Cyklotrasa Krynica - Bardejov

  • Ocena
  • Dla dwojga
  • Dla dzieci
  • Dla dorosłych
  • Dla seniorów
Opis

Szlak łączący partnerskie miasta po dwóch stronach państwowej granicy: polską Krynicę-Zdrój ze słowackim Bardejovem. Na trasie czeka wiele interesujących obiektów: muzea, zabytkowe drewniane (i murowane zresztą też) kościoły oraz cerkwie, zamkowe ruiny, ludowe skanseny, punkty widokowe, a także wiele innych atrakcji.

Tym bardziej, że po polskiej stronie cyklotrasa ma aż 4 różne warianty. Pierwszy, wiodący niemalże na wprost, ma 13 kilometrów do granicy i prowadzi przez Tylicz oraz Muszynkę. W tym przypadku podjazdy mają 4,29 km długości i 254 m przewyższeń do pokonania. Można też wybrać jedną z trzech okrężnych dróg, prowadzących m.in. do Kopciowej, Berestu, Czyrnej czy Mochnaczki. Dodatkowe fragmenty mają od 17 do 37 kilometrów, a wszystkie nitki łącznie mają 87 km.

Jeśli chodzi o odcinek na Słowacji, to aby dojechać od granicy do centrum miasta, należy pokonać nieco ponad 23 kilometry. Sporą część tego etapu stanowią wymagające zjazdy i krótkie wspinaczki - oczywiście w drodze powrotnej te proporcje ulegają zmianie. W drodze z Bardejova do Polski nachylenie dochodzi do 10%, a suma przewyższeń to ok. 660 metrów.


Opinie

Dodaj opinię
Ocena ogólna:
Dla dwojga:
Dla dzieci:
Dla dorosłych:
Dla seniorów:

Komentarze (0)
Dodaj komentarz
Lokalizacja