Rejsy pasażerskie

W kurorcie turystycznym klasy Łeby nie mogło zabraknąć propozycji turystycznych rejsów po okolicznych wodach. Różnej klasy statki pasażerskie kursują przede wszystkim po Łebsku oraz po Morzu Bałtyckim. I w jednym, i w drugim przypadku na uczestników czekają niepowtarzalne widoki oraz dodatkowe atrakcje.

Z przystani w Rąbkach nad północno-wschodnimi brzegami jeziora wypływają długie, kryte baldachimem jednostki. Krótszy wariant rejsu, trwającego ok. 20-25 minut, po wycieczce wzdłuż linii brzegowej kończy się w pobliżu Muzeum Wyrzutni Rakiet. Celem dłuższych wypraw po Łebsku są Kluki i tamtejsze Muzeum Wsi Słowińskiej. Część rejsowa blisko 8-godzinnej wycieczki trwa w obie strony ok 3 godzin.

Obok klasycznych wycieczkowców, z Łeby na morze wypływają także nie do końca typowe statki - np. starannie wystylizowany na XVII-wieczny galeon “Gryf”, cumujący zwykle przy ul. Abrahama, w północnej części portu na rzece Łebie. Ozdoby i cieszące oko detale dwumasztowca pozwalają poczuć się jak prawdziwy wilkmorski sprzed kilku stuleci. Każdy pasażer ma tu możliwość, by przez chwilę samemu chwycić za koło sterowe. Dla większych grup możliwe jest zorganizowanie zabawy z muzyką, szantami i stosownym poczęstunkiem.

Pewną odmianą rejsów pasażerskich są wędkarskie wyprawy na pełne morze. Tego typu wycieczki organizuje wielu rybaków i właścicieli jachtów w Łebie - warto popytać w porcie.

Dodaj opinię

Ocena ogólna:        

Dla dwojga:        

Dla dzieci:        

Dla dorosłych:        

Dla seniorów:        

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Nasi partnerzy