaczną część swojego życia spędził pod Karkonoszami. Wystawa składa się m.in. z pamiątek, opracowań, artykułów i fragmentów filmowych, poświęconych G.Hauptmannowi i jego twórczości. Oprócz tego, placówka pełni rolę konferencyjno-naukową.
ul. Długa 21 , +48 757 137 597
Prawdopodobnie jeden z najlepiej utrzymanych zabytków z XIV wieku w Polsce. Z zewnątrz w ogóle nie przyciąga wzroku, za to w środku… Wewnątrz wieży w Siedlęcinie zachowały się absolutnie fantastyczne polichromie. Odpowiednio opisane malunki ilustrują jedną z wersji anglosaskiej legendy o sir Lancelocie - jednym z rycerzy Okrągłego Stołu, poddanych króla Artura.
ul. Myśliwska 9a , +48 757 556 243
Botaniczny raj u stóp Karkonoszy. Pozwala dokładnie zapoznać się z wyjątkową szatą roślinną górskiego regionu. Wiele spośród prezentowanych i hodowanych gatunków występuje niezwykle rzadko. Miłym urozmaiceniem dla zajęć edukacyjnych w Żywym Banku Genów są altanka z grillem czy plac zabaw dla dzieci. Placówką zarządza Karkonoski Park Narodowy.
ul. Długa 135
Jest bardzo stary, przypuszczalnie najstarszy wśród drewnianych budynków na Dolnym Śląsku. Skrzypi i pojękuje zmęczony dźwiganiem ponad 400 lat historii. Jest jej pieczęcią, śladem, drogowskazem, k...
ul. Matejki 28 , +48 757 523 465
Instytucja założona na początku XX stulecia przez Towarzystwo Karkonoskie, o ogromnych walorach dydaktycznych. Główny oddział Muzeum Karkonoskiego w Jeleniej Górze wyróżnia się wiernie zrekonstruowaną wiejską chałupą z przełomu XVIII i XIX w. oraz ogromnymi, liczącymi ponad 7 tys. eksponatów zbiorami artystycznego szkła. Do tego dochodzą rozmaite wystawy czasowe.
ul. Muzealna 7 , +48 795 577 755
Dinozaury jak żywe można spotkać w parku edukacyjno-rozrywkowym funkcjonującym w Szklarskiej Porębie. Po obejrzeniu którejś z części Parku Jurajskiego, taka wycieczka to idealny pomysł. Większość modeli tych wielkich stworów wykonano w skali 1:1. Prehistoryczne gady nie są zresztą jedyną atrakcją na miejscu, są tu park linowy, place zabaw, kolejka czy paintball.
Jedna z dwóch posiadłości w Staniszowie, współtworzących Dolinę Pałaców i Ogrodów. Powyższy powstał nad uroczym stawem, stąd też jego powszechna nazwa. Rezydencję postawił sobie Heinrich von Reuss, budowę rozpoczęto w 1786 roku. Na przestrzeni dziejów była przerabiana, zmieniała także właścicieli. Obecnie, w znów pięknym pałacu działają hotel i restauracja.
Nie tylko natura jest w stanie wykreować urocze, bardzo fotogeniczne zakątki. Argumentem na potwierdzenie tej tezy może być sztuczny zalew w gminie Podgórzyn, powstały pomiędzy Marczycami i Sosnówką. Zbiornik o powierzchni tafli wody 145-170 hektarów, powstawał w latach 1986-2001. Jedyny minus - jak na razie nie posiada infrastruktury i możliwości rekreacyjnych.
ul. Listopada 23 , +48 757 172 611
Od 1890 roku posiadłość znanych i zasłużenie docenianych pisarzy. Hauptmannowie prowadzili tu ożywione spotkania i dyskusje z innymi ludźmi sztuki. Po śmierci literatów budynek zachował artystyczny klimat. Zgromadzono tu cały szereg dzieł i pamiątek, nie tylko po dawnych właścicielach. W 2011 r. otworzono dla zwiedzających ciekawy, wielotematyczny Park Ducha Gór.
ul. Karkonoska 1 , +48 757 522 546
Placówka PTTK, usytuowana na Przełęczy Karkonoskiej, około 4 km na zachód od Wielkiego Stawu. Schronisko Odrodzenie posiada ok. 120 miejsc noclegowych, w pokojach mieszczących od 1 do 8 osób. Znużeni wędrowcy mogą skorzystać jeszcze z łazienek, sauny, niewielkiej jadłodajni oraz grilla i ogniska. Nieco rozrywki, zwłaszcza dzieciom, zagwarantują plac zabaw i tenis stołowy.
ul. Strumykowa 2
Jeden z reprezentantów Jeleniej Góry w Dolinie Pałaców i Ogrodów. Jednocześnie następny zameczek wybudowany w regionie przez Schaffgotschów, konkretnie przez Caspara w 1559 r. Posiadłość wiele razy przechodziła z rąk do rąk. Ostatnio barokowo-renesansowym zabytkiem zarządzała fundacja organizująca szereg wydarzeń kulturalnych, jednak ostatnie Dworu Czarne to afery i sądowe rozprawy.
ul. Nowowiejska 62 , +48 756 494 400
Jeden z najmłodszych - postawiony w 1872r. - zabytków zaliczanych do Doliny Pałaców i Ogrodów. Pałac Paulinum na początku był siedzibą przemysłowca Richarda von Kramsta, nie odbiegającą od najbardziej reprezentatywnych domów niemieckich magnatów. Aktualnie w zrewitalizowanym pałacu, otoczonym parkiem i bogatym w zdobienia i luksusy, funkcjonuje klimatyczny hotel.
ul. Brzozowe Wzgórze 8b , +48 509 843 069
Mała Japonia to miejsce w sercu Karkonoszy, gdzie można zachwycić się roślinnością Ogrody Japońskiego, oraz zdobyć wiedzę o kulturze Kraju Kwitnącej Wiśni przy szumie wodospadów.
ul. Jedności Narodowej 5 , +48 757 172 259
Wystawa BRICK CITY to największa w regionie interaktywna ekspozycja modeli i makiet zbudowanych z klocków LEGO®. Do misternie przygotowanych makiet utrzymanych w bajkowym klimacie wykorzystano tysi...
Specjalnie dla najmłodszych Gości obiektu Idea by Glamp przygotowaliśmy zestaw kolorowanek z najciekawszymi atrakcjami regionu, które po wydrukowaniu skutecznie umilą czas Państwa dzieciom, nawet podczas niepogody.