Wyprawy wędkarskie

  • Ocena
  • Dla dwojga
  • Dla dzieci
  • Dla dorosłych
  • Dla seniorów
Opis

Trolling - to nie tylko wyjątkowo wredne zachowanie, rozpowszechnione w internecie, a jedna z ciekawszych technik połowowych stosowanych w wędkarstwie - przede wszystkim sportowym. Z grubsza polega na tym, że przynęta imituje rybę i prowokuje drapieżnika do ataku.

Taka metoda wymaga oczywiście odpowiedniego sprzętu i łodzi pozostającej w ciągłym ruchu, najlepiej poruszającej się z prędkością 1-4 węzły. Zaleca się także stosowanie większej liczby wędek, gdyż statystyki podają, iż na atak na przynętę decyduje się ledwie jedna na 10 ryb - a i to dopiero po wielokrotnym podpłynięciu.

Kto chciałby “strollować” jakiegoś dużego dorsza lub łososia, może udać się albo do pobliskich przystani, albo na plażę - w tych miejscach cumują łodzie organizatorów wędkarskich wypraw. Oczywiście nie tylko trollingowych. Wszelkie szczegóły, takie jak metody połowu, łowisko, przynęty, wędki, akcesoria pomocnicze, długość rejsu czy wreszcie jego cena - zazwyczaj ustalane są indywidualnie.

Różnego rodzaju wyprawy wędkarskie z okolic Jastarni i Helu oferują m.in. jednostki “MAZO II” czy “HEL-4”. W zdecydowanej większości preferowana forma kontaktu to rozmowa telefoniczna.

Mini przewodnik

Łowienie ryb z pomostu i plaży to interesujące hobby, jednak żywszych kolorów nabiera na łodzi. Zapewne najciekawiej brzmi propozycja “strollowania” największych bałtyckich drapieżników - dorszy i łososi. Czyli zastosowanie metody, w której przynęta imituje żywą, poruszającą się rybę. Oczywiście można również wędkować na wiele innych sposobów i różne gatunki.


Opinie

Dodaj opinię
Ocena ogólna:
Dla dwojga:
Dla dzieci:
Dla dorosłych:
Dla seniorów:

Komentarze (0)
Dodaj komentarz
Lokalizacja