Wyjazdy integracyjne dla firm - czy ta inwestycja się zwraca?

W coraz większej ilości firm słychać hasło: czas na integrację! Zatem jest wielce prawdopodobne, że pracownicy różnego rodzaju firm prędzej czy później spotkają się z propozycją wyjazdu integracyjnego. Jest to częste zjawisko, mające na celu między innymi przełamanie codzienności w pracy. Wyjazdy firmowe mogą być ukierunkowane na zmotywowanie pracowników – to przede wszystkim leży w interesie pracodawcy, ale i również na polepszenie atmosfery w pracy, co z kolei niesie ze sobą korzyści dla obu zaangażowanych stron.

Wyjazdy firmowe niewątpliwie stanowią niemałą odskocznię od ciągnących się długich godzin pracy i natłoku obowiązków. Pozwalają one choć na krótki moment zapomnieć o ciążących na pracownikach zadaniach do wykonania i zamiast tego skoncentrować się na rzeczach dających wytchnienie, a także rozrywkę.

Zalety wyjazdów integracyjnych

Wiadomą rzeczą jest, że nic nie jest wyłącznie czarne lub białe, że wszystko ma swoje plusy i minusy, wady i zalety i w tym kontekście należy oceniać zasadność tego przedsięwzięcia. Podobnie rzecz się ma jeśli chodzi o wyjazdy firmowe. Wyjazdy integracyjne to z całą pewnością cały pakiet dobrych rzeczy. Należy do nich wspomniany już wcześniej sposób na motywowanie pracowników do pracy. Drugim ważnym atutem jeśli chodzi o wyjazdy firmowe jest zadbanie o lepszą atmosferę w pracy. Po takim wyjeździe zatrudnieni w danej firmie ludzie zwykle stają się bardziej zgrani, otwarci na siebie nawzajem. Po kilku dniach spędzonych w swoim towarzystwie poznają się lepiej, dostrzegają swoje słabe i mocne strony, dobre i złe cechy charakteru.

Zazwyczaj taka integracja owocuje tym, że:

  • ludzie stają się bardziej zgraną ekipą
  • ze znacznie większą chęcią pojawiają się w pracy.
  • zdecydowanie łatwiej jest im osiągać cele założone przez firmę, wiedząc że otacza ich przyjazne środowisko.

Wyjazd firmowy jako zagrożenie

Wyjazdy firmowe to jednak nie tylko bogaty pakiet wspaniałości. Zdarza się, że czyhają w nich ukryte pułapki. Taką pułapką mogą być napoje wyskokowe, które są nieodłącznym elementem wyjazdów integracyjnych. Atmosfera staje się coraz bardziej wesoła, a człowiek często daje się wtedy ponieść temu swobodnemu klimatowi. Nietrudno się domyślić, że pod wpływem wypitej ilości alkoholu pracownik czasem zapomina się i po prostu robi głupie rzeczy, rzeczy których później może gorzko żałować. Chodzi tutaj o różnego rodzaju zachowania, po których może wstydzić się pokazać na drugi dzień w firmie. Może to być zwykłe przeholowanie z trunkami, albo co gorsza, tworzenie się okazji do zdrady swoich małżonków lub partnerów.

Jednak profesjonalnie organizowane wyjazdy firmowe przez firmy takie jak https://www.travel-concierge.com.pl/ stanowią miłą odskocznię od rzeczywistości i opłacalną inwestycję, choć oczywiście należy zachować umiar i nie przekraczać pewnych granic, gdyż można sobie tym sposobem bardzo pokomplikować życie – nie tylko zawodowe.

Dodano: 2018-04-25 13:02:00

Komentarze (1)
Anonim
26.04.2018 09:58

Zdaje się w Polsce do większości pracodawców nie dotarło jeszcze, że załoga najefektywniej pracuje wtedy, kiedy jest zadowolona, wypoczęta i w zespole panuje dobra atmosfera. Wyjazdy integracyjne niewątpliwie mają wpływ na wszystkie z tych kluczowych czynników - pozytywny, pod warunkiem że całość będzie zorganizowana na odpowiednim poziomie. Tymczasem sporo osób wciąż uważa, że w liczy się jak największa liczba (nad)godzin pracowników...

Dodaj komentarz