Stacja narciarska Olczań-ski

Stacja narciarska na północnych i północno-wschodnich stokach Wierchu Olczańskiego, usytuowanym w ścisłym centrum Bukowiny Tatrzańskiej. Powstała w efekcie nawiązania ścisłej współpracy przez właścicieli kilku odrębnych, sąsiadujących ze sobą wyciągów - a mówią, że z podhalańskimi góralami trudno dojść do porozumienia.

Aktualnie jeden karnet zakupiony na Olczań-skim umożliwia szusowanie po czterech skrupulatnie przygotowywanych ratrakiem, wyposażonych w systemy oświetlenia i naśnieżania stokach. Ogólnie rzecz biorąc: trasy są łatwe, przeznaczone dla początkujących oraz rekreacyjnie jeżdżących średnio-zaawansowanych. Naturalnie na miejscu można skorzystać z usług paru szkółek narciarskich i snowboardowych, a także wypożyczyć bądź profesjonalnie przygotować sprzęt. W skład stacji Olczań-ski wchodzą:

  • Turnia - stok o długości 500 i szerokości 100 metrów. Dwuosobowa kolejka krzesełkowa o zdolności przewozowej 1500 osób na godzinę.
  • Zwyrtlik - 400-metrowa trasa, wyciąg talerzykowy.
  • Ufo - trasa o długości niespełna 400 m, obsługiwana przez wyciąg talerzykowy o wydajności ok. 700 os./h.
  • Skałka - 300-metrowy stok z wyciągiem talerzykowym.

W niedawnej przeszłości w skład stacji narciarskiej wchodził również wyciąg Mały Kasprowy, który jednak zakończył już działalność - nie można jednak wykluczać, że na jego miejscu kiedyś coś znowu ruszy. Zwłaszcza, że ten fragment zbocza był znacznie bardziej wymagający od sąsiednich stoków.

Dodaj opinię

Ocena ogólna:        

Dla dwojga:        

Dla dzieci:        

Dla dorosłych:        

Dla seniorów:        

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Nasi partnerzy