Przystań Rybacka

  • Adres Plaża
    76-034 Chłopy
  • Ocena
  • Dla dwojga
  • Dla dzieci
  • Dla dorosłych
  • Dla seniorów
Opis

Port rybacki w nadmorskich Chłopach ściąga chyba największe rzesze letników. Położony w sąsiedztwie plaży, szczególnie pięknie wygląda o wschodach i zachodach słońca, gdy piękne, barwne kutry, mienią się w tym czasie kolorem sepii.

Kolejki ustawiają się tu po świeże rybki, prosto z kutra lub już uwędzone przez rybaków.

Dużą przyjemnością może być też obserwacja wpływania kutrów do portu. Ciężko płynące, ale zwinne kutry, z chwilą dopłynięcia do plaży stają się ponownie ociężałe, nie mogąc samodzielnie dostać się głębiej i dalej w piaszczyste wybrzeże.

Mini przewodnik

Zlokalizowana na malowniczej plaży przystań rybacka od niepamiętnych czasów stanowi stały element pejzażu w Chłopach. Stąd właściwie codziennie, kiedy tylko trwa sezon połowowy, wypływają kutry miejscowych trudniących się rybołówstwem. Czasami turyści też mogą uczestniczyć w tym rejsie. Przystań przeszła gruntowny remont przy okazji budowy spacerowego mola.

Galeria

Opinie

Dodaj opinię
Ocena ogólna:
Dla dwojga:
Dla dzieci:
Dla dorosłych:
Dla seniorów:

Komentarze (1)
chata rybacka
25.02.2016 22:52

Polecam odwiedzić Chłopy dzisiaj ! To nie był i nie jest port, a przystań rybacka ! Od grudnia 2015 roku funkcjonuje nowa przystań dla łodzi miejscowych rybaków wraz z molem spacerowym dla turystów . Przepiękna miejscowość letniskowa z wieloma domami z poprzednich wieków /wszystko oznakowane i opisane co , gdzie i kiedy i kto /! W okolicy słynny 16 południk !

Dodaj komentarz
Lokalizacja