Plaża i Molo w Międzyzdrojach

No cóż, tym co przyciąga do Międzyzdrojów najsilniej jest bez wątpienia morze, którego woda w płytkiej tu Zatoce Pomorskiej jest cieplejsza niż gdzie indziej na polskim wybrzeżu oraz piękna, piaszczysta plaża, na której znajdują się wypożyczalnie sprzętu wodnego, zjeżdżalnie wodne a także punkty gastronomiczne.

Z plaży w zieloną dal wody wciska się wybudowane w latach 1996-2004 molo o długości 395 metrów z przystanią turystycznych statków wypływających stąd do Świnoujścia oraz kilku niemieckich miejscowości. Przed molem mieści się pasaż handlowy, w którym znajdują się także knajpki i dyskoteka.

Obok jednego z pawilonów handlowych stoi XIX-wieczna wieżyczka atmosferyczna z rzeźbą, której poszczególne elementy symbolizującą pory dnia: kogut - poranek, ul z pszczołami - środek dnia, nietoperz z rozłożonymi skrzydłami - wieczór i sowa - noc.

Dodaj opinię

Ocena ogólna:        

Dla dwojga:        

Dla dzieci:        

Dla dorosłych:        

Dla seniorów:        

Plaża - szeroka i piaszczysta - to bez wątpienia najważniejszy punkt nadmorskiego kurortu Międzyzdrojów. Równie charakterystycznym elementem krajobrazu w Międzyzdrojach jest molo. Konstrukcja ciągnie się na blisko 400 m. W części lądowej spacerowego pomostu wybudowano pawilon ze sklepami i nocnymi lokalami. Miłym dodatkiem jest wieżyczka atmosferyczna z XIX wieku.

Komentarze (0)
Dodaj komentarz