Deptak

Życie miasta tętni także na Deptaku, który ciągnie się po obu brzegach przepływającej przez Polanicę-Zdrój, Bystrzycy Dusznickiej stanowiącej lewy dopływ Nysy Kłodzkiej. W 1998 r., w wyniku powodzi Deptak został przez rzekę zniszczony. Po remoncie odzyskał jednak swoje dawne oblicze, niektórzy sądzą nawet, że stało się ono jeszcze ładniejsze.

Otulają go kramy z pamiątkami oraz liczne puby i kawiarnie z ogródkami nadające jego przestrzeni wyjątkowo kameralny i przytulny charakter. Latem unosi się tu zapach kawy, smakowitych wypieków, pożywnych dań dla zgłodniałych wędrowców.

Właściwie przez cały rok panuje tu gwar, w którym rozbrzmiewa czasem bicie dzwonów górującego nad Deptakiem kościoła Wniebowzięcia NMP zbudowanego w 1910 r., w stylu neobarokowym i secesyjnym. W pobliżu świątyni piętrzy się najstarszy budynek w mieście czyli wzniesiony przez jezuitów w latach 1706-08 dwór, w jakim dzisiaj mieści się Zakład Wychowawczy dla Dzieci.

Dodaj opinię

Ocena ogólna:        

Dla dwojga:        

Dla dzieci:        

Dla dorosłych:        

Dla seniorów:        

Tętniące życiem centrum uzdrowiskowej miejscowości. Ulica Zdrojowa w Polanicy prowadzi przez wyjątkowo urokliwe zakątki, widać stąd kilka ciekawych zabytków. W znacznej części deptak prowadzi wzdłuż nurtu Bystrzycy Dusznickiej, co po powodzi w 1998 r. wymusiło poważną rewitalizację. Rzecz jasna nie brakuje tu wszelkiego rodzaju kawiarni, sklepów i restauracji.

Deptak warto uwiecznić na wideo - może to zrobić KM Studio kamerzysta Wrocław

Komentarze (0)
Dodaj komentarz