Zabierz rodzinę w góry na wakacje

Zapewne każdy, kto założył już własną rodzinę, zawsze z wielkim utęsknieniem oczekuje nadejścia wakacji. W inną część roku trudno wygospodarować odpowiednią ilość wolnego czasu, aby nacieszyć się samą obecnością osób najbliższych i ukochanych. Tymczasem szkolna przerwa oraz pełnowymiarowy, przynajmniej dwutygodniowy urlop to najlepsza - bo najdłuższa - sposobność do tego, aby w końcu zrobić coś razem. Na przykład wybrać się w polskie góry na wspaniałe, rodzinne wczasy.

Można przytoczyć całkiem sporą gromadkę argumentów za tym, aby obrać taki właśnie kierunek na familijne wojaże w środku lata. Pierwszy, jaki przychodzi na myśl, to wymierne korzyści dla zdrowia wszystkich członków rodziny. Klimat w górach nie tylko ma prawdziwie dobroczynny wpływ na organizm, ale też skutecznie zachęca do aktywności fizycznej. Nie sposób wyobrazić sobie górskiego wyjazdu na wakacje bez przynajmniej kilku długich wycieczek na okoliczne szczyty. Dziś trasy turystyczne niejednokrotnie zostały tak wytyczone, aby jak najłagodniejszą drogą wprowadzić turystów na górę. Generalnie nie potrzeba specjalnych umiejętności czy profesjonalnego sprzętu, żeby czerpać przyjemność z przemierzania malowniczych pasm.

Długie spacery po górach to zresztą tylko jeden ze sposobów na to, aby na wakacjach praktykować i szerzyć sportowy tryb życia. Świetnym pomysłem dla rodzin będą chociażby przejażdżki rowerowe. I pokonywanie stromych podjazdów wcale nie jest warunkiem koniecznym. Na wiele z grani można wjechać kolejkami linowymi, a podróż kontynuować już stosunkowo płaskimi ścieżkami. Inna popularna propozycja na wakacyjny wypoczynek to baseny. Najlepiej pod chmurką, z widokiem fantastycznym widokiem na majestatyczne szczyty, zasilany gorącymi źródłami. Poza tym - wokół term najczęściej powstają wypełnione atrakcjami po brzegi parki wodne. W takich miejscach doskonale odnajdują się zarówno dzieci, jak i dorośli. W aquaparku każdy znajdzie coś dla siebie - i tu akurat nie jest to żaden wytarty slogan.

Nawet w razie najgorszego scenariusza - deszczowej pogody przez cały turnus - nie trzeba od razu całych wakacji uznawać za zmarnowane. Wystarczy tylko (albo aż) zapewnić sobie i bliskim parę alternatyw. I co jak co, ale górskie kurorty zapewniają turystom o wiele więcej możliwości niż podziwianie piękna przyrody oraz dbanie o formę. Bogactwo regionalnej kultury, imprezy folklorystyczne, muzea, zabytki architektury sakralnej (i nie tylko),stałe i sezonowe parki rozrywki… Na rodzinnych, porządnie zorganizowanych wakacjach w górach nuda nikomu nie grozi.

Dodano: 2017-10-26 15:41:00

Komentarze (2)
Anonim
27.10.2017 08:11

Te wszystkie baseny i aquaparki z widokami na góry fajne są tylko na zdjęciach. Ewentualnie w godzinach skrajnych, tj. porannych bądź wieczornych. W "normalnych" porach na obiektach zwykle jest tylu ludzi, że właściwie nie ma możliwości się zrelaksować. Co najwyżej trochę postać/posiedzieć w wodzie, przy niekoniecznie komfortowej bliskości całej masy innych osób. Jak wakacje w górach, to trzeba wychodzić na szlaki i bez gadania!

Anonim
23.05.2019 10:51

Wakacje w górach to dla mnie i mojej rodziny wielka frajda. Piękne widoki, spacery wśród leśnych, górskich ścieżek to coś co kochamy. Nocleg w schronisku i można żyć :)

Dodaj komentarz