Krakowski Festiwal Filmowy

Krakowski Festiwal Filmowy (przełom maja i czerwca) to święto filmów dokumentalnych, animowanych oraz krótkometrażowych, których twórcy pochodzą z całego świata. Przez 7 dni trwania festiwalu, w różnych krakowskich kinach, wyświetlanych jest ok. 250 filmów. Są one prezentowane w sekcjach konkursowych, pokazach specjalnych jak retrospektywy twórców, pokazy tematyczne, projekcje archiwalne. Na festiwal składają się także liczne koncerty muzyczne, wystawy, warsztaty, konferencje z twórcami filmów i ludźmi kina, pokazy plenerowe oraz Dragon Forum czyli międzynarodowe warsztaty filmu dokumentalnego w środku Europy, podczas których wybitni eksperci pomagają przygotować film do koprodukcji (końcowy pitching odbywa się podczas festiwalu).

Rangę wydarzenia podnoszą goście z Polski i zagranicy (ok. 500 osób), m.in. reżyserzy, producenci, programatorzy festiwali, z których niektórzy wchodzą w skład festiwalowego jury.

W 2009 r., w jury pojawił się m.in. szwedzki krytyk filmowy, dyrektor programowy Międzynarodowego Festiwalu Filmów Krótkometrażowych w Uppsali Christoffer Oloffson, reżyserka, dyrektorka Instytutu Filmów Dokumentalnych w Pradze Andrea Prenghyová, reżyser teatralny i telewizyjny Grzegorz Jarzyna.

Dodaj opinię

Ocena ogólna:        

Dla dwojga:        

Dla dzieci:        

Dla dorosłych:        

Dla seniorów:        

Komentarze (0)
Dodaj komentarz