Wyjazdowe szaleństwo trwa

Polacy coraz więcej podróżują, z jednej strony są to turystyczne wyjazdy, które mają na celu poznanie kultury jakiegoś kraju, a z drugiej często wyjeżdżamy za pracą nawet tą sezonową. Wiele osób stale zmienia miejsce pobytu również z racji pracy oraz prowadzenia na przykład negocjacji z różnymi klientami lub też przebywają na krótszych lub dłuższych kontraktach. Niezależnie jednak od celu wyjazdu warto zawsze sprawdzić obowiązujące przepisy oraz uzupełnić niezbędne w danym kraju dokumenty.


Nie wszędzie pojedziemy na dowód osobisty
Choć wielu z nas przyzwyczaiło się do tego, że w obrębie Unii podróżujemy, posługując się podstawowymi dokumentami tożsamości, to jednak jest na mapie i nawet w bezpośrednim sąsiedztwie szereg państw, do których potrzebujemy wizy. Wyrobienie takiego dokumentu w wersji turystycznej do najpopularniejszych krajów, jakie Polacy odwiedzają, trwa kilka dni i kosztuje kilkaset złotych. W załatwieniu wszystkich formalności może pomóc pośrednictwo wizowe https://www.serwiskonsularny.pl/. Trzeba pamiętać, że czas oczekiwania oraz sam tryb rozpatrywania wniosków jest zależny w dużym stopniu od konkretnego kraju, do którego zamierzamy wyjechać. Przy uzupełnianiu dokumentacji możemy się również spodziewać konieczności wykupienia ubezpieczenia oraz pytań o stan konta.


Kiedy potrzebujemy wizy?
Przede wszystkim wizy będziemy potrzebować, jeśli zamierzamy podróżować na przykład do Rosji, Chin, Indii, Białorusi i USA. To najczęściej wybierane przez Polaków kierunki. Poza tym chętnie turystycznie wyjeżdżamy do krajów arabskich, Tajlandii czy Wietnamu. Wyrabianiem i wydawaniem dokumentów zajmują się wydziały konsularne ambasad danego kraju, które mają siedzibę w Warszawie oraz w wybranych przypadkach formalności można załatwić również w oddziałach poza stolicą. Podstawą będzie wypełniony wniosek z aktualnym zdjęciem, opłatą oraz paszportem, który powinien być ważny dłużej o 6 miesięcy niż wiza i musi mieć dwie puste strony na wbicie pieczątki. Zdarza się również, że będziemy musieli podać dodatkowe informacje, przedstawić na przykład kserokopie biletów lotniczych, rezerwacji hotelowych lub też tak jak na przykład do Rosji i Zjednoczonych Emiratów Arabskich wyjedziemy na podstawie specjalnego zaproszenia od firmy lub osoby prywatnej. Warto wszystkie niezbędne dokumenty, potwierdzenia i załączniki dokładnie sprawdzić na stronach ambasady lub też pośrednika. Choć starania o wizę mogą zająć trochę czasu i wymagają przedłożenia całego szeregu dokumentów są elementem niezbędnym, gdy chcemy podróżować do wielu różnych krajów, a to pozwala na zwiedzanie ciekawych miejsc, poznawanie różnych kultur i gwarantuje rewelacyjny wypoczynek.

Dodano: 2018-09-07 10:37:00

Komentarze (1)
Anonim
11.04.2019 10:11

Starałam się o wizę do USA dłuższy czas i nareszcie się udało! Latem czeka mnie fantastyczna podróż po Stanach :)

Dodaj komentarz