Zabiegi odnowy biologicznej nad morzem to najlepszy relaks w Świnoujściu

Kurorty turystyczne na polskim wybrzeżu mają swoją niepodrabialną charakterystykę. Owszem, pewne typowe dla nich rzeczy mogą mocno zaleźć za skórę, jednak nikt nie odmówi im co najmniej niezłych warunków do wypoczynku. A dodając do klimatu i krajobrazów nad morzem profesjonalną odnowę biologiczną, nawet doskonałych. Kto nie dowierza i chciałby się o tym przekonać osobiście, niech pojedzie np. do Świnoujścia. I wykupi tam prawdziwie relaksacyjny turnus.

Zapewne większość osób myśli w tej chwili o wakacjach, ale nie tylko środek upalnego lata będzie dogodnym terminem do wyjazdu nad morze. Przecież dobroczynne właściwości czystego, nasyconego jodem powietrza utrzymuje się przez cały czas - bez naprawdę znaczącego wpływu pogody bądź pory roku. Odnowa biologiczna w Świnoujściu w dzisiejszych czasach jest już dalece bardziej zaawansowana, niż w pierwszej połowie XIX stulecia (kiedy to rekreacyjne wyjazdy nad morze zaczęły zyskiwać na popularności). Do spacerów wzdłuż plaży czy kąpieli na falach Bałtyku doszła cała gama nowych opcji na zdrowy relaks. Zamknięcie ich wszystkich pod pojemnym pojęciem SPA & Wellness raczej nie byłoby (zbyt) wielkim nadużyciem.

Jednak trzeba od razu zaznaczyć, że takie dedykowane odnowie biologicznej pakiety w obiektach noclegowych nad morzem - w końcu SPA pozostaje domeną szeroko rozumianej branży turystycznej - stanowią ofertę przeznaczoną dla ciut zamożniejszej klienteli. Ujmijmy to w ten sposób: osoby, które odwiedzają Świnoujście przede wszystkim dzięki wsparciu z programu 500+, nie mają co liczyć na takie wygody i luksusy - to żadne tam tanie noclegi. Ceny na poziomie kilkuset złotych od osoby za dobę nie należą w takich przypadkach do rzadkości. Dużo, nawet bardzo dużo… aczkolwiek zdaniem tych, którzy mieli przyjemność korzystać ze SPA & Wellness, ów duży wydatek zwraca się błyskawicznie. I to ze sporą nawiązką.

Chodzi rzecz jasna o ogromną, a do tego całkiem długotrwałą poprawą samopoczucia, wynikającą z tak przyjemnego i skutecznego odprężenia się, o jakim nie może być mowy gdziekolwiek indziej niż w SPA. O konkretnym podreperowaniu stanu zdrowia w trakcie całego pobytu nad morzem już nie wspominając. W Świnoujściu relaks najwyższej próby gwarantują m.in. masaże, inhalacje, kąpiele… A wszystko w multum różnych rodzajów i z interesująco wpływającymi na efekty zabiegów odnowy biologicznej dodatkami olejków, kosmetyków, działających na nastrój świec zapachowych etc. Warto jeszcze wspomnieć, iż strefy SPA najczęściej działają podobnie do hotelowych parków wodnych. Są ogólnodostępne, tyle że goście danego ośrodka wypoczynkowego są uprzywilejowani przy rezerwacji terminów, mogą też liczyć na rozmaite zniżki i gratisy. Natomiast turyści z zewnątrz też są mile widziani, pod warunkiem że zapłacą określoną cenę za same zabiegi.

I teraz małe podsumowanie: odnowa biologiczna nad morzem poniekąd wywodzi się z najbardziej podstawowych atrakcji, jakie ściągały na wybrzeże kolejne rzesze wczasowiczów. Natomiast rozwój rozmaitych usług turystycznych sprawił, że pojawiło się coś takiego jak SPA & Wellness, łączącego dobroczynne działanie dla organizmu z prawdziwą przyjemnością. Rozkoszą wręcz. Świnoujście w zachodniopomorskiem pozwala czerpać z obu tych źródeł fantastycznego relaksu.

Dodano: 2017-10-30 12:02:00

Komentarze (2)
Anonim
30.10.2017 15:27

Tyle się gada o tym SPA - i to najczęściej w samych superlatywach! - że aż sam mam chrapkę na taki "full relax" turnus, choćby i w Świnoujściu. Problem tylko w tym, że te wszystkie intrygująco zapowiadające się zabiegi są zdecydowanie zbyt kosztowne. I nie dotyczy to tylko naszej Krainy 44 Wysp nad morzem, ale wszystkich kurortów turystycznych w Polsce. Parafrazując pewnego znanego plantatora papryki: "Panowie ministrowie Bańka i Radziwiłł! Jak odpoczywać?"

Anonim
21.05.2019 08:20

Myślę, że raz na jakiś czas można sobie pozwolić na taki relaks. Generalnie każdemu się należy, przecież po co pracujemy ciężko przez większość roku? ;)

Dodaj komentarz