Kaszubskie Łodzie pod żaglami

  • Ocena
  • Dla dwojga
  • Dla dzieci
  • Dla dorosłych
  • Dla seniorów
Opis

“Kaszubskie Łodzie pod żaglami” to impreza mająca za zadanie przypomnieć wypierane, dawne rybackie rzemiosło, portowych Chałup. Oryginalna nazwa tego wydarzenia w dialekcie kaszubskim to: „Kaszëbszczie bôtë pod żôglame”. Festyn powtarza się rokrocznie już od ponad 30 lat, w ciągu których nieustannie ukazuje piękno starych rybackich łodzi tzw. “pomeranek", łodzi wiosłowych, żaglowych i pychowych.

W ramach imprezy organizowane są też regaty. Poznać można również tradycyjne, rybackie rzemiosło, oraz skosztować przysmaków kuchni kaszubskiej.

Impreza odbywa się zawsze w drugiej połowie lipca, z roku na rok nabierając coraz większego rozmachu. Będąc więc w tym czasie w Chałupach, na wakacyjnym wypoczynku nie można więc przegapić tej fantastycznej okazji do poznania tajników rybackiego świata.

Mini przewodnik

Cykliczna impreza, kładąca nacisk na wspaniałe rybackie zwyczaje Chałup. Nieodłącznym elementem festynu są tradycyjne, piękne kaszubskie łodzie - tzw. pomeranki. Są to i żaglówki, i pychówki, i łodzie wiosłowe. Regaty, dawne metody i narzędzia połowu ryb, degustacja regionalnych specjałów… „Kaszëbszczie bôtë pod żôglame” zwykle zaczyna się w II połowie lipca.


Opinie

Dodaj opinię
Ocena ogólna:
Dla dwojga:
Dla dzieci:
Dla dorosłych:
Dla seniorów:

Komentarze (0)
Dodaj komentarz
Lokalizacja