Sportowy kompleks stadionowy w Gniewinie

Nowoczesne, doskonałej jakości, wybudowane specjalnie z okazji Mistrzostw Europy w piłce nożnej w 2012 roku. Najlepszą rekomendacją jest fakt, że kompleks wykorzystywała jako centrum pobytowo-treningowe reprezentacja Hiszpanii - czyli zwycięzcy polsko-ukraińskiego turnieju.

Centralny element ośrodka stanowi stadion piłkarsko-lekkoatletyczny, z zadaszoną trybuną i potężnym systemem sztucznego oświetlenia. Trawiasta płyta ma 105 metrów długości i 68 m szerokości - czyli mieści się spokojnie w przedziałach określających boiska piłkarskie dla zawodowców. Trawę okala pełnowymiarowa, 6-torowa bieżnia z wysokiej jakości tartanu. Stadion posiada także pełen zestaw skoczni i rzutni.

Na potrzeby futbolistów zbudowano jeszcze dwa boiska piłkarskie o wymiarach 90 na 50 metrów. Jedno z nich posiada trawę naturalną, natomiast na drugim ułożono sztuczną murawę. Oba posiadają własne lampy umożliwiające grę i zabawę po zmierzchu. Boisko trawiaste posiada dodatkowo trybunę dla 800 obserwatorów, natomiast druga z aren częściej jest wykorzystywana do przeprowadzania młodzieżowych turniejów - posiada w sumie 8 bramek różnej wielkości.

Ofertę kompleksu uzupełnia wielofunkcyjne boisko tartanowe - bardzo podobne do tych budowanych w ramach programu Orlików. Jego powierzchnia to ponad 1125 metrów kwadratowych. Pozwala zagrać w koszykówkę (na 2 osobnych placach), siatkówkę i piłkę ręczną - ewentualnie jeszcze piłkę nożną i badmintona, jeśli ktoś posiada własne lotki i rakiety.

Nie mogło też zabraknąć osobnego budynku z szatniami, gabinetem podstawowej opieki medycznej i magazynem na sprzęt.

Dodaj opinię

Ocena ogólna:        

Dla dwojga:        

Dla dzieci:        

Dla dorosłych:        

Dla seniorów:        

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Nasi partnerzy