Wrzesień nad morzem Rewal - 3 najlepsze atrakcje

Kto pojechał do Rewala w minione wakacje pewnie nie żałuje, a ci którzy zaplanowali sobie wyjazd na wrzesień… pewnie z niepokojem śledzą kolejne prognozy pogody. Tak naprawdę nie ma co przejmować się deszczami i pochmurną aurą, kiedy na każdym kroku czeka jakaś ciekawa atrakcja. A poza tym - parasol i płaszcz nie gryzą, natomiast korzyści z takiego wypoczynkowego wyjazdu są bardzo konkretne.

Jak choćby zmiana klimatu na zdrowszy, nadmorski, co przy dużym stężeniu jodu w strefie brzegowej bardzo przyda się np. do prawidłowej pracy tarczycy. Ostatecznie relaks i wypoczynek nawet przy kiepskiej pogodzie mają więcej zalet niż wad. A skoro tak, to redakcja noclegi.net.pl postanowiła wytypować trzy najlepsze atrakcje, na jakie mogą liczyć turyści wybierający się nad morze we wrześniu i rezerwujący noclegi w Rewalu.

1. Park wieloryba - wprawdzie we wrześniu dość mocno ogranicza swoją działalność, co zmienia faktu że to nadal bardzo ciekawe miejsce. I to niezależnie od wieku, gdyż w Parku Wieloryba rozrywka stworzyła nadzwyczaj udany mariaż z wartościami edukacyjnymi. Przyjeżdżając do Rewala można sporo się dowiedzieć o morskiej faunie - zarówno w rodzimym Bałtyku, jak też w oceanach i morzach całego świata. Największa atrakcja, i to całkiem dosłownie, to modele rekinów, kałamarnic, fok i innych zwierząt w skali 1:1. Warto zainteresować się też otwartą w minionym sezonie ptaszarnią, gdzie (w miarę) swobodnie lata kilka kolorowych, sympatycznych papug.

2. Wystawa Miniatur Kolejowych - w oczekiwaniu na przyjazd pociągu kolei wąskotorowej, warto wstąpić na kilka dłuższych chwil do budynku dworca w Rewalu. Całkiem niedawno udostępniono tam do oglądania dużą makietę kolejową, zbudowaną na bazie prywatnej kolekcji modeli i zabawek. Do zbudowania Wystawy Miniatur Kolejowych wykorzystano ponad 100 m małych torów i ponad 850 różnego rodzaju eksponatów - pociągów, domków, drzewek, ludzików etc. Nie zapomniano też o atrakcjach dla dzieci, tj. dedykowanym najmłodszym gościom kąciku zabaw. Do 30 września dworcowa wystawa powinna być czynna w godzinach 12:00-18:30.

3. Platforma widokowa - wrzesień to naturalnie początek złotej polskiej jesieni, co w tak malowniczo położonym miejscu jak Rewal gwarantuje wprost bajkowe pejzaże. A specjalna platforma widokowa to niewątpliwie znakomite miejsce do podziwiania krajobrazów nad morzem i robienia ładnych zdjęć. A skoro już o urokliwych zakątkach mowa, to koniecznie trzeba jeszcze wspomnieć o wyjątkowo nastrojowej Alei Róż i Zakochanych. Wprawdzie trudno spodziewać się kwitnących kwiatów, ale drzewa, krzewy i piękne rzeźby z powodzeniem tworzą niepowtarzalną, romantyczną atmosferę.

Galeria
Dodano: 2017-09-08 11:03:00

Komentarze (2)
Anonim
8.09.2017 12:51

A ja bym jeszcze wspomniał o Bajkowej Chacie - mimo że nie mam zielonego pojęcia, czy w ogóle we wrześniu będzie jeszcze otwarta. Niby najwięcej frajdy mają tutaj dzieci, ale i dorośli mogą się całkiem nieźle bawić. Zwłaszcza ci, którzy lubią od czasu do czasu przypomnieć sobie klasyczne baśnie.

Anonim
30.07.2019 08:30

Bardzo lubię Rewal, fajne miasteczko, ciekawe atrakcje. Ja oraz moja rodzinka najbardziej lubimy Park Wieloryba, ale reszta rozrywek też niczego sobie :)

Dodaj komentarz