Wrzesień nad morzem Ustronie Morskie - 3 najlepsze atrakcje

Wyjazd nad morze już po sezonie wakacyjnym, we wrześniu - czy to ma sens czy nie, dywagowaliśmy sobie już w nieco innym miejscu. W tamtym artykule przedstawiliśmy po kilka argumentów za i przeciw, w trwającym cyklu podpowiadamy, z jakich atrakcji warto skorzystać będąc już na wybrzeżu. Tym razem bierzemy na tapetę Ustronie Morskie.

Rozbudowana baza noclegowa, systematycznie rozwijająca się infrastruktura, porządna przystań rybacka, malownicza plaża… Ustroniu Morskiemu trudno cokolwiek zarzucić. Jednak czy wrzesień daje turystom wystarczająco dużo możliwości, aby wypoczynek był porównywalnie udany co w środku lata. Cóż, skoro wybierając co ciekawsze atrakcje jakimś sposobem pominęliśmy Ogrody Hortulus z niedalekiej przecież Dobrzycy, to odpowiedź może być tylko jedna - oto TOP 3 turystycznych magnesów Ustronia wybrane przez zespół noclegi.net.pl.

1. Aquapark Helios - skoro wchodzenie do wody w Bałtyku w środku września zahacza już o sporty ekstremalne (pomijając nawet zamknięcie plażowych kąpielisk),to zdecydowanie bezpieczniejszym i przyjemniejszym rozwiązaniem będzie udać się na basen. Zwłaszcza, jeśli takowy obiekt sportowo-rekreacyjny oferuje tyle atrakcji, ile Helios w Ustroniu Morskim. Ci, którzy nastawią się na bicie pływackich rekordów, mają do dyspozycji 25-metrową nieckę z sześcioma szerokimi torami. Natomiast dla tych turystów, którym w głowie tylko i wyłącznie wodny relaks i inne przyjemności, przygotowano basen rekreacyjny z całą masą rozmaitych urządzeń w rodzaju gejzerów, wodospadów, stanowiskami do masażu, zjeżdżalniami etc. A tak na marginesie - aquapark posiada też basen na świeżym powietrzu, a w ramach kompleksu sportowego Helios funkcjonują też kręgielnia czy duży zespół boisk do różnych gier.

2. Paintball - znakomita rozrywka, nie tylko jako atrakcja w ramach jakiegoś wyjazdu integracyjnego. Wprawdzie paintballowa rywalizacja wymaga całkiem licznego towarzystwa - najlepiej doskonale zgranego - to sprawdza się bardzo dobrze nawet w grupie przypadkowych znajomych. Na terenach wokół Ustronia Morskiego funkcjonuje kilka pól, zaprojektowanych i wybudowanych specjalnie z myślą o paintballu. Generalnie im więcej przeszkód, tym ciekawsza walka na kulki z farbą. Taki sposób spędzania wolnego czasu spodoba się takim turystom, którzy będąc dziećmi wychodzili we wrześniu po szkole z bandą kolegów na podwórko i bawili się w wojnę karabinami z patyków… ewentualnie pistoletami na plastikowe kulki (z tą różnicą, że przed grą w paintballa każdy dostanie ochraniacze).

3. Western Park - odrobina prawdziwie filmowego Dzikiego Zachodu w swojskiej Polsce. Wprawdzie Ustronie Morskie nie ma bodaj żadnego, najdrobniejszego nawet związku ze Stanami Zjednoczonymi XIX wieku, co wszelako wcale nie musi przeszkadzać w dobrej zabawie. Western Park wyraźnie stawia na rozrywkę, tu i ówdzie przemycając odrobinę rzetelnej wiedzy o prezentowanych realiach. Dostępne na miejscu atrakcje to m.in. strzelnica z indiańskimi łukami i karabinami Winchester, jazda na koniu, poszukiwanie i płukanie złota czy rzucanie tomahawkiem. Westernowe miasteczko działa przez cały wrzesień, od 10:00 do 19:00.

Galeria
Dodano: 2017-09-08 15:41:00

Komentarze (2)
Anonim
11.09.2017 08:34

Kolejny park taniej rozrywki, który udaje miasteczko z dzikiego zachodu... a raczej spaghetti westernu, co to TVP puszcza w weekendy koło południa. Tak trudno zrobić coś w bardziej swojskich klimatach, jakieś grodzisko słowiańskie czy cuś? A tak przy okazji: jeśli ktoś ma wystarczająco wysoki budżet, to wypoczywając w Ustroniu Morskim warto kupić sobie widokowy lot z pobliskiego lotniska Bagicz - wrażenia niezapomniane!

Anonim
24.07.2019 08:35

Jak się jedzie z dziećmi, szczególnie z nastolatkami, to tego typu rozrywki są bardzo przydatne, we wrześniu trochę luźniej w każdej nadmorskiej miejscowości więc Ustronie Morskie będą idealne na taki urlop.

Dodaj komentarz