Zabytki Jastrzębia Góra i okolice

0.4 km od centrum

Konstrukcja, która ułatwiała przedostanie się ze szczytów klifu na piaszczyste plaże i z powrotem do miasta. Budowa wieży wyciągowej Światowid rozpoczęła się pod koniec lat ‘30 XX w., jednak wojenna zawierucha i późniejsze kłopoty sprawiły, że zakończono ją dopiero w 1966 r. Plażowa winda działała zaledwie 5 lat, do czasu zniszczenia wieży przez gwałtowny sztorm.

0.6 km od centrum

Współczesna (budowana w latach 1985-2001) i nowocześnie wyglądająca świątynia, z interesującym obrazem Maksymiliana Antoniego Pietrowskiego z 1850 r., przedstawiającego patrona kościoła. Duchowni z Jastrzębiej Góry wybrali Loyolę, by docenić wkład Jezuitów w chrześcijańskie dzieło w mieście. Parafia regularnie organizuje Międzynarodowy Letni Festiwal Muzyczny.

Zabytki Jastrzębia Góra to szczegółowa lista zabytków w Jastrzębiej Górze i okolicy. Każdy zabytkowy obiekt na liście posiada możliwość oceniania, komentowania i zaplanowania dojazdu do niego. Wszystkie zabytki w Jastrzębiej Górze posiadają opisy, historię, zdjęcia oraz odległości. Zabytków w Jastrzębiej Górze i sąsiednich miejscowościach z pewnością nie brakuje i jest co zwiedzać. Są tu zamki, pałace, kościoły, dwory, wieże, zabytkowe domy i kamienice. Każdy znajdzie w Jastrzębiej Górze zabytki odpowiednie dla siebie.

Nasi partnerzy