Wspaniała atrakcja, którą trzeba odwiedzić na wczasach w Wisełce

Turyści odpoczywający w Wisełce zapewne są przyzwyczajeni do wycieczek - samo dojście na z kurortu na plażę przez lasy Wolińskiego Parku Narodowego zajmuje przynajmniej 20-25 minut. Dlatego wisełkowym wczasowiczom chcielibyśmy mocno polecić najchętniej odwiedzaną rodzinną atrakcję na wybrzeżu, do której dojazd samochodem zajmie mniej niż kwadrans - dziwnowski Park Miniatur i Kolejek.

Wystarczy wsiąść do samochodu i na drodze wojewódzkiej nr 102 obrać kierunek wschodni, na Kołobrzeg. Amatorom aktywnego wypoczynku polecamy wyprawę rowerową - jazda niespiesznym tempem w jedną stronę to kwestia niecałej godziny. Do parku prowadzi ulica Marynarki Wojennej, praktycznie pierwsza w prawo na terenie właściwego Dziwnowa, jeszcze przed charakterystycznym mostem. Oczywiście Wisełka również dysponuje ciekawymi atrakcjami dla rodzin z dziećmi, jednak żadna z nich nie może się równać z Parkiem Miniatur Kolejek, rejsami na pirackich statkach i innymi rzeczami dostępnymi w Dziwnowie.

Polecany przez nas park już teraz proponuje szereg różnych atrakcji dla dzieci, a do tego systematycznie wzbogacany jest o nowe propozycje. Niewątpliwie najciekawszą atrakcją placówki w oczach najmłodszych - lepszą nawet od gofrów i lodów - będzie kolejka parkowa. Niby prosta ciuchcia pasażerska, a dzięki “efektom specjalnym” (dźwięk, dym) i dokładnym wykonaniu modelu parowozu Px48 można się poczuć jak w podróży prawdziwym pociągiem.

Jak wskazują opinie gości, mocno polecaną atrakcją są też miniatury latarni morskich z polskiego wybrzeża. Odwzorowane w skali 1:10 w najdrobniejszych szczegółach, a przewodnicy posiadają dużą wiedzę na ich temat i mają w zanadrzu niejedną ciekawostkę. Zdobycie nowej wiedzy o kraju i poszerzanie horyzontów przez pociechy to dla rodziców niewątpliwie spory plus, często sami wykazują spore zainteresowanie tematem. Inną atrakcją dla dorosłych, jak również ich dzieci, jaką zapewnia Park Miniatur i Kolejek, będzie bodaj największa makieta kolejowa w kraju. Ponad 1 kilometr torów to nie w kij dmuchał, tak samo jak kilkadziesiąt zabawkowych składów jeżdżących po trasie - toż to spełnienie dziecięcych marzeń tych, którzy bawili się kolejkami.

Na koniec warto przypomnieć, że wizyta w parku to znakomita atrakcja dla zielonej szkoły. Zorganizowane grupy młodzieży (aczkolwiek nie tylko) mają tutaj wiele interesujących rzeczy do zrobienia. Młodsze dzieci z kolonii najprzyjemniej spędzą czas przy wszystkich tych pociągach oraz na rozmaitych animacjach. Ciut starsze grupy świetnie bawią przy warsztatach modelarskich.

Więcej na stronie internetowej Parku Miniatur i Kolejek w Dziwnowie.

Galeria
Dodano: 2017-06-13 08:26:00

Komentarze (0)
Dodaj komentarz