Wrzesień nad morzem Sarbinowo - 3 najlepsze atrakcje

Pierwsza dekada września już za nami, czego nie można jeszcze powiedzieć o szeroko rozumianym sezonie urlopowym nad morzem. Bo wprawdzie zdecydowana większość wczasowiczów wybierających do takich kurortów jak Sarbinowo rezerwuje sobie turnusy na lato, to również w sezonie jesiennym wszelkiego typu obiekty noclegowe kuszą rozmaitymi promocjami. Poza cenami za łóżko, warto też zwracać uwagę na dostępne w tym czasie atrakcje turystyczne.

Nie jest żadną wielką tajemnicą fakt, że już na początku września zakres dostępnych nad morzem możliwości spędzenia wolnego czasu ulega znacznemu zmniejszeniu. Określenie “atrakcja sezonowa” jak ulał pasuje do objazdowych wesołych miasteczek, salonów gier, różnych wystaw (od mini-oceanariów po “morskie potwory” i takie tam) etc. A co mają robić turyści, którzy wykupili noclegi w Sarbinowie na jesień? Redakcja noclegi.net.pl wytypowała trzy najlepsze propozycje:

1. Plaża - nie da się ukryć, że nadmorskie położenie to zdecydowanie najsilniejszy wabik, jakim Sarbinowo może kusić przyjezdnych. Dotyczy to zarówno okresu wakacyjnego, jak też września i innych okienek turystycznych poza sezonem letnim. Co prawda kąpieliska są już nieczynne, a i opalaniu się pogoda nie bardzo sprzyja, to niezwykle przyjemne - a przy okazji korzystne dla zdrowia - będą spacery i przebieżki wzdłuż malowniczej plaży. Dodatkowymi atrakcjami będą długa promenada oraz wychodzące na kilkanaście metrów w morze molo. Trudno o lepszą zachętę do dłuższej, niekoniecznie dalekiej, przechadzki na plażę.

2. Ogrody Hortulus w Dobrzycy - zaczarowany ogród i magiczny labirynt w jednym, a to tylko dwie z wielu niezwykłych atrakcji. Odpoczywający w Sarbinowie do dwóch dobrzyckich Ogrodów Hortulus mają bardzo blisko, mniej więcej kwadrans jazdy samochodem. Taka wycieczka pozwoli nie tylko zrelaksować się w iście cudownych okolicznościach przyrody, ale też dowiedzieć co nieco o kulturze i architekturze kilku krajów dzięki ogrodom tematycznym. Natomiast całkiem sporą dawkę rozrywki gwarantują proponowane gry terenowe oraz wieża widokowa. A wrzesień i zjawisko złotej polskiej jesieni to bardzo dobry pretekst, by oddać się kontemplacji zachwycających krajobrazów.

3. Kościół Wniebowzięcia NMP - perełka pomorskiej architektury sakralnej, który docenią wszyscy miłośnicy zabytków. Główna świątynia Sarbinowa powstała w połowie XIX wieku, jednym z jej projektantów - odpowiedzialnym akurat za ośmiokątną, strzelistą wieżę - był niezwykle ceniony w tamtych czasach Karl Schinkl - o jego kunszcie najlepiej świadczy fakt, że cieszył się wielkim powodzeniem na pruskim dworze królewskim. Całość utrzymana jest w stylu neogotyckim, choć z oryginalnego wyposażenia nie zostało do dziś wiele. Najstarsze atrakcje sarbinowskiego kościoła to chrzcielnica i trzy dzwony. Turyści mogą tylko trochę żałować, iż 40-metrowa wieża kościelna nie pełni już funkcji widokowych (tak samo zresztą jak sygnalizacyjnych dla statków),gdyż pejzaże we wrześniu są w tej części wybrzeża wprost niesamowite.

Galeria
Dodano: 2017-09-11 09:40:00

Komentarze (3)
Anonim
11.09.2017 13:23

Skoro do trójki najciekawszych atrakcji łapie się miejscowy kościół, a jedno z trzech miejsc przypada atrakcji z miejscowości oddalonej o ładnych paręnaście kilometrów - nawet jeśli Ogrody Hortulus rzeczywiście są tak fajne, jak wynikałoby to z dołączonej fotki - to nie świadczy to najlepiej o Sarbinowie. Chociaż z drugiej strony - nie ma to jak spokój nad morzem, o którym podczas wakacji najczęściej można co najwyżej pomarzyć:)

Anonim
24.07.2019 08:31

No w Sarbinowie jeszcze nie byłam, jakoś zazwyczaj omijam to miejsce bo kojarzy mi się z koloniami dla dzieci. Być może po sezonie warto sie tam wybrać, w sumie atrakcji za wiele nie widzę, ale to może zwiastować spokój.

Anonim
5.08.2020 14:29

Jako miłośniczka architektury, koniecznie polecam zobaczyć na żywo Kościół Wniebowzięcia NMP.

Dodaj komentarz