Wrzesień nad morzem Pustkowo - 3 najlepsze atrakcje

Spoglądając za okno i prognozy pogody na najbliższe wrześniowe dni, aż trudno uwierzyć że ktokolwiek mógłby być teraz na poważnie zainteresowany noclegami nad morzem w ramach dłuższego, niewątpliwie zasłużonego wypoczynku. Niemożliwe, a jednak! Nawet niepozorne Pustkowo w zachodniopomorskiem jest w stanie zaoferować wystarczająco dużo atrakcji, żeby skusić się na okazje sezonu jesiennego.

Ci, którzy z różnych względów nie wyjeżdżali nigdzie latem, mogą przebierać w ciekawych ofertach na wrzesień. W takich przypadkach powinno brać się pod uwagę nie tylko ceny noclegów i aspekt ekonomiczny, ale też dostępne w kurorcie i jego najbliższych okolicach atrakcje. Redakcja noclegi.net.pl postanowiła Wam trochę pomóc w podjęciu tej niełatwej decyzji. Oto nasze TOP 3 tego, co czeka na turystów w Pustkowie:

1. Nadmorska Kolejka Wąskotorowa - nie ma to jak podróż z Pustkowa zabytkowym pociągiem, na dokładkę z takimi widokami za oknem… a ściślej rzecz biorąc na zewnątrz, gdyż które wagony regionalnej wąskotorówki nie są w pełni zabudowane i turyści siedzą pod niby-baldachimami. Co niewątpliwie ma w sobie sporo uroku. Wprawdzie po sezonie letnim Nadmorska Kolej Wąskotorowa nie organizuje już specjalnych imprez i animacji w rodzaju przejażdżki z szalonym konduktorem, ale za to nadal dostępne są oferty dla grup z kilkoma atrakcjami dodatkowymi. Turyści mogą również liczyć na rekonstrukcje historyczne, na przykład z okazji Światowego Dnia Sybiraków 17 września.

2. Plaża - Pustkowo może się pochwalić największą, a do tego prawdopodobnie najładniejszą plażą na całym Wybrzeżu Rewalskim w woj. zachodniopomorskim. Nawet w szczycie sezonu wakacyjnego nie jest tu przesadnie tłoczno, jak to bywa w wielu innych polskich miejscowościach. Dlatego przy odrobinie szczęścia we wrześniu można odnieść wrażenie, że ma się całą plażę tylko dla siebie. Mecze w siatkówkę plażową albo beach soccera razem ze znajomymi, bieganie wzdłuż brzegu razem z psem - można sobie poużywać niemal do woli, bez przeszkadzania innym plażowiczom. Sporą atrakcję jest też duży Bałtycki Krzyż Nadziei, stojący przy zejściu nr 29 - kropka w kropkę jak ten na szczycie zakopiańskiego Giewontu.

3. Park Przyjaciół Pustkowa - malownicze miejsce do spokojnego odpoczynku, we wrześniu prezentujące się jeszcze piękniej. Wszystko oczywiście za sprawą złotej polskiej jesieni, której początki można już dostrzec… nawet jeśli “nieco” brakuje w Pustkowie słońca. Schludne alejki, mnóstwo kolorowych roślin, szereg atrakcji dla dzieci (plac zabaw, Układ Słoneczny z kostki brukowej, scena w kształcie statku),doskonale słyszalny szum fal Bałtyku, morska bryza, bliskość przybrzeżnego boru - Park Przyjaciół Pustkowa to doskonałe miejsce na relaks.

Dodano: 2017-09-07 16:01:00

Komentarze (2)
Anonim
8.09.2017 10:47

Kolejka Wąskotorowa? "Paaarowozem w piękny kurs, ta da da da..." ;-)

Anonim
30.07.2019 08:44

Planuję urlop na wrzesień i zastanawiam się właśnie czy nie wybrać Pustkowa jako celu. Tą koleją wąskotorową można dojechać wszędzie, chciałem zabrać rower a w kolejce za przewóz jednośladów się nie płaci więc składa się idealnie.

Dodaj komentarz