Wypoczynek w Gdańsku? Wypożycz samochód i zwiedzaj swobodnie okolice Trójmiasta

  • Noclegi
  • Blog
  • Wypoczynek w Gdańsku? Wypożycz samochód i zwiedzaj swobodnie okolice Trójmiasta

Gdańsk jest miastem przyciągającym turystów o każdej porze roku. Wypożyczenie samochodu to dobry sposób na odwiedzenie wszystkich, ciekawych miejsc. Jak wypożyczyć auto w Gdańsku?

Dla kogo wynajem auta jest korzystny?

Kiedy warto skorzystać z usług wypożyczalni samochodów w Gdańsku? Wielu turystów przybywa do miasta promem lub samolotem. Rezerwując pojazd wcześniej, mają pewność, że po opuszczeniu terminalu będzie czekał na nich samochód. To doskonałe rozwiązanie, zarówno dla turystów krajowych, jak i zagranicznych. Warunkiem jest wybranie wypożyczalni, która oferuje podstawienie auta na lotnisko czy terminal promowy bez dodatkowej opłaty. Wynajem korzystny jest także dla osób przyjeżdżających do Gdańska pociągiem, czy innym środkiem lokomocji – nie muszą oni przepłacać za taksówki i mogą poruszać się swobodnie po mieście i okolicach, zyskując komfort i niezależność od komunikacji publicznej.

Jak wynająć auto w Gdańsku?

Warunki wynajmu samochodu są podobne we wszystkich wypożyczalniach. Większość z nich wymaga ukończenia 21 lat, posiadania czynnego prawa jazdy oraz dowodu osobistego lub paszportu. Niektóre firmy żądają zabezpieczenia w postaci kaucji na karcie kredytowej. Wypożyczalnia carfree.pl nie tylko nie ma takiego wymogu, ale także zrezygnowała z limitu kilometrów. Oznacza to, że klient może przejechać dowolną trasę, bez naliczania dodatkowych opłat. Samochód można zarezerwować on-line lub telefonicznie. Przed podpisaniem umowy sporządzany jest protokół odbioru samochodu. Wpisuje się do niego wszystkie zaobserwowane podczas oględzin wady i usterki. Po dokonaniu tych formalności klient otrzymuje kluczyki i może ruszać w drogę.

Co jeszcze należy wiedzieć o wynajmie?

Odbierając pojazd, otrzymuje się go z pełnym bakiem. Za niewielką opłatą można doposażyć auto w fotelik samochodowy czy GPS. W identycznym stanie pojazd należy zwrócić. Jeżeli w czasie jazdy zdarzy się stłuczka lub awaria, koniecznie należy zgłosić ten fakt wypożyczalni. Gdy zajdzie taka konieczność, klient otrzyma auto zastępcze. Bez zezwolenia wypożyczalni nie wolno przekraczać granicy kraju.

Dzięki skorzystaniu z możliwości wynajmu auta wypoczynek w Gdańsku jest znacznie bardziej komfortowy. Można swobodnie poruszać się po mieście i okolicach, odkrywając ich uroki.

Dodano: 2019-07-17 12:04:00

Komentarze (0)
Dodaj komentarz