Atrakcje turystyczne w Giżycko i okolica

0.1 km od centrum

Neoklasycystyczny zabytek, wzniesiony przez protestancką wspólnotę Giżycka w latach 1826-27. Świątynia powstała na miejscu przybytku, który doszczętnie spłonął w wielkim pożarze miasta 1822 r. Kościół z charakterystyczną, kwadratową wieżą, zaprojektował sam Karl Friedrich Schinkel. Z usług berlińskiego mistrza korzystała przede wszystkim rodzina królewska Prus.

0.2 km od centrum

Zapraszamy do super atrakcji w pobliżu Giżycka. Spotkasz u nas mnóstwo egzotycznych ptaszków z którymi będziesz mógł obcować. Niezapomniane chwile dla całej rodziny.Godziny otwarciapon.:...

0.3 km od centrum

Na rowerową przejażdżkę przez mazurski labirynt jezior, lasów i zgubionych pośród nich wsi i miasteczek aż prosi się wyruszyć. W terenie nie występują wszak trudne do pokonania różnice poziomów, ni...

0.3 km od centrum

Świetne miejsce na spędzenie miłego, towarzyskiego wieczoru. Na wiele różnych, zawsze przyjemnych sposobów. Rzecz jasna najistotniejszą atrakcją Bowling Pubu jest kręgielnia. Tworzą ją 4 nowoczesne tory, z automatycznymi podajnikami, elektronicznymi tablicami wyników i innymi udogodnieniami. Równie dobrze można zrelaksować się w tańcu, przy bilardzie lub barze.

0.4 km od centrum

Całoroczna pływalnia, dostosowana zarówno do potrzeb sportowych, jak i osób szukających przede wszystkim relaksu. Główny basen ma 25m długości i 6 dość szerokich torów, głębokość mieści się w przedziale 1,2-1,9m. Odprężyć się po intensywnym wysiłku pomogą niecka rekreacyjna (12m²) z hydromasażem oraz sauna sucha. Giżycki basen posiada też siłownię i kawiarnię.

0.5 km od centrum

Najstarsza, skromna katolicka świątynia w Giżycku, wznoszona w latach 1936-38. Pierwotnie kościół miał także upamiętniać żołnierzy niemieckich, poległych w I WŚ. Przypomina o tym zegar, którego stylistyka przypomina bagnety. Na życzenie polskich wiernych zmieniono frontową płaskorzeźbę - świętemu Brunonowi nie towarzyszą już Krzyżacy i żołnierze Wehrmachtu.

0.5 km od centrum

Główna baza bodaj największego armatora białej floty operującego w Mazurskiej Krainie Wielkich Jezior. Położenie giżyckiego portu i warunki naturalne sprawiają, że stąd można wybrać się w rejs właściwie we wszystkie najciekawsze zakątki i miejscowości. Istniejące połączenia pozwalają dotrzeć m.in. do Węgorzewa, Mikołajek, Śniardw, Niegocina czy Kisajna.

0.5 km od centrum

W Giżycku w całkiem niezłym stanie zachowało się stosunkowo liczne grono stylowych pruskich kamienic, wzniesionych z czerwonej cegły w XIX stuleciu. Wśród zabytków miejskiej architektury wyróżniają się m.in. siedziba sądu (1865r.) i dom opieki społecznej (1867r.) przy ul. Warszawskiej, dawny szpital na ul. Konarskiego i budynek liceum na Alei 1 Maja.

0.6 km od centrum

Zabytek hydrotechniki z 1900 roku, wybudowany w stylistyce neogotyckiej. Głównym budulcem była czerwona cegła. 25-metrowa wieża, której zbiornik ma pojemność 200 tys. litrów, spełniała swoją podstawową funkcję do 1996 r. Po poważnej modernizacji konstrukcji, zaczęły tu działać klimatyczna kawiarnia oraz miejskie muzeum, prezentujące minione dzieje Giżycka.

0.6 km od centrum

Każdego roku, między 23 a 24 czerwca Giżycko w pewien sposób kontynuuje święto, które czcili już starożytni Słowianie, Celtowie i inne ludy. Noc Świętojańska w mazurskim kurorcie pozwala posłuchać wspaniałych koncertów, obejrzeć niezwykłe rekonstrukcje pradawnych obrzędów, podziwiać paradę udekorowanych statków… Krótko mówiąc: świetnie się bawić.

0.6 km od centrum

Niemal przez cały rok odbywają się w Giżycku rozmaite regaty.W maju Ogólnopolskie regaty żeglarskie pracowników Telekomunikacji Polskiej S.A., w czerwcu Mistrzostwa Polski Żeglarzy Niepełnosprawnyc...

0.6 km od centrum

Miejska plaża nad Jeziorem Niegocin w Giżycku przynajmniej w sezonie letnim staje się drugim niekwestionowanym centrum miasta.Znajduje się tutaj kąpielisko, zjeżdżalnia wodna, 2 boiska piaskowe i j...

0.6 km od centrum

Wielkie Otwarcie Sezonu (maj) to w Giżycku święto żeglarzy. Na pasażu spacerowym, wzdłuż Kanału Łuczańskiego odbywa się wówczas wystawa „Giżyckie Nowości Żeglarskie”, na której prezentowane są nowi...

0.6 km od centrum

Zbudowany nad Kanałem Łuczańskim w 1860 roku, dla lepszego skomunikowania Twierdzy Boyen z regionem. Przez ponad 100 lat konstrukcję obracano siłami ludzkich rąk. Poważne modernizacje z różnych przyczyn (zniszczenia, estetyka) okazały się nietrafione. I tak od 1993 r. ważący ok. 100 ton zabytkowy, zrewitalizowany most ponownie kręci się tak, jak przed wiekami.

0.6 km od centrum

Absolutnie podstawowa forma aktywności w trakcie korzystania z uroków Mazurskiej Krainy Wielkich Jezior. W przeciwieństwie do żeglarstwa nie wymaga zdobywania patentów, a zapewnia zbliżone możliwości pokonywania niezliczonych szlaków wodnych i podziwiania uroków przyrody. W Giżycku niemal co krok spotyka się wypożyczalnie kajaków, więc wszyscy do wioseł!

0.7 km od centrum

Szereg zimowych sportów wodnych, uprawianych na skutych lodem akwenach. Tym samym Mazury w całkowicie naturalny sposób stały się ważnym ośrodkiem tych dyscyplin w Europie. Warunki pod lodowe wersje wind- i kitesurfingu oraz dynamicznego żeglarstwa będą pasować zarówno początkującym (wypożyczalnie i instruktorzy), jak i doświadczonym (zawody międzynarodowe).

0.7 km od centrum

Wprawdzie w pełni sezonu na mazurskich jeziorach bywa dość tłoczno, ale windsurferzy zawsze znajdą dla siebie dość miejsca. Tyczy się to głównie doświadczonych użytkowników deski z żaglem, choć nie brakuje takich, którzy dopiero zaczynają samodzielne schodzenie na wodę. W Giżycku i najbliższych okolicach nie brakuje fachowych instruktorów i wypożyczalni.

0.7 km od centrum

Pozostałości po zakonnej twierdzy, wybudowanej w 1341 roku. Jak to ze średniowiecznymi fortyfikacjami bywa, na przestrzeni wieków zamek wielokrotnie modernizowano oraz niszczono. Do czasów współczesnych przetrwało skrzydło mieszkalne z XV w., posiadające 4 kondygnacje i renesansowe dekoracje. Aktualnie zamkowe mury przystosowano do roli hotelu.

1.1 km od centrum

Spędzając wczasy na Mazurach zwyczajnie nie wypada nie wejść na pokład żaglówki. Zawsze można wybrać się w rejs wycieczkowy, jednak ma się on nijak do samodzielnej wyprawy jachtem. Przez Krainę Wielkich Jezior wytyczono 20 ważnych szlaków, łączących blisko 40 najważniejszych akwenów. Naturalnie w regionie nie brakuje profesjonalnych szkółek i wypożyczalni.

1.2 km od centrum

Sport wodny z gatunku spokojniejszych i “leniwych”, co wcale nie odziera go z silnych emocji. Na wędkarzy zjeżdżających w okolice Giżycka czeka niezwykłe bogactwo słodkowodnych akwenów i gatunków ryb. Jak skutecznie i w zgodzie z obowiązującym prawem łowić węgorze, szczupaki, okonie, sumy, sandacze, leszcze i wiele innych, pokażą np. sklepy i koła wędkarskie.

1.2 km od centrum

Miejsce stworzone do tego, aby pod okiem pasjonatów ekstremalnych sportów wodnych potrenować wakeboarding i narciarstwo wodne. Na kameralnym jeziorku Popówka Mała pracują dwa specjalistyczne wyciągi dwusłupowe, o długości 230 i 180 m. Są też przeszkody do ćwiczenia trików. Niezbędny sprzęt dostępny jest na miejscu - również akcesoria dla małych dzieci.

1.3 km od centrum

Całoroczne lodowisko, na którym równie dobrze odnajdą się zarówno niedzielni, łyżwiarze, jak też zapaleni miłośnicy hokeja, short tracku, łyżwiarstwa figurowego i innych dyscyplin. Pełnowymiarowej tafli (60×30m) dla maksymalnie 300 chętnych towarzyszą m.in. wypożyczalnia i całe zaplecze szatniarno-sanitarne. Z obiektu często korzystają giżyckie szkoły i kluby.

1.4 km od centrum

Bodaj największa placówka tego typu na Mazurach, a do tego regularnie rozbudowywana. Park linowy Wiewióra dysponuje trzema trasami (od sezonu 2017 czterema), na których przygotowano ponad 50 rozmaitych, wysoko zawieszonych przeszkód: mostów, drabinek, skoków Tarzana, chybotliwych kładek etc. Wyjątkowo wiele emocji dostarczają tyrolskie zjazdy nad taflą jeziora.

1.4 km od centrum

Zabytkowa forteca, wybudowana w połowie XIX wieku na żądanie króla Prus Fryderyka Wilhelma IV. Potężne mury uformowano w kształt gwiazdy, a każde z sześciu ramion wieńczył umocniony bastion. Całość otaczały ziemne wały i fosy. Konstrukcja zachowała się w niezłym stanie. Głównym pomysłodawcą wzniesienia twierdzy był królewski minister wojny Hermann von Boyen.

1.5 km od centrum

Główny - acz nie jedyny - zarządca obiektów sportowych w kurorcie, przeznaczonych dla amatorskiej rekreacji i turystów. Centralny kompleks składa się m.in. ze stadionu piłkarskiego, boisk do siatkówki, koszykówki i futbolu 5-osobowego oraz toru dla rolkarzy. W innych punktach Giżycka działają jeszcze hale sportowe, lodowisko, kryta pływalnia i kilka Orlików.

1.6 km od centrum

Wypoczynkowy zakątek parkowy i zarazem miejsce zadumy i refleksji o niezwykłym klimacie, wyrosłe z mitu. Otóż według lokalnych legend, podsycanych jeszcze przez niektórych duchownych, święty Brunon właśnie pod Giżyckiem zginął męczeńską śmiercią. W 1910 r., staraniem pastora Ernsta Trinckera, na wzgórzu nad brzegami Niegocina ustawiono pamiątkowy krzyż.

1.9 km od centrum

Gigantyczny (26 ha powierzchni) kompleks sportowo-rekreacyjny, na którym regularnie trenują reprezentanci Polski w różnych dyscyplinach. Główne walory giżyckiego COS-u to duża i nowoczesna, wielofunkcyjna hala oraz spore centrum sportów wodnych - ośrodek leży zaraz przy jeziorze. Wśród obiektów znajdują się jeszcze korty tenisowe, siłownie, mała hala i boisko.

18.4 km od centrum

Polska Kraina Wielkich Jezior ma w sobie wiele uroku - również głęboko pod powierzchnią wody. Zwłaszcza Mamry kryją w sobie wiele interesujących miejsc, z wrakiem statku na czele. Tutaj przejrzystość wody należy do najwyższych w kraju. Mazurskie Centrum Nurkowe naturalnie organizuje różnego rodzaju certyfikowane kursy, zakańczane poważnymi egzaminami.