Wrzesień nad morzem Sopot - 3 najlepsze atrakcje

Szczyt sezonu turystycznego nad morzem mamy już na dobre za sobą. Teraz urlopowicze przyjeżdżający do tak znanych, lubianych i cenionych kurortów jak trójmiejski Sopot, raczej nie biorą wolnego z myślą o słonecznych plażach. W tym roku wrzesień ma więcej z jesieni, dlatego trzeba brać pod uwagę zupełnie inne atrakcje, kiedy przegląda się oferty na noclegi.

Nie będzie jednak żadnym zaskoczeniem stwierdzenie, że pod względem atrakcji turystycznych Sopot tak na dobrą sprawę jest kuszącym miejscem przez cały rok. I to nie tylko dla tych, którzy ze względów zdrowotnych potrzebowaliby skorzystać z usług uzdrowiska nad morzem albo na wrzesień zadbać o formę za pomocą rozbudowanej infrastruktury sportowej. Redakcja noclegi.net.pl prezentuje trzy najciekawsze rzeczy, jakie ma miasto.

1. Molo- być we wrześniu w Sopocie i nie wejść na molo to (zgodnie z popularnym przysłowiem) tak samo jak pojechać do Rzymu i nie widzieć papieża. Ponad półkilometrowy pomost wychodzący daleko w morze to zarówno wartościowy zabytek, jak też doskonała miejscówka na długie, niespieszne spacery i podziwianie wspaniałych krajobrazów. Sopockie molo wybudowano już w latach ‘20 XIX stulecia i od tego czasu niezmiennie przyciąga dziesiątki, setki, tysiące turystów każdego dnia. Szczególnie nastrojowo robi się tutaj wieczorem, kiedy molo oświetlają stylowe latarnie, a nieco odległy gwar Monciaka zagłusza przyjemny szum morskich fal.

2. Aquapark Sopot - skoro wrzesień to niekoniecznie dobry czas na kąpielowe zabawy z Morzem Bałtyckim, a ktoś czuje że bez porządnej dawki pływania ani rusz, koniecznie trzeba poszukać jakiejś alternatywy. Idealnym wyjściem z takiej sytuacji będzie oczywiście aquapark - im bardziej rozbudowany, im więcej różnorodnych atrakcji jest w stanie zaoferować, tym rzecz jasna lepiej. A gdzie jak gdzie, ale w Aquaparku Sopot nie sposób utyskiwać na nudę i monotonię. Do dyspozycji turystów są m.in. zespół kilku basenów (z czego niektóre pod chmurką),zjeżdżalnie, kaskady wodne, gejzery, leżanki do masażu, tory pływackie, kilka saun, a także sporą strefę SPA & Wellness, kręgielnię czy parę barów i restauracji.

3. Latarnia morska - jedna z bardziej charakterystycznych budowli Sopotu, a przy tym rzecz oczywista piękny zabytek. Jako atrakcja turystyczna zdecydowanie najlepiej sprawdza się jako wieża widokowa - z wysokości 30 metrów rozpościerają się przepiękne panoramy na miasto, Bałtyk i okoliczne tereny. Na szczególną uwagę w połowie września zasługują parki i lasy otaczające Sopot od zachodu - złota polska jesień, wiadomo! Jeśli chodzi o samą latarnię morską, to powstała w pierwszych latach XX wieku jako część uzdrowiskowego zakładu balneologicznego i charakteryzuje się wieloma architektonicznymi zdobieniami i przyjemnymi dla oka detalami. Co ciekawe, ze względu na krótki zasięg światła (7 mil morskich) formalnie nie zalicza się do punktów nawigacyjnych na wybrzeżu.

Galeria
Dodano: 2017-09-14 14:17:00

Komentarze (2)
Anonim
14.09.2017 15:51

Akurat molo i latarnię morską w Sopocie warto obejrzeć zawsze, niezależnie od okoliczności przyjazdu, długości pobytu czy pogody/pory roku. Co do aqua parku powiem tylko tyle, że... mi osobiście zdecydowanie bardziej przypadł do gustu zadaszony tor kartingowy - to już chyba jest wprawdzie Gdynia, ale Trójmiasto to już w praktyce jedna, zintegrowana całość.

Anonim
16.07.2019 13:26

Sopockie molo to chyba najbardziej sztandarowa atrakcja tego miasta. Faktycznie, o każdej porze roku warto tam sie udać. Jeśli chodzi o aquapark to możliwe, że nie będzie przydatny we wrześniu tego roku bo ma być fala upałów, ale jeśli nie to dobra alternatywa aby popływać.

Dodaj komentarz