Wyjazd do Jastrzębiej Góry: z jakich okazji warto skorzystać?

Najdalej wysunięta na północ miejscowość w Polsce to niewątpliwie atrakcyjny pod względem turystycznym zakątek. Naturalnie Jastrzębia Góra najbardziej zyskuje na tym, że leży nad Morzem Bałtyckim. Aczkolwiek dogodne położenie geograficzne to tylko jeden spośród całkiem pokaźnej liczby atutów, jakimi kusi przyjezdnych ten pomorski kurort. Dlatego też zestaw dobrych pretekstów do odwiedzin Jastrzębiej Góry liczy dużo, dużo różnych pozycji.

Weekend we dwoje w Jastrzębiej Górze - na czym najbardziej zależy zakochanej parze w trakcie wspólnego wyjazdu? Na romantycznej atmosferze: tę w Jastrzębiej Górze na czas weekendu we dwoje zapewniają przede wszystkim nietuzinkowe widoczki. Nie ma to jak spacery po wąskich plażach pod stromymi, wysokimi klifami czy przechadzki po iście bajkowym Lisim Jarze. Wspólne wieczory można spędzać np. na Promenadzie Światowida z ładnym parkiem. Poza tym Jastrzębia Góra na weekend we dwoje gwarantuje świetne atrakcje, jak choćby masaże w SPA, loty na paralotni czy wizyty w jednym z pobliskich parków rozrywki.

Odnowa biologiczna w Jastrzębiej Górze - bardzo dobra propozycja dla wszystkich, którym zwykłe wylegiwanie się na kocyku może nie wystarczyć. Odnowa biologiczna być nie może i nie jest oferowana we wszystkich obiektach noclegowych Jastrzębiej Góry, ale tam gdzie można z tej opcji skorzystać, sprawdza się znakomicie. Dzięki profesjonalnym zabiegom wszelkiego rodzaju - z odnową biologiczną kojarzą się głównie masaże, ale to dopiero początek - relaks nad morzem pozwala wrócić do pełni sił i formy.

Sylwester w Jastrzębiej Górze - noworoczna zabawa w pakiecie z odprężającym pobytem nad morzem. Pod koniec roku Jastrzębia Góra prezentuje się niezwykle malowniczo, zwłaszcza kiedy zima i śnieg dopisują. A jeśli chodzi o samego sylwestra, to lokalna branża turystyczna jest już wystarczająco doświadczona w temacie organizacji takich imprez. Niektórzy sylwestrowi goście pewnych obiektów mogą też liczyć na atrakcje dodatkowe. Swoją drogą, nadmorski klimat podobno przynosi niewypowiedzianą ulgę przy typowym dla 1 stycznia bólu głowy.

Boże Narodzenie w Jastrzębiej Górze - ucieczka do przodu przed nawałem domowych obowiązków. Święta Bożego Narodzenia w Jastrzębiej Górze przewyższają rodzinną tradycję pod tym względem, że zamiast męczyć się przy ogarnianiu całości, można się totalnie wyluzować i odpocząć nad morzem. W pięknych okolicznościach przyrody i kilkoma atrakcjami na podorędziu, jak choćby Gwiazdą Północną czy latarnią morską na Rozewiu. Bożemu Narodzeniu i Jastrzębiej Górze trudno postawić prawdziwie dyskwalifikujące zarzuty.

Andrzejki w Jastrzębiej Górze - nie trzeba być wybitnie utalentowanym wróżbitą, żeby przewidzieć najciekawsze atrakcje takiego wyjazdu. Oczywiście gwoździem programu na andrzejki są dyskoteki i wszelkie inne zabawy, z obowiązkowym przepowiadaniem przyszłości. Tutaj Jastrzębia Góra nie odbiega zbytnio od ogólnie przyjętych standardów, ale dokłada do tego walory nadmorskiego kurortu. Z jodem, plażą, pięknymi widokami z klifów, lotami na paralotniach i innymi atrakcjami Jastrzębiej Góry i jej okolic.

Boże Ciało w Jastrzębiej Górze - właściwie to jak lato, tylko jeszcze bez tak dużej liczby przyjezdnych. No i nieco krócej, gdyż długi weekend na Boże Ciało trwa kilka dni, a pełny urlop w Jastrzębiej Górze nawet i ponad 2 tygodnie. Ciepła pora roku, fotogeniczne krajobrazy na Przylądku Rozewskim, cała moc najróżniejszych atrakcji: zarówno w samej Jastrzębiej Górze, jak i sąsiednich miejscowościach - parki rozrywki, deptaki i promenady ze stoiskami i wesołymi miasteczkami, plaże… Na Boże Ciało jest tutaj co robić.

Weekend majowy w Jastrzębiej Górze - majówka pełna wrażeń z różnej beczki. Jastrzębia Góra praktycznie co roku inauguruje sezon turystyczny na majowy długi weekend. A to znaczy ni mniej ni więcej tyle, co niezwykłe bogactwo czekających w całej okolicy atrakcji, również tych funkcjonujących jedynie okresowo. Coś dla siebie znajdą i miłośnicy zabytków, i leniwego wypoczynku, i uprawiania rozmaitych sportów, i mniej lub bardziej wyszukanych rozrywek, słowem: wszyscy. Weekend majowy w Jastrzębiej Górze po prostu nie może się nie udać.

Wielkanoc w Jastrzębiej Górze - wielkanocny urlop nad morzem z biegiem lat tylko zyskuje na popularności, a Jastrzębia Góra niewątpliwie należy do atrakcyjnych destynacji. Zapewnia święty spokój, a także sporo sposobności na relaks i rozmaite przyjemności. Na Wielkanoc w Jastrzębiej Górze można liczyć m.in. na korzystne właściwości aerozolu morskiego, historycznie ciekawe zakątki w rodzaju pomnika wystawionego ku czci Zygmunta III Wazy czy szeroki wachlarz możliwości sportowo-rozrywkowych. Naturalnie nie trzeba się kłopotać przygotowywaniem wielkanocnych smakołyków, wszystko będzie gotowe na miejscu za sprawą obiektu noclegowego.

Walentynki w Jastrzębiej Górze - oferta skierowana dla par, które chciałyby poświętować nieco inaczej niż zwykle. Rzecz jasna wyjazd na walentynki nie jest jakąś wielką innowacją, ale Jastrzębia Góra gwarantuje zakochanym zupełnie niepowtarzalne wrażenia i emocje. Wystarczy wspomnieć o tak magicznych w połowie lutego zakątkach, jak Lisi Jar. A do tego parę kuszących walentynkowych atrakcji, jak choćby loty na paralotni w parach czy dodatki zapewniane przez miejscowe obiekty noclegowe: szampan, masaże, kąpiele, płatki kwiatów, specjalna kolacja przy świecach etc.

Ferie zimowe w Jastrzębiej Górze - na pierwszy rzut oka to pomysł pozbawiony większego sensu, lecz nie ma co ulegać pozorom. W trakcie ferii zimowych w Jastrzębiej Górze można bardzo, ale to bardzo dobrze wypocząć i ciekawie spędzić czas. O walorach zdrowotnych morskiego klimatu (jod i tego typu rzeczy) nie trzeba specjalnie przekonywać. Zima, a zwłaszcza ferie to znakomity okres, aby w malowniczych okolicach Jastrzębiej Góry poszukać fotograficznych plenerów albo wybrać się do okolicznych muzeów, do których w wakacje ustawiają się przesadnie długie kolejki chętnych.

Dzień Kobiet w Jastrzębiej Górze - panie przodem. Ostatnimi czasy Międzynarodowy Dzień Kobiet staje się świetnym pretekstem, aby zafundować sobie/ukochanej relaksacyjny turnus. Jako że Jastrzębia Góra to stosunkowo ważny kurort turystyczny nad morzem, to i pakiety specjalnie na święto pań w tutejszych obiektach noclegowych funkcjonują. Oczywiście najbardziej kuszą te z bogatymi dodatkami, jak zaawansowanymi zabiegami SPA, intrygującymi spotkaniami (np. z grupą artystów czy trenerami/coachami) czy innymi niespodziankami.

Wakacje w Jastrzębiej Górze - najbardziej oczywista okazja, aby wybrać się na turnus do Jastrzębiej Góry nad morze. A jednocześnie okres najmocniej obfitujący w godne uwagi wczasowiczów atrakcje. W czasie wakacji do naturalnych walorów kurortu (plaża!) dochodzi też sporo rzeczy sezonowych, tak jak w 2017 roku Wystawa Prehistorycznych Bestii albo wesołe miasteczka przy Promenadzie Światowida. Nie jest to może wyszukana rozrywka, ale w wakacje jakoś tak łatwiej ulega się niezbyt wyrafinowanym zachciankom. Naturalnie zakres możliwości w Jastrzębiej Górze na sezon letni jest na tyle szeroki, że każdy będzie w stanie znaleźć coś w sam raz dla siebie.

Jesień w Jastrzębiej Górze - w kurorcie robi się spokojniej, słyszalnie ciszej, a do tego zauważalnie taniej. Dla sporego grona turystów Jastrzębia Góra jesienią niesie ze sobą właściwie same korzyści. Zestaw atrakcji wciąż dający spory wybór, niezgorsza pogoda, a do tego można trochę zaoszczędzić. Jesień w Jastrzębiej Górze pod względem turystycznym trzyma bardzo wysoki, niemal niezmienny w porównaniu z letnimi wakacjami poziom.

Weekend listopadowy w Jastrzębiej Górze - pod uwagę można brać dwa terminy: Święto Niepodległości i ewentualnie Wszystkich Świętych. Naturalnie w trakcie długiego weekendu w listopadzie opalanie się nie wchodzi w grę, ale w Jastrzębiej Górze będzie co robić i z czego korzystać. Ot, wycieczki po malowniczej okolicy (z jakże zdrowym wdychaniem aerozolu morskiego),przechadzki po plaży w poszukiwaniu bursztynów, zwiedzanie latarni morskiej i innych ciekawych miejsc z regionu… Wbrew temu, co mogłoby się niektórym wydawać, Jastrzębia Góra w trakcie weekendu listopadowego ma całkiem sporo do zaoferowania.

Galeria
Dodano: 2017-06-30 13:31:00

Komentarze (2)
MaThek
31.07.2017 08:27

Wąskie plaże, na dodatek z "trudnymi zejściami" - bo strome klify - co dla niektórych może być czynnikiem całkowicie dyskwalifikującym Jastrzębią Górę z grona miejsc na wakacyjny wyjazd. Ale mi tam się podobało, a w szczególności zakątki wokół Przylądka Rozewskiego: zespół latarni morskich, Lisi Jar etc.

Anonim
2.10.2017 14:01

Sporo obiektów historycznych i zabytków można znaleźć w Jastrzębiej Górze, zawsze to jakieś urozmaicenie od leżenia na plaży i opalania się. W pobliżu jest świetna latarnia morska.

Dodaj komentarz