Kościół św. Jakuba Apostoła

Kościół św. Jakuba Apostoła to monumentalny przykład nowoczesnych rozwiązań w architekturze sakralnej. Część główna zbudowana jest na planie krzyża. Drewniane, łukowate sklepienia przypominają nieco dno leżącego statku. Samą parafię erygowano w marcu 1998 r. - niewiele brakowało, a po kilku latach pozwolenie na budowę zostałoby cofnięte. Po 10 latach do świątyni trafiły relikwie świętego Jakuba Apostoła. Wyróżnia się również wysoka na ok. 42 metry wieża.

W bezpośredniej bliskości parafii funkcjonuje Rybackie Centrum Kultury i Formacji “Boleniec”, prowadzone przez łebskie stowarzyszenie Rodzina Kolpinga. Działalność instytucji polega na integracji lokalnej społeczności i promocji regionu wśród turystów, a to poprzez pokazywanie lokalnych tradycji, rzemiosła i dzieł sztuki.

Położonym dokładnie po drugiej stronie ulicy sąsiadem niezwykłego kościoła jest kameralny, pełen zieleni park Jana Pawła II. Został założony przy ul. Łąkowej w 1999 r., w efekcie starań Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego. Jego najważniejszy dla wiernych punkt stanowi drewniana rzeźba św. Jakuba - patrona turystów, pielgrzymów, rybaków i żeglarzy. Figura zdobiła papieski ołtarz w czasie wizyty Jana Pawła II w Sopocie. Z myślą o dzieciach na środku parku wybudowano niewielki teren rekreacyjny z placem zabaw i żwirowym boiskiem do koszykówki.

Dodaj opinię

Ocena ogólna:        

Dla dwojga:        

Dla dzieci:        

Dla dorosłych:        

Dla seniorów:        

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Nasi partnerzy