Rejsy drakkarem

  • Ocena
  • Dla dwojga
  • Dla dzieci
  • Dla dorosłych
  • Dla seniorów
Opis

Wakacje sprzyjają przygodom. A niewiele rzeczy może się równać z uczestnictwem w wyprawie wojennej wikingów. Taką można zorganizować w czasie wakacji w Międzyzdrojach. No, właściwie to jej fragment, a mianowicie - pełnomorski rejs statkiem wycieczkowym, pieczołowicie wystylizowanym na tradycyjny nordycki drakkar.

“Viking III” zwraca uwagę przede wszystkim pełnym detali łbem morskiego potwora oraz szeregami barwnych tarcz na obu burtach. Pokład okrętu to również doskonałe miejsce do zorganizowania imprezy okolicznościowej - jarl zadba o muzykę i stosowne napitki.

Okręt “Viking III” przy korzystnej pogodzie cumuje na krańcu mola w Międzyzdrojach. Rejsy po pełnym morzu trwają mniej więcej 45 minut. Kiedy fale są wyjątkowo gwałtowne, wycieczkowiec dalej wypływa w rejsy - tyle że z zupełnie innego miejsca. W czasie sztormów statek pozostaje w głównej bazie w Świnoujściu i pływa po tamtejszym porcie, rzece, kanałach czy Zalewie Szczecińskim.

Mini przewodnik

Ciekawa alternatywa dla rejsów wycieczkowych typowymi statkami turystycznymi. Rzecz jasna “Viking III” w Międzyzdrojach nie jest drakkarem od rufy po dziób, a jedynie szczegółowo wystylizowaną łodzią silnikową. Co nie zmienia faktu, że w trakcie podróży po Bałtyku pasażerowie mogą poczuć się niczym wojownicy wikingów na zamorskiej wyprawie wojennej.

Galeria

Opinie

Dodaj opinię
Ocena ogólna:
Dla dwojga:
Dla dzieci:
Dla dorosłych:
Dla seniorów:

Komentarze (0)
Dodaj komentarz
Lokalizacja