Windsurfing

Coraz powszechniejszy i łatwiej dostępny sport wodny z zacięciem ekstremalnym. Wprawdzie w samej Karwi bodaj żadna ze szkółek nie ma swojej bazy, a mimo to przyjeżdżają tutaj w ramach zajęć i obozów sportowych - m.in. te funkcjonujące we Władysławowie, nad Zatoką Pucką czy w kurortach na Półwyspie Helskim.

Znawcy tematu określają spot w Karwi jako bardzo wymagający, ale wrażenia ze ślizgów z nawiązką rekompensują ewentualne trudności logistyczne i twarde warunki. Zwłaszcza strefa pierwszego przyboju może mocno dać w kość. Za to dalej na morzu zaczyna się prawdziwa zabawa - windsurferów cieszy zwłaszcza brak falochronów i słabo zaludnione - nawet w pełni letniego sezonu - plaże. Najlepiej wyczekiwać na wiatry z północy i zachodu.

Niezłym akwenem dla początkujących windsurferów może być rozległe, acz miejscami dość głębokie Jezioro Żarnowieckie. Przy jego brzegach w ostatnich latach wybudowano nowoczesne przystanie z wypożyczalniami i szkółkami sportów wodnych - łącznie 4 miejscowości dysponują takimi obiektami.

Dodaj opinię

Ocena ogólna:        

Dla dwojga:        

Dla dzieci:        

Dla dorosłych:        

Dla seniorów:        

Spot w Karwi nie jest przeznaczony dla nowicjuszy w temacie prucia tafli wody nad desce z żaglem. Windsurferowi wyjadacze określają go jako dość trudny, wymagający już umiejętności i doświadczenia. Te można nabyć np. nad Jeziorem Żarnowieckim. W samej Karwi może brakuje dużej bazy ze sprzętem i instruktorami, ale szkółki często organizują tu wyjazdowe zajęcia.

KM Studio może wykonać film z Windsurfingu filmy reklamowe Wrocław

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Nasi partnerzy