Wypoczynek pośród mazurskich jezior w rodzinnym hotelu

Nasz obecny styl życia sprawia, że wakacje planujemy zarówno w zimę, jak i w lato. Jak wiadomo, każda pora roku wiąże się z innymi atrakcjami. Lato wcale nie musi oznaczać wyjazdu w nad morze, a zima – spędzania jej w górach. Równie dobrze, niezależnie od pory roku możne wybrać piękne mazurskie jeziora. Co oferuje Kraina Tysiąca Jezior?

Atrakcje dla aktywnych na Mazurach

Lato w Mikołajkach

W sezonie letnim, gdy wiatr szumi w lasach, a jeziora mienią się słońcem, można korzystać z uroków natury, aktywnie wypoczywać i kosztować świeżych specjałów lokalnej kuchni. Przebywanie na Mazurach nieodłącznie wiąże się z kontaktem z naturą. Wokół jest ogrom lasów, które są w dużej części rezerwatami, puszczami, chronionymi parkami. To właśnie w nich, gdzie ludzka ręka dba o przyrodę można uczestniczyć w wyprawach rowerowych i kajakowych. Można obserwować faunę i florę, której brakuje na terenach miast.

Miejsca historyczne na Mazurach

Mazury to również tereny, gdzie historia wciąż żyje. Każdy przecież słyszał o Zamku Krzyżackim w Malborku. Co jeszcze ciekawego mogą znaleźć na terenie Mazur fani historycznych wypraw?

  • Wilczy Szaniec, który jest ruinami kwatery głównej Adolfa Hitlera.
  • Święta Lipka z jednym z zabytkowych Kościołów, będącym przedstawicielem późnego baroku w Polsce.
  • Twierdza Boyen w Giżycku, fortu położonego na przesmyku dwóch jezior.
  • Leśniczówka Pranie, której nazwa w cele nie odnosi się do prania ubrań. Obecnie jest ona Muzeum Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego.

Spędzanie czasu dla całej rodziny

Park Linowy w Mikołajkach może okazać się całkiem ciekawym wyzwaniem dla zarówno dzieci i dorosłych. Znajdują się tu trasy o różnych poziomach trudności.
W Akademii Golfa mogą zacząć swoją przygodę dzieci z rodzicami i po prostu wejść tam z koszykiem piłeczek. Jeśli chcecie bliżej poznać ten sport, nim się tam wybierzecie możecie zarezerwować wizytę w celu dostępności instruktora.
Galindia przywita Was atrakcjami w postaci Grodu oraz wielu innych miejsc. Bursztynowa komnata, lochy demonów, podziemna grota szamana i wiele innych. A wszystko to utrzymane w konwencji historycznej.
Spływy kajakowe na Krutyni przebiegają jedną z najbardziej malowniczych tras w Europie. Jest to spokojna przygoda w kajaku, w której mogą udział brać nawet dzieci.

Zima na Mazurach

Odwiedzając Mazury zimą na pewno nie będziecie się nudzić!
Możecie wybrać się nad jezioro i spróbować żeglarstwa lodowego na bojerach. Wystarczy upewnić się, że lód jest odpowiedniej grubości oraz wytrzymałości i można spróbować swoich sił w tym sporcie.
Większa opcją bojera jest caligula. Może ona pomieścić na swoim pokładzie maksymalnie 7 osób. Oprócz żagli posiada silnik, który można używać do poruszania się, gdy nie ma wiatru.
Zamarznięte jezioro nie jest przeszkodą w sportach. Możecie również spróbować jeździć na nartach lub snowboardzie na zamarzniętym jeziorze za quadem lub caligulą.

Wcale nie trzeba wybierać się w góry, żeby skorzystać ze stoku narciarskiego. Na Mazurach również jest to możliwe. Znajdziecie tu kilkusetmetrowe stoki, o trasach przystosowanych do nauki dla dzieci.
Zimą lasy również są piękne - dla wielu piękniejsze niż w sezonie letnim. Możecie wybrać się na piesza wycieczkę z przewodnikiem. Grupy powinny liczyć minimum 3 osoby.

Hotel Santa Monica

Hotel SPA Santa Monica to propozycja wypoczynku w okolicy jeziora Mikołajskiego. Do dyspozycji Gości oddajemy przestronne i słoneczne pokoje.
Na swój urlop możesz zdecydować się nie tylko latem. Mikołajki gwarantują udany wypoczynek o każdej porze roku. Niezależnie czy wybierzesz się do nas zimą czy latem, możesz zapoznać się tu z zupełnie innymi atrakcjami.
W naszym hotelu niezależnie od pory roku działają sale zabaw dla dzieci i organizowane są animacje i różnego rodzaju atrakcje. Latem dzieci mogą korzystać z basenu zewnętrznego i 3-metrowej zjeżdżalni, a zimą mogą wybrać się z rodzicami na wiele okolicznych atrakcji.

Jak widać Mazury nie są atrakcją jedynie na czas ciepłych miesięcy. Może ktoś z Was skusi się na wyjazd do Kariny Tysiąca Jezior zimą? Wybierzcie idealny hotel na Mazurach, zbierzcie rodzinę i ruszajcie.

 

Dodano: 2022-09-01 12:24:00

Komentarze (0)
Dodaj komentarz