Wrzesień nad morzem Ustka - 3 najlepsze atrakcje

Lato kalendarzowo-astronomiczne jeszcze trwa, w pogodzie chyba już w tym roku nie wróci, a w sezonie turystycznym skończyło się już na dobre. Co wcale nie musi być równoznaczne z tym, że branie teraz dłuższego urlopu i organizowanie sobie wyjazdu na wrzesień nad morze w Polsce jest kompletnie pozbawione sensu. Wystarczy przed zarezerwowaniem noclegu sprawdzić, na jakie atrakcją mogą jeszcze liczyć turyści w konkretnych miejscowościach. Dziś na naszą tapetę trafia Ustka.

Spore miasto portowe, bogata historia, niezwykle malownicza okolica, spore i zadbane plaże… nic dziwnego, że w sezonie letnim należy do szerokiego grona najpopularniejszych kurortów nad morzem. A jak się mają sprawy z wrześniem? Co najmniej bardzo dobrze, gdyż z atrakcjami może być nawet łatwiej niż z noclegami w Ustce. Tutaj sporo ciekawych rzeczy działa niezależnie od pogody i pory roku, a redakcja noclegi.net.pl wybrała trójkę najlepszych spośród nich.

1. Bunkry Blüchera - pozostałości poniemieckiej baterii ciężkiej artylerii, zamienione w nietypowy park muzealno-rozrywkowy. Tym samym wybierając się do Ustki można zarówno zgłębić wiedzę na temat różnych epizodów z historii - dzieje miasta i portu, II Wojna Światowa, czasy Zimnej Wojny etc. - jak też oddać się paru interesującym rozrywkom. W dziedzinie zabawy największa atrakcja usteckich Bunkrów Blüchera to trzy strzelnice: łucznicza, na repliki Air Soft Gun oraz pole do gry w paintball. Organizowane są tutaj również historyczne rekonstrukcje i kiermasze dla miłośników militariów. Trzeba jednak od razu zaznaczyć, że tego rodzaju wydarzenia są domeną sezonu wakacyjnego. W połowie września podobne imprezy to (póki co) wielka rzadkość.

2. Zoo Charlotta - wprawdzie nie mieści się w Ustce, a w Strzelinku (mniej więcej w połowie drogi do Słupska),to zdecydowanie warto wybrać się na taką wycieczkę. Zoo Charlotta jest częścią dużego i luksusowego kompleksu hotelowego, który zapewnia mnóstwo rozrywki nie tylko nocującym tutaj gościom. Żyje tu blisko pół setki różnych gatunków, w tym m.in. żubry, lamy, kangury, orły czy ary. Niektóre zwierzęta mogą liczyć na Zoo oferuje trzy atrakcje dodatkowe - z czego dwie dodatkowo płatne - a mianowicie Krainę Bajek, wodne safari oraz fokarium. Odwiedzając ogród zoologiczny Doliny Charlotty można zatem przypomnieć sobie kilka klasycznych baśni, wypłynąć w niezwykły rejs i zobaczyć, jak wygląda praca z naukowców z fokami. Jako że wrzesień to tutaj wciąż pełnia sezonu, Zoo Charloota będzie otwarte codziennie od 10:00 do 18:00 - i tak aż do końca października.

3. Aquapark Grand Lubicz - co to za urlop nad morzem bez chociaż jednej, porządnej kąpieli? Problem jednak w tym, że we wrześniu o plażowych kąpieliskach generalnie można zapomnieć. Pewnej części brak ratowników pewnie by nie przeszkadzał, ale kwestię chłodnej - albo wręcz pieruńsko zimnej - wody trudniej już zbyć machnięciem ręki. Na szczęście dla amatorów pływania i wodnego relaksu, Ustka i jej najbliższe okolice mogą się pochwalić całkiem sporą liczbą całorocznych, wyposażonych w szereg rozmaitych atrakcji basenów. Bodaj najciekawiej prezentuje się otwarty w 2014r. Aquapark Grand Lubicz. Niby przyhotelowy, ale otwarty dla wszystkich chętnych. W parku wodnym czekają m.in. spory basen rekreacyjny (leżanki wodno-powietrzne, zjeżdżalnia, dzika rzeka),brodzik dla małych dzieci, basen sportowy (25×10 metrów, 4 tory) czy basen solankowy. Niezwykle szerokim zakresem usług kusi natomiast strefa SPA - 30 gabinetów zabiegowych, woda borowinowa, grota solankowa, zespół saun i jeszcze wiele, wiele innych rzeczy.

Galeria
Dodano: 2017-09-12 10:31:00

Komentarze (2)
Anonim
12.09.2017 12:20

Bunkry z opisu rzeczywiście zapowiadają się całkiem ciekawie - pytanie, na ile udało im się wyważyć walory edukacyjne z igrzyskami dla ludu? Bo w takim Wilczym Szańcu, gdzie ciężar historyczny jest nieporównywalnie większy, chyba sobie z tym nie poradzili. Gdyby było inaczej, nie byłoby procesów dzierżawcy z właścicielem - którym są chyba Lasy Państwowe - i sądowych wyroków...

Anonim
22.07.2019 08:34

No w Ustce to byłam ostatnio lata temu, nawet nie wiedziałam, że tyle atrakcji tam można znaleźć. Szukam właśnie destynacji na wrześniowy urlop i być może to właśnie Ustka się nią stanie. Zobaczymy.

Dodaj komentarz