Wrzesień nad morzem Rewa - 3 najlepsze atrakcje

Mogłoby się wydawać, że małe kurorty turystyczne nad morzem - takie jak położona w województwie pomorskim Rewa - po zakończeniu sezonu i korzystnego okienka letniej pogody nie mają zbyt wiele ciekawego do zaoferowania przyjezdnym. To nie do końca uprawnione myślenie, gdyż rozmaite atrakcje są dostępne także na wrzesień. Zatem kto ma jeszcze trochę urlopu do wykorzystania, niech się niepotrzebnie nie zastanawia tylko poszuka sobie noclegów.

O wolne pokoje we wrześniu nad morzem nie powinno być szczególnie trudno, niejednokrotnie w sezonie jesiennym można też liczyć na konkretne upusty. Okazje cenowe to jednak zupełnie inna sprawa, tutaj zajmiemy się najciekawszymi atrakcjami w Rewie. Noclegi.net.pl przedstawiają wybór trzech najlepszych:

1. Ogólnopolska Aleja Zasłużonych Ludzi Morza - Rewa to uznany ośrodek sportów wodnych, zwłaszcza tych w wydaniu ekstremalnym: windsurfing, kitesurfing… nic zatem dziwnego, że przy tak intensywnych doznaniach w sezonie letnim łatwo przeoczyć to miejsce pamięci. W połowie września, kiedy wymagające bezustannej koncentracji zmagania z żywiołami raczej już nie zaprzątają nikomu myśli, warto wybrać się na spacer po Ogólnopolskiej Alei Zasłużonych Ludzi Morza. Upamiętniono tu nie tylko takie postacie jak gen. Józef Haller czy Joseph Conrad, ale również istotne, historyczne statki. Zwłaszcza te drugie postumenty, wypełnione informacjami i ciekawostkami, to nieliche atrakcje dla wszystkich miłośników historii i marynarskich opowieści.

2. Pływalnia Centrum Sportowego Kosakowo - kiedy kąpiel w Morzu Bałtyckim generalnie nie wchodzi w grę z przyczyn obiektywnych (zamknięte kąpieliska, zbyt niska temperatura wody, coraz bardziej sztormowa pogoda przewidywana na wrzesień),wtedy aquaparki pozostają praktycznie jedyną opcją na odrobinę relaksu w wodzie. Takich rozbudowanych kompleksów basenowych z ciekawymi zestawami atrakcji, powstaje w Polsce coraz więcej, nawet w cokolwiek małych miejscowościach. W przypadku położonego 6 kilometrów od Rewy Kosakowa zdecydowanie najistotniejszą rolę odgrywa basen sportowy - pełnowymiarowy (25 m długości),6 szerokich torów, elektroniczny system uzdatniania wody… Nieco mniej imponująco prezentuje się basen rekreacyjny, ale za sprawą kilku odmian hydromasażu można się tutaj całkiem przyjemnie zrelaksować.

3. Stajnia Mustang w Mostach - wprawdzie rzeczony ośrodek jazdy konnej nie znajduje się w Rewie, a miejscowości Mosty, ale to odległość dosłownie dwóch kilometrów. Także do Stajni Mustang spokojnie można wybrać się nawet na piechotę, co w sumie można też potraktować jako element rozgrzewki przed dłuższą wycieczką w siodle… A czemu w ogóle od razu o wyprawach? Nie da się ukryć, że jazda w terenie to zdecydowanie najciekawsza atrakcja związana z końmi, zwłaszcza w tak pięknych okolicznościach przyrody jak we wrześniu nad morzem. A kto nie czuje się wystarczająco pewnie, w Stajni Mustang może przejść stosowne szkolenie - rozbudowana infrastruktura ośrodka w połączeniu z wykwalifikowaną kadrą instruktorską i różnymi typami koni gwarantują, że czas i środki przeznaczone na lekcje przyniosą bardzo konkretne efekty.

Galeria
Dodano: 2017-09-14 11:04:00

Komentarze (2)
Anonim
14.09.2017 12:39

Nie znam się na tym kompletnie, więc popiszę się ignorancją i zapytam publicznie - jakie są szanse na to, że we wrześniu będzie szansa wziąć lekcję kitesurfingu? Ja rozumiem, że woda zimna, ryzyko skurczy i zejścia pod wodę bez wynurzenia itd., ale chyba jest jakaś odzież do tego? Taka, która ochroni przed pójściem na dno i zatrzyma więcej ciepła? Bo nie wiem, czy pojechać sobie do Rewy pod koniec miesiąca, czy lepiej zaczekać do kolejnego lata...

Anonim
17.07.2019 08:24

Wrzesień z roku na rok chyba cieplejszy więc generalnie atrakcji w Rewie jest sporo, chociaż nawet przy niepogodzie jak widać można znaleźć niezłe atrakcje.

Dodaj komentarz