Latarnia

Jest najbardziej charakterystyczną budowlą miejscowości. Metalowa, niezbyt wysoka atrapa latarni zwraca uwagę każdego wczasowicza. Stoi w centrum, przy skrzyżowaniu dróg do Międzyzdrojów, Kołobrzegu, Kamienia Pomorskiego oraz bezpośrednio do plaży.

Powstała najprawdopodobniej w okresie rywalizacji Kamienia Pomorskiego w ogólnopolskim telewizyjnym programie Turniej Miast. Fundatorem i właścicielem była wówczas Mleczarnia w Kamieniu Pomorskim, a po latach trafiła jednak do Dziwnówka. Początkowo w sezonie letnim sprzedawano w niej produkty kamieńskiej mleczarni, jednak potem została zakupiona przez prywatną osobę. Obecnie staje się znakiem rozpoznawczym Dziwnówka.

Dodaj opinię

Ocena ogólna:        

Dla dwojga:        

Dla dzieci:        

Dla dorosłych:        

Dla seniorów:        

Nie każda miejscowość może aspirować do miana portu, za to wszystkie mogą mieć własną latarnię morską. A przynajmniej realistyczny model. Dziwnówek wyróżnia się w ten sposób, że w centrum nie stoi sięgająca do kolan miniaturka, tylko znacznie wyższa od człowieka atrapa. Ta latarnia, stojąca pierwotnie w Kamieniu Pomorskim, stała się już wizytówką letniska.

Filmowaniem Latarni w Dziwnówku może zająć się firma KM Studio, kamerzysta Wrocław

Komentarze (0)
Dodaj komentarz