Śnieżnicki Park Krajobrazowy

  • Ocena
  • Dla dwojga
  • Dla dzieci
  • Dla dorosłych
  • Dla seniorów
Opis

Przyroda Ziemi Kłodzkiej to kusicielka, której oprzeć się nie sposób. Każdy, kto odwiedza Kłodzko, Lądek-Zdrój czy Długopole-Zdrój, prędzej czy później wybierze się więc choćby do Śnieżnickiego Parku Krajobrazowego, który poprzecinany jest gęstą siecią szlaków turystycznych. Powstał w 1981 r. i obejmuje 3 grupy górskie Sudetów Wschodnich: Góry Złote, Góry Bialskie i Masyw Śnieżnika z najwyższym szczytem Śnieżnikiem (1425 m.n.p.m.). Jego powierzchnia to 28800 ha.

Jego nietuzinkową przyrodę chroni się dodatkowo w 5 rezerwatach przyrody, m.in. rezerwacie „Jaskinia Niedźwiedzia” w Kletnie, usytuowanym 35 km na południowy wschód od Kłodzka (jaskinia słynie w całym kraju ze swej wyjątkowo pięknej szaty naciekowej) czy rezerwacie „Wodospad Wilczki” obejmującym wodospad Wilczki wraz z wąwozem potoku Wilczka, gdzie oprócz lasu bukowego występują rzadkie gatunki mchów i wątrobowców naskalnych.

Mini przewodnik

Obszar specjalnej ochrony przyrody - ze względu na unikalną wartość sudeckich krajobrazów oraz obecność rzadkich gatunków roślin, zwierząt czy form geologicznych. Na obszarze o powierzchni 28800  ha powołano 5 rezerwatów. Śnieżnicki Park Krajobrazowy utworzono w 1981 r., na terenie obejmującym 3 pasma górskie. Wytyczono tu ponad 360 km szlaków turystycznych.


Opinie

Dodaj opinię
Ocena ogólna:
Dla dwojga:
Dla dzieci:
Dla dorosłych:
Dla seniorów:

Komentarze (0)
Dodaj komentarz
Lokalizacja